1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Име кое го мразите!

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од ma4o4female, 27 септември 2010.

 1. ma4o4female

  ma4o4female Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  482
  Допаѓања:
  352
  Ајде да видам кое име го мразите и никогаш не би го дале на вашите идни деца :D Јас го мразам името Васил, Рајко, Невена, Стојна....ова е тема за забава!!!Без навреди!!! :D
   
  На angelche16, verica94, Rozovka-14 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Lovley

  Lovley Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  11
  круме :D
   
  На LudaJakimovska, lilybeth, srci и 2 други им се допаѓа ова.
 3. ma4o4female

  ma4o4female Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  482
  Допаѓања:
  352
  хахахах.... од каде ти текна??? :D :D :D
   
  На LudaJakimovska, love-cat19 и Shaaggy им се допаѓа ова.
 4. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.993
  Ги мразам оние новите. Мила, Миа, Леа, Теа... Ако има некоја таква нека не се навреди. Ме потсеќаат ко да ги мрзело мајка им и татко им да измислат име па им дале такво. Плус, некако како за куче ми се :tmi:
  Машки имиња две се посебно што ме вадат од такт, затоа што децава како се раѓаат се такви им ставаат. Давид и Дамјан. Посебно второво. Ме потсеќа на детето од филмот со три шески на главата :wasntme:
   
  На ilenaki, Anthem, Beatriche19 и 4 други им се допаѓа ова.
 5. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  пане :D
   
  На Iv531 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.339
  Допаѓања:
  5.251
  ламбе, ласте, трендафилка, ружа, весна
   
  На Iv531, LudaJakimovska, lilybeth и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. Forgotten

  Forgotten Популарен член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  185
  Севда :D
   
  На Iv531 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  Мразам кога децата ќе ги крстат со деминутивно име!Кирче,Влатче,Благојче итн..
  Не ми се допаѓа името Атанас!Воопшто...
  Исто и Павле...
  Од женските...Павлина,Менка....
   
  На lilybeth и Natalija11 им се допаѓа ова.
 9. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.381
  Допаѓања:
  1.113
  Пол:
  Женски
  Панче, Перо, Војо, Стојмир, Делчо :rofl:

  Од женските што знам :?: Марионка, Љуба, Севда...
   
 10. beautiful87

  beautiful87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2010
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  116
  Од машките Љубомир, а од женските Стојна
   
  На coco mademoisele му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  327
  Стојче - родителите сигурно го мразат детето чим му го даваат ова име..... :rofl:
  Петранка, Стојанка и таков вид на имиња ;) Теа, Миа - како погоре спомнато, родителите ги мрзе да му дават асално име....
   
 12. gerisha01

  gerisha01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2010
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  4
 13. Umma

  Umma Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  11
  Пецо, Крсте, Тошко и сите од типот на Леа, Меа и така натаму..
   
 14. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.642
  Пол:
  Женски
 15. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.294
  Пол:
  Женски
  Александра....... многу го мразам името
  Потоа Далиборка, Стојка, Коцка, Гица, Гонца, Панда, Калиопа...
  Од машките Саздо, Трифун, Петруш, Круме...
  И ме нервираат кога им ставаат на деца ептен странски имиња, еве кај нас од поновите примери, Џенифа, Партиција, Игнасио
   
  На Zbuneta20 и Dushichka им се допаѓа ова.
 16. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  637
  Јорданка, Трајанка, Стојанка, Живка, Милка :P
  Коце, Бранко, Живко...
   
 17. moonlight-girl.55

  moonlight-girl.55 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  1.481
  Допаѓања:
  2.611
  Александра ....... буквално секое 2 име е тоа |(
  Исто и Сања, Вања, Тања |( ....... според мене имиња за прави шмизли .... барем тие што сум ги сретнала се со ова име :lol:
   
 18. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  499
  Не ми се допаѓаат старински имиња од типот на Ѕвонко, Здравко, Митре, Климе, Спиро, Трпе, Трајан, Стојна, Живка, Митра, С(л)авка, Сузана, Љуба, Павлина...
  Исто и новите измисленици и кратенки од имиња што "модерниве" родители им ги даваат на децата, а се со цел да се разликуваат од другите, како Миа, Ина, Кјара, Лео, Мики...
   
  На MiaBeMia му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.806
  Не знам дали постои име кое баш онака силно го мразам, ама има имиња кои не ги сакам, обично затоа што ме потсеќаат на некои бош луѓе :wasntme: Од машките ми се такви Дејан, Драган и Благојче.

  Од женските не ми пречи посебно ниедно име, ама стварно не можам да разберам кога родителите им даваат на своите деца странски имиња а немаат никаква врска со тоа име, а само од причина да се разликуваат...Киара, Франческа, Џесика, Ванеса итн итн :tmi: Ни фали уште само ко холивудскине ѕвезди да даваме имиња према градови или местенца :)
   
  На jelena.rozga и Jowe им се допаѓа ова.
 20. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.588
  Eeeeeee ;( Оти вака?
  :D Се зезам, името е катастрофално глупаво.

  Значи без навреда нели, моите грди имиња се Стојна, Гунце и варијацијата Гонце, Лимонка, Галаба и варијацијата Галабинка, Петранка, Лилјана, Смиљка, Параскева :rofl: Велигденка, Крстана, Божана и Перуника.
  Исто и Ружа, Трендафилка :lol: и овошните имиња - Јагода, Малина и Капина.

  Од новокомпонованите имиња - Патриција, Плебеција, Џулијана, Кјара итн, ги има премногу. Помодарство глупаво.

  Инаку, не ги сакам најупотребуваните женски имиња во Македонија - Елена и Марија. Исто и Марина и Ирена, едноставно се ... обични. :|