Име за фризерски салон

Дискусија во 'На работното место' започната од an1234, 25 март 2014.

 1. an1234

  an1234 Нов член

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Ми треба кратко, лесно за помнење, модерно име за фризерски салон... Помош ве молам :))))))
   
 2. Nana19

  Nana19 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.141
  Допаѓања:
  2.745
   
 3. babyblond

  babyblond Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2011
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  1.540
  Пол:
  Женски
 4. Dentina

  Dentina Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  2.132
  Допаѓања:
  22.070
  Kала
  Спектрум
  Гламстик
   
 5. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.893
  Пол:
  Женски
  Феминум :D

  Woman house
   
 6. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.231
  Допаѓања:
  4.228
  hairstyle-херстајл студио
  mystyle studio
  п.с. А што добива кумот :D
   
 7. Primadonna

  Primadonna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  1.341
  Допаѓања:
  2.163
  Пол:
  Женски
  Госип (Gossip)
   
  На an1234 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. an1234

  an1234 Нов член

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  kumot dobiva gratis frizura. :D
   
 9. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  13.727
  Допаѓања:
  138.548
  Пол:
  Женски
  Еве од мене еден предлог. :)
  Сенс :)
  Ми се допаѓа, кратко и слатко е, а и лесно се памти. :)
  П.С Со среќа нека ти е доколку го отвараш фризерскиот слаон :)