Име кое го мразите!

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од ma4o4female, 27 септември 2010.

 1. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  1.239
  Допаѓања:
  8.108
  Пол:
  Женски
  Оливер, Нина
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 2. mileystar

  mileystar Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2011
  Пораки:
  740
  Допаѓања:
  2.095
  Пол:
  Женски
  Венци,Иван...
   
  На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
 3. BlackNight

  BlackNight Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2016
  Пораки:
  514
  Допаѓања:
  2.748
  Пол:
  Женски
  Добра си, кај ти текна:clap:
   
  На Alisa22 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.250
  Допаѓања:
  8.419
  Пол:
  Женски
  Трајанка,Петра,Елена,Маја,Олгица и др
   
 5. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.833
  Допаѓања:
  13.766
  Пол:
  Женски
  Луна,Барбара,Доротеа,Теодора,Емилија едноставно не ми се убави :(
   
 6. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.588
  Допаѓања:
  95.081
  Пол:
  Женски
  Дешо.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 7. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  3.474
  Допаѓања:
  44.523
  Пол:
  Машки
  Душанка|(
   
  На cresa-jagoda и Kimberly11 им се допаѓа ова.
 8. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.833
  Допаѓања:
  13.766
  Пол:
  Женски
  Зарем постои и вакво? Прв пат слушам :worried:
   
  На didisi и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 9. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.588
  Допаѓања:
  95.081
  Пол:
  Женски
  Иста бев коа разбрав.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 10. JoanaS

  JoanaS Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2016
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  2.678
  Пол:
  Женски
  Сандра, Александар
   
 11. Dashing:)

  Dashing:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2017
  Пораки:
  316
  Допаѓања:
  471
  Пол:
  Женски
  Цвета, Драгица , Радица :?:
   
  На Alisa22 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.916
  Допаѓања:
  3.434
  Никола данче
   
 13. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.548
  Допаѓања:
  8.951
  Пол:
  Женски
 14. T.e.d.d.y

  T.e.d.d.y Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.279
  Допаѓања:
  7.487
  Пол:
  Женски
  Павле, Васил, Тимчо, Сања, Леа, Теа, Миа..
   
  На Компир Манџа му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Keanu_R.Wick

  Keanu_R.Wick Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2019
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  1.210
  Пол:
  Машки
  Викторија.
   
 16. MarigoldA

  MarigoldA Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2018
  Пораки:
  719
  Допаѓања:
  6.986
  Пол:
  Женски
  Леле, само колку пати името ми е спомнато низ темава :rofl:

  Инаку мене страшно ме нервираат Гоце и Ѓоко машки.
  Женски Павлина и Јована.
   
  На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
 17. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.354
  Допаѓања:
  17.277
  Пол:
  Женски
  Маслина ... не знам каде на тв го слушнав имево :?: . Се обраќа водителката/водителот : " Госпоѓо Маслина , кажете ми ... " .
  Значи , никогаш не би крстила вака нечиво дете . И душманите спаѓаат тука :headbang: . Значи не го мразам , уникатно глупаво ми е имево . Без навреда феминки ако некоја воопшто има вакво име , ама навистина :tmi:
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  963
  Допаѓања:
  1.721
  Пол:
  Машки
  Ива, Маргарита, Ивона од женските, Драган, Ванчо, Столе, Ивица од машките.
   
 19. Nightwish11

  Nightwish11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2020
  Пораки:
  197
  Допаѓања:
  804
  Пол:
  Женски
  Petranka
  Cvetko
  Slobodan
  Fidanka
   
 20. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.781
  Допаѓања:
  22.713
  Пол:
  Женски
  Леллее...Маслина? (facepalm) Прв пат слушам дека има вакво име.

  Име што најмногу го мразам...Горан. (facepalm)
   
  На CrazyGirl15 му/ѝ се допаѓа ова.