Име кое го мразите!

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од ma4o4female, 27 септември 2010.

 1. злоба

  злоба Активен член

  Се зачлени на:
  21 април 2020
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  192
  Пол:
  Женски
  Да :(
   
  На Компир Манџа му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  963
  Допаѓања:
  1.721
  Пол:
  Машки
  Next Time? :worried::bug:
   
 3. Nightwish11

  Nightwish11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2020
  Пораки:
  197
  Допаѓања:
  804
  Пол:
  Женски
 4. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  440
  Допаѓања:
  3.591
  Пол:
  Женски
  Леонтина
   
 5. Snowflake97

  Snowflake97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2018
  Пораки:
  597
  Допаѓања:
  1.938
  Пол:
  Женски
  Тања, Татјана, Мила, Леа
   
 6. Nightwish11

  Nightwish11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2020
  Пораки:
  197
  Допаѓања:
  804
  Пол:
  Женски
  Klementina
  Slobodanka
  Kalinka
   
 7. thequeen95

  thequeen95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2016
  Пораки:
  918
  Допаѓања:
  3.183
  Пол:
  Женски
  Марија и Виктор/Филип

  Не ги мразам ама секој/а втор/а така се вика.
   
  На Bezobraznata му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Bezobraznata

  Bezobraznata Активен член

  Се зачлени на:
  12 март 2020
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  26
  Пол:
  Женски
  Од женски имиња ги мразам:Марија,Ана,Софија,Стефани,К(Х)ристина (Зошто е многу чести секое 2 дете ги носи)
  А од машки:Фили,Дамјан,Никола (тија што е малку постари имиња)(facepalm)