Име кое го мразите!

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од ma4o4female, 27 септември 2010.

 1. butterflu

  butterflu Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2017
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  286
  Пол:
  Женски
 2. Nightwish11

  Nightwish11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2020
  Пораки:
  197
  Допаѓања:
  804
  Пол:
  Женски
 3. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  1.239
  Допаѓања:
  8.108
  Пол:
  Женски
 4. Tea678

  Tea678 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2018
  Пораки:
  378
  Допаѓања:
  1.304
  Пол:
  Женски
  Марија
   
 5. nevermet18

  nevermet18 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  1.596
  Допаѓања:
  4.402
  Пол:
  Женски
  Илија/Иле/Илче, сите варијации на имево.
   
 6. Ladyy*

  Ladyy* Активен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2020
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  468
  Пол:
  Женски
  Убавка.(facepalm)
   
 7. martiiinna

  martiiinna Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2016
  Пораки:
  486
  Допаѓања:
  2.171
  Пол:
  Женски
  Момчило, Љубомир :shake:
   
  На Alisa22 и Tea678 им се допаѓа ова.
 8. Nightwish11

  Nightwish11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2020
  Пораки:
  197
  Допаѓања:
  804
  Пол:
  Женски
  Paloma :envy:
   
  На злоба му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  963
  Допаѓања:
  1.721
  Пол:
  Машки
  Генералка
   
  На Nightwish11 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.354
  Допаѓања:
  17.277
  Пол:
  Женски
  Зарем постои и вакво име :o .. Искрено прв пат слушам :| .

  П . С . Елица , Стевица ( инаку маж во години е човекот што има вакво име ) , Драгољуб , Светомир , Сребре ...
  Не знам , не ги мразам , нелогични ми се . На душманот кума да сум , детето нема да носи некое од имињата погоре ..

  Светомир мајке ми :drunk: или Сребре (facepalm)
   
  На Компир Манџа и Emilija97mk им се допаѓа ова.
 11. Nightwish11

  Nightwish11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2020
  Пораки:
  197
  Допаѓања:
  804
  Пол:
  Женски
 12. Yeeah

  Yeeah Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  488
  Допаѓања:
  2.638
  Софија!
   
 13. Tea678

  Tea678 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2018
  Пораки:
  378
  Допаѓања:
  1.304
  Пол:
  Женски
  Марија...многу често име одбивно ми стана превише
   
 14. mKdevojce

  mKdevojce Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  351
  Допаѓања:
  2.965
  Јованка
   
 15. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.781
  Допаѓања:
  22.713
  Пол:
  Женски
  Филаделфија (facepalm)
   
  На Nightwish11 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. S.W.A.G

  S.W.A.G Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  506
  Допаѓања:
  1.978
  Пол:
  Женски
  Меланија, Јана-Мила и сите кратки кучешко-мачешки имиња или странски имиња во комбинација со нашите презимиња Џексон Стојанов :puke:
   
  На Nightwish11, CrazyGirl15, anastasijaki и 2 други им се допаѓа ова.
 17. No Makeup

  No Makeup Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2017
  Пораки:
  235
  Допаѓања:
  857
  Пол:
  Женски
  Калинка и Малинка ,не ги мразам но се пресмешни:D
   
  На Nightwish11 и злоба им се допаѓа ова.
 18. злоба

  злоба Активен член

  Се зачлени на:
  21 април 2020
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  192
  Пол:
  Женски
  Мартин и Стефан
   
 19. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.833
  Допаѓања:
  13.766
  Пол:
  Женски
  Јована,Марија,Ангела
   
  На Tea678 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  963
  Допаѓања:
  1.721
  Пол:
  Машки
  Зошто баш тие?
  Трауми со бившите или онака?
   
  На злоба му/ѝ се допаѓа ова.