1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Имитација на животот (Ömre Bedel) [Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Dream-Girl, 7 мај 2014.

  1. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    ^^ Значи детето што го носи сега Омур е на Џесур, ама второто дете на Омур ќе биде на Ердем, што значи дека Ердем не е неплоден? И нели во последната епизода ќе се дознае се, како ќе бидат сите среќни?

    Сите зборат различно, така се зезнав и за една друга серија читајќи овде, ако не е некој сигурен во нешто нека не пишува. |( Мада и не се замарам, не морам да дознаам се предвреме, само понекогаш се лажам и ја отварам темава. :D
     
  2. vickyy90

    vickyy90 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    1.487
    Допаѓања:
    1.073
    А што глуми оваа тетката на Џесур со таа периката?
     
  3. Toprak

    Toprak Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2012
    Пораки:
    359
    Допаѓања:
    277
    хахаха.....глуми поштена женска а уствари којзнае што правела во Германија....тоест глуми конзервативна личност а всушност во странство оди без марама, со фарбана коса, пие алкохол....
     
    На vickyy90 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Е добро де, човек се менува во странство и онака, нема потреба на тој начин на живот само таа да шета со марама, тоа е веќе премногу конзервативно. :D Баш ми е мене топ женава. Има авторитет. :) Само тоа ѝ треба на малава Дујгу, колку сака она нека си е модерна во Германија.
     
  5. Toprak

    Toprak Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2012
    Пораки:
    359
    Допаѓања:
    277
    Све е џабе кога Џесур го убива Ердем за мене серијата нема убавина.

    И некој рече дека Ајлин е најдобра и најприсебна. Ако беше присебна немаше да се залета по сељакот. Од почеток беше предупредена од Омур дека не е човек на место, башка заради почит кон снашката не требаше да го земе човекот кој заради традиција сакаше да ја земе сестрата на мртвата сопруга и кој на брат и му впери пиштол да го убие. И демек Ајлин поверува дека ваков конзервативен тип кој се држи до традицијата со самото тоа што се всели во Истанбул се промени.
    Ајлин во последната епизода ке дознае за се што Џесур и направи на Омур и ке го застрела. Така да, Ердем умира, Џесур умира а Ајлин оди во затвор.....и што е поентава со децава ??? Глупости, глупа серија....Омур раѓа дете на Џесур, па ајлин усвојува, па посмртно Омур му рага на мртвиот и неплоден Ердем, дете....ништо ми нема смисла....
     
    На nati44, Lovely93 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  6. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    ^^ Се согласувам дека серијава е бесмислена и најдепресивна што сум гледала во последно време. Јас бев таа што рече дека Ајлин е најприбрана поради нејзиното севкупно однесување и најреално гледање на работите, поготово за аферата на татко ѝ. А во кого ќе се вљубиме не секогаш може да избереме, е после тоа сме слепи нормално. :D
     
  7. Toprak

    Toprak Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2012
    Пораки:
    359
    Допаѓања:
    277
    И ти си во право...кога ке се заслепи човек триста Светци не го оправаат....:)
     
    На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Stefiks

    Stefiks Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2014
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    47
    Не ја гледав денешната епизода.. Сакам да прашам дали Омур го загуби бебето?
     
  9. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Не ја гледам серијата повеќе, ама во последната епизода синот и беше голем така да не го изгубила.
     
  10. Chokoholic25

    Chokoholic25 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2014
    Пораки:
    238
    Допаѓања:
    1.464
    Пол:
    Женски

    Не, не го загуби бебето. Дојде "херојот" Џесур со слугинката (не се сеќавам како се вика) и ја спасиа ;)
     
  11. Reachel

    Reachel Популарен член

    Се зачлени на:
    26 април 2014
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    1.902
    Пол:
    Женски
    Подосадна серија немам видено :x (океј вклучувајки ја со индиските :D )
     
    На Toprak му/ѝ се допаѓа ова.
  12. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.368
    Допаѓања:
    317.535
    Пол:
    Женски
    И мене ми здосади... Омур веќе претера со обидите за убиства. Од железо да беше ќе цркнеше. :^)
     
    На Toprak му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Najubava09

    Najubava09 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 мај 2014
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    108
    Не е нешо серијата..Мене ми е многу досадна..
     
    На Toprak му/ѝ се допаѓа ова.
  14. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    Од сите ликови во серијава добар впечаток ми има оставено Ајлин, уште чекам да и се отворат очите во врска со Џесур. И ќе немам ама баш никаква замерка во врска со неа. ;)

    Исто така позитивен и добар лик ми е слугинката (не ми текнува како се вика), која многу често знае да ме насмее. :rofl:

    А останатите се сите кои од кои, од расипани до порасипани. :puke:
     
    На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Majuv4ence13

    Majuv4ence13 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски
    Овој стариот во сите серии кај што глуми оди со млади секогаш некоја таква улога има..И во 1001 ноќ нели беше вљубен во Мелек и сакаше да се разведе а исто сум го гледала и во др.серии со таква некоја улога а грд е гроб :rofl: :rofl:
    Исто и оваа Ајлин неможам да ја сварам а и многу грда бе од толку убави турски глумици баш неа ја нашле..Единствено светло на серијава и дава онаа слугинката колку толку ќе тресни нешто ќе се насмееш а овие другиве дебил до дебил.
     
  16. Toprak

    Toprak Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2012
    Пораки:
    359
    Допаѓања:
    277
    Ајлин ке се опамети дури во последната епизода кога Омур ке и го раскаже целото сценарио на Џесур од почето до тогаш и ке оди да го утепа Џесур кој сеуште и глуми лудило дека ја сака....
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  17. alonegirl

    alonegirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2013
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    3
    Мене ми е многу интересна серијата, :D
     
  18. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Бев со големи очекувања за серијава, ама ме разочара. :envy:
    Премногу е досадна, се едно исто, Омур колку пати проба да се самоуби, уште не успеа, ко мачка 9 животи има. :rofl: :rofl:
    Сите серии турски се со иста тематика, имало и подосадни од оваа серија, али дефинитивно е една од подосадните турски серии што се емитувани на нашите тв канали.
     
  19. Toprak

    Toprak Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2012
    Пораки:
    359
    Допаѓања:
    277
    И јас подосадна немам видено.....и сега што мислат оние што ја бранеа Омур што од почеток го криеше силувањето ???
    Има ли памет сега што прави со оној сељакот Џесур !!
    Демек незиното било друго и таа имала право да крие а Ердем што ја сакаше до смрт ја изневерил во пијанство кога дозна дека сакала да го абортира детето е крив и она морала да се разведе од него и сега госпожата сега ако треба ке бега и ке живее со Џесур.....абе глупост невидена....си ја земаа бељата овие од семејството Сојкан со сељациве Џесур и Омур што ги прибраа во нивните животи.....
     
  20. Emilia.Attias

    Emilia.Attias Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2013
    Пораки:
    909
    Допаѓања:
    575
    Пол:
    Женски
    Интересна ми е. :D Дујгу ми е една од поомилените ликови со Ајлин и Омур. Сите три ми се преслатки. :$ Подледната епизода ја гледав на нет, никаква. :yawn: Очекував поинаков крај. :angel: