1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Име за дуќан (колонијал)

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од melek21, 19 јуни 2014.

 1. melek21

  melek21 Активен член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  12
  Драги мои...Би сакала да слушнам предлози за име за продавница..Однапред ви благодарам :*
   
 2. Quuen

  Quuen Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2014
  Пораки:
  465
  Допаѓања:
  2.603
  Пол:
  Женски
  Moze 'Detelinka'
   
 3. Quuen

  Quuen Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2014
  Пораки:
  465
  Допаѓања:
  2.603
  Пол:
  Женски
  moze 'Sreka
   
 4. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
  Del amor.. :)
   
  На iloveyou29 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Quuen

  Quuen Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2014
  Пораки:
  465
  Допаѓања:
  2.603
  Пол:
  Женски
  Moze Apolonija
   
 6. babyblond

  babyblond Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2011
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  1.548
  Пол:
  Женски
  Инстант, Бакал, Полна корпа... :)
   
 7. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.511
  Допаѓања:
  10.358
  Пол:
  Машки
  Денес над Македонија
   
  На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
 8. LeaBay

  LeaBay Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2014
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Кошекс
   
 9. Svetulkaaaaaa

  Svetulkaaaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2015
  Пораки:
  297
  Допаѓања:
  1.457
  Пол:
  Женски
  Дејзи ?
  Ламбада?
  Сириус?:wasntme:
   
 10. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.455
  Допаѓања:
  33.055
  Пол:
  Женски
  Шише џам?
  Растур?
  Редот на Фениксот?