Имитација на животот (Ömre Bedel) [Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Dream-Girl, 7 мај 2014.

 1. Dream-Girl

  Dream-Girl Caffeine addict ☕ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  11.606
  Допаѓања:
  128.392
  Пол:
  Женски
  Имитација на животот или пак оригиналниот наслов на серијата Ömre Bedel e нова турска серија која наскоро ќе започне на Сител.
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 2. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  5.257
  Допаѓања:
  25.681
  Пол:
  Женски
  Ај некој што знае нека каже дали е интересна серијава и нешто подетално околу неа :)
   
  На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ivinakit

  ivinakit Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  575
  Пол:
  Женски
  кога веке отварате тема за секоја серија пишете нешто +, а не само наслов. Па и копи - паст од википедиа нека е.

  извини немам ништо против тебе, но сите гледаме реклами дека ке има нова серија, тука отвораме да дознаеме нешто повеке :!:
   
  На Twinkles му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Dream-Girl

  Dream-Girl Caffeine addict ☕ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  11.606
  Допаѓања:
  128.392
  Пол:
  Женски
  ^Темава ја отворив за дискусија, да знаев ќе пишев, еве некој друг нека пише ако знае. :)
  Ми се виде интересна серијава инаку не ги пратам многу онака чат пат. :)
   
 5. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  5.257
  Допаѓања:
  25.681
  Пол:
  Женски
  За серијата
  Џесур, единствениот син во фамилијата Гочерлер, по смртта на својот татко, ја превзема целата контрола на семејната компанија и ја добива целата контрола во регионот Антеп. Неговата фамилија е богата и се занимава со дистрибуција на злато во Турција. Оваа империја на злато која се простира во цела Турција, сега е под контрола на Џесур. Најважните личности во неговиот живот се неговата мајка Медиха и сестра Дујгу. Овој човек е вљубен во Икнур и неговата цел е да се ожени со неа. Икнур е убава, но сиромашна девојка која уште од детството е вљубена во Огуз, а живее со својот татко Акиф и со својата сестра. Таткото Акиф им должи пари на семејството на Џесур, па за да го исплати долгот, решава на Џесур да му ја даде раката на ќерката. Џесур е среќен затоа што конечно ќе се ожени со девојката во која е вљубен, но затоа па Икнур е несреќна затоа што се мажи без љубов. Ден пред свадбата, таа спие со Огуз и тој ја моли да избегаат далеку од Џасур и од новото семејство. Но свадбата ќе се случи. Икнур се жртвува и се мажи за Џесур за да го исплати долгот на својот татко. Но на првата брачна ноќ, решава на новиот сопруг да му ја признае вистината за Огуз. Бракот се распаѓа, а Џесур е решен да се одмазди. Мета на неговата одмазда е Омур, сестрата на Икнур која се подготвува за брак со Ердем. И токму тогаш започнува вистинската драма.
   
  На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Toprak

  Toprak Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2012
  Пораки:
  359
  Допаѓања:
  277
  Значи не можам да се изначудам кој ги измислува имињата на серииве !!
  Каква Имитација на живот, кога оргиналот е “Цената на животот“ или по наше би дошло “Колку вреди животот“.
  Или онаа Диви јагоди, кај ги измислија јагодите кога името и е “Сопатник“.
  Или Патот до сонцето, нема врска, името и е “Погрешен пат“.
   
  На Twinkles, Lovely93, Lella и 3 други им се допаѓа ова.
 7. Dream-Girl

  Dream-Girl Caffeine addict ☕ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  11.606
  Допаѓања:
  128.392
  Пол:
  Женски
  Вечерва после Судбината на Фатмаѓул, започнува Имитација на животот. :)
   
 8. Dream-Girl

  Dream-Girl Caffeine addict ☕ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  11.606
  Допаѓања:
  128.392
  Пол:
  Женски
  Ги гледав првите две епизоди и ми се допаѓа серијава, дефинитивно ќе ја гледам. :)
  Џесур одвратен човек. :devil:
  Жал ми е за Омур и Ердем зошто стварно се сакаат и прв пар во турскиве серии што премнооооооогу си одговараат, срциња беа денес. :D
  Знам некој што ќе се случи понатаму, ме интересира. :wasntme:
  (извинете за мислењето едно под друго, ама времето за редактирање одамна ми е изминато)
   
 9. Marossa

  Marossa Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  2.380
  Допаѓања:
  6.865
  Пол:
  Женски
  И јас ја ѕирнав,ми стои интересна,ама се надевам дека нема трагичен крај оти ми прекиснаа таквите :D
  Ако ми е досадно и без интернет,може да ја следам :D :lol:

  Туку оваа Илнур што умре,стварно се самоуби или Џесур ја уби?
   
 10. Dream-Girl

  Dream-Girl Caffeine addict ☕ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  11.606
  Допаѓања:
  128.392
  Пол:
  Женски
  Џесур ја уби.
  Мене толку многу ме заинтересира еве сега ја изгледав последната епизода. :D
  Уф овој Џесур какво ѓубре во серијава ме нервира, а во Опасна убавина немаше лош лик, ама ме разочара сега. :D
  Ајлин ќе го убие Џесур во последната епизода, а Џесур пред тоа на Џан (негов син и на Омур) ќе му каже дека му е татко, ама тој нема да го сака. Ајлин и Џесур ќе имаат ќерка, а Омур на крај ќе роди уште едно дете од Ердал. Ердал ќе умре, т.е ќе го убие Џесур. И на крај Џан ќе ја праша Омур кој му е татко и она ќе му каже Ердал и така завршува во болница, Омур со детето во рака, дедото и бабата и ќерката на Џесур и Џан таму ќе биде и така на крај, среќни, несреќни, тоа е.
   
 11. Marossa

  Marossa Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  2.380
  Допаѓања:
  6.865
  Пол:
  Женски
  Ее Дрим,епа не ја гледам :D
  Многу глуп крај,сите испоумираат,секој има дете со секој :lol: Јас имав претпоставка дека Омур ќе се заљуби во Џесур и тој во неа,ама очигледно сум била грешка.
   
 12. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  849
  Допаѓања:
  531
  Пол:
  Женски
  Па зарем неможе да откупат некоја весела серија како што беше ''зет домазет'' или нека ја откупат ''gönülçelen'' преубава серија.
   
  На Lovely93 и sweet-star им се допаѓа ова.
 13. celineparis

  celineparis Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2014
  Пораки:
  708
  Допаѓања:
  2.215
  Многу ми е жал за Илнур што умре уште во првата епизода. После тоа досадна ми стана серијава. Ај кажете некоја друга интересна серија со таа глумица да гледам? :)
   
 14. Toprak

  Toprak Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2012
  Пораки:
  359
  Допаѓања:
  277
  Оваа Илнур ја играше Џанан во втората сезона....ако се секавате на Џанан...канал 5 ја даваше и ја прекина во втората сезона. Во првата беше една црна глумица која направи пожар за да го убие тој силувачот незин и заврши како да умрела,а таа оди во Париз прави пластична операција и се врака во втората сезона во ликот на оваа Илнур, да се освети до крај на сите и никој не може да ја познае дека таа е Џанан.
   
 15. celineparis

  celineparis Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2014
  Пораки:
  708
  Допаѓања:
  2.215
  Да, ама ко да не ја даваа втората сезона на канал 5 или ја давале ама не знам? А на која страна ги гледате сериите? :)
   
 16. Toprak

  Toprak Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2012
  Пораки:
  359
  Допаѓања:
  277
  http://www.natabanu.com/serije/spisak-s ... erija.html
  Canan - Џанан

  на канал 5 ја почнаа втората сезона ама не ја довршија....јас ја догледав овде...првата сезона со првата глумица заврши во 18 епизода....од 19 почнува оваа со Илнур...
   
 17. motavator

  motavator Нов член

  Се зачлени на:
  4 мај 2014
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  0
  И јас имав претчуство дека Џесур и Омур ќе бидат заедно многу е интересна ама глуп е крајот.. |(
   
 18. Dream-Girl

  Dream-Girl Caffeine addict ☕ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  11.606
  Допаѓања:
  128.392
  Пол:
  Женски
  Секако дека ќе е глуп кога Турците не знаат да направат добра серија со добар крај или пак серијата од почеток ќе е глупа, а после ќе биде многу интересна, или пак како оваа сега е многу интересна, а на крај жива досада, шпанските беа подобри, па и шпански научив од нив, сега веќе пола го заборавив, штета.
  Од овие турскиве нема аир. :lol:
   
  На Lovely93 и Polsko им се допаѓа ова.
 19. 4rever.unique

  4rever.unique Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2014
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  223
  Интеρесна сеρија само Κаρадај си ја гледам ама сеа и оваа почнав, интеρесна ми е доста ми се две сеρии...
   
 20. WaffleGirl

  WaffleGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2014
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  1.047
  Ја гледам..рано е да се каже дали е убава :D