1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Имитација на животот (Ömre Bedel) [Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Dream-Girl, 7 мај 2014.

  1. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    ^ Ма боље и тоа дете да биде од Џесур. :rofl: Колку ми е одвратен Ердем не можам да ви опишам. [​IMG] :tmi:
     
    На baby-star, Dream-Girl и natemila им се допаѓа ова.
  2. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Уф со тоа мрсното косиште ми се :puke: кога ќе го видам, најсериозно.
    Многу антипатичен лик. :fubar:
     
    На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    ^ И ликот и понашањето, све заедно у пакет, ол инклузив. :rofl: :rofl:

    Џесур е типче, вода може да му носи Ердем. 8)
     
    На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Џесур од една друга серија ми е 100 пати пo омилен некако од овој Ердем што за ништо не го бива.
    Мене така некој 1 недела да ме остави и да не ми се јави кај е што е одма развод бре. :envy:
     
    На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. tinka-mace

    tinka-mace Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2013
    Пораки:
    3.451
    Допаѓања:
    16.463
    Ма ајде па и Омур па, земај го Џесур шом те моли ем дете и чува, ем и нуди пари, ем е убав. Се во едно. :D
    Ајде Џесур, ајдеееееее!
    Go, go, go, go Cesur, goooooo! :D
    А оној Ердем неможам да го поднесам, алал да му е на Џесур како ги трпи сите и како им од глумува, браво! :$
    Ма Џесур е срце, го обожавам и во фаца и во карактер! :inlove: :D
     
  6. Toprak

    Toprak Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2012
    Пораки:
    359
    Допаѓања:
    277
    За вкусовите не се зборува нели ама мене Ердем ми е многу пофраер од Џесур. Џесур во други серии изгледал подобро ама овде е прикажан како прав заостанат, традиционален турски сељак од истокот.
    Инаку Ердем е згоден глумец по мене, прав турчин ми е :)
    [​IMG]

    не знам како дало се секавате на филмот Север и Југ по наше а “Kirik kanatlar“ (скршени криља)
    каде беше војник во времето на размената на грција и турција и партнерка му беше Омур која исто беше учителка

    [​IMG]

    А Џесур да не зборам колку е одвратен во филмов,ми е онака, просечен на изглед...

    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На Lella му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Toprak

    Toprak Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2012
    Пораки:
    359
    Допаѓања:
    277
    Џесур сака жени кои не го сакаат. Прво се заака во сестра и на Омур. Таа од што го мразеше се самоуби или он ја уби не разбрав. Потоа традицијата било да ја земе сестра и ама Ердем го поеба па му ја зеде. Од лутина му го заеба живото на Ердем после првата брачна ноќ и пак се залетува по жена која не го сака наместо да гледа дека Ајлин умира по него. Толку е негативен лик во филмот, пола свет ке потепа за да дојде до Омур и пак ништо. До сега има истепано којзнае колку луѓе и уште ке убива и неможам да се изначудам како може да се обожава ваков негативен лик.
    А ердем што да прави и како да се однесува после 6 годи џабе седење во затвор.И пред тоа, он се радува жема е бремена а таа сака да се самоубе, сака да абортира, па се џитка по скали.....па уште којзнае колку стресови ке има и како да биде нормален. Најкрива по мене од сите е Омур кој требаше одма да каже што и се случи и ке беше “џа или бу“ и одаман ке се раатисаа од Џесур, а не да крие
    70 епизоди за да може џесур све да потепа и да однесе во затвор.
     
    На Lella, cresa-jagoda, Freja.Stella и 3 други им се допаѓа ова.
  8. Cvetetto

    Cvetetto Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    2.834
    Допаѓања:
    1.890
    Пол:
    Женски
    И мене тој Ердем на нерви ми оди.Многу е антипатичен. :puke: .И на почетокот беше,ама сега уште повеќе.Со таа косата,небаре жена е.И та брадата..да беше христијанин,ќе си помислев поп е,ама вака :^)
     
  9. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Аааа овде е пофин, признавам. Мене ваму ми се собра и однесување некое безвезе и гласот што му го дале ми е одбивен и косиштето...... Оваа серија ја немам гледано.
     
  10. Barca-Gril

    Barca-Gril Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2013
    Пораки:
    874
    Допаѓања:
    927
    Пол:
    Женски
    Мене и Ердем и Џесур ми се многу одвратни |(
    Ердем на почетокот на серијава ми беше онака неантипатичен но во последно време :puke:
    Инаку серијава ми е многу здодевна,ја гледам затоа што моите дома ја гледаат па не можам да се спротиставам и да гледам нешто друго,ионака цело време колку трае една епизода ја поминувам зборејќи колку е здодевно,се исто се врти во круг и слично :)
     
  11. nikolija26

    nikolija26 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 август 2014
    Пораки:
    174
    Допаѓања:
    590
    Изгледа на крајот од серијата сите ќе се испоубијат само Омур ќе останела жива, барем јас така слушнав.
     
  12. Toprak

    Toprak Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2012
    Пораки:
    359
    Допаѓања:
    277
    Омур останува трудна од Ердем и они ке се смират. Ердем ке направи со платену убици да го скинат Џесур,ама таман да го убијат доаѓаат луѓето на џеср и го спасуваат. Ердем оди во цвекара да и купи цвеке на Омур и го коднапираат луѓето на џесур и го носат таму каде што Ерден го копаше гробот и таму Џесур го убива Ердем ,го закопува и става лисја одозгора како да нема гроб туку шума. Ердем го нема неколку дена на крај читаат едно писмо не разбрав што е и од кого е ама мислам дека со тоа дознаваат дека Ердем е убиен.Тогаш Омур оди кај Ајлин и и објасну се од почеток до крај што и се случуваше и на крај Ајлин го убива Џесур.
     
    На LittlePinky и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  13. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Ајдеее живи глупости, сите доктори му гарантираа на Ердем не може да има деца а сега....
    Филмот во глобала беше просечен , не ми беше нешто нај нај, сите ликови ми беа одвратни на чело со Џесур и Омур... Ајлин ми беше вистинска убавица и во телото е гром :lol: само на памет не чини многу и таа како му се понижуваше цело време на онај никаквиот Џесур ама ајде да не должам, сите гледаат различно !
     
  14. Majuv4ence13

    Majuv4ence13 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски
    абе ајде цела серија оваа Омур изиграва нешто чесна а уствари најголема
    курва
    e!!!Најискрено така е!Од почеток до крај здосадија веќе сите ги врти околу малиот прст де со едниот в кревет де со другиот претераа веќе глупостии ја направија серијата..Единствено шо чини е слугинката и мајка му на Ердем :)
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  15. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Филмот стана досаден.
    Шо е работата Омур, Ердем, Џесур, Дујгу, тетка му на Џесур, Разије, другата слугинка ... па скоро сите знаат дека Џан е син на Џесур освен оваа Ајлин. И овој Ердем изгледа во дупките за Цесур што ги копа сам ќе си падне. Поголеми глупости здравје.
     
  16. lovemme

    lovemme Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.922
    Допаѓања:
    81.318
    Пол:
    Женски
    Јас филмов почнав да го обожавам.. на почеток ми беше одвратен но сега секој ден го гледам...
    Омур само ја премолчува вистината и не му кажува на Ердем ... филм како филм бе.
    Прочитав овде дека на крај ќе умрат и Ердем и Џесур. За Џесур знаев, но за Ердем не
     
  17. nati44

    nati44 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2012
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    545
    Ме нервира филмот, не го гледам веќе неколку епизоди. Омур не можам да ја гледам веќе нема причина да крие а таа продолжува по нејзино :swear: Таа е кррива за се!
     
    На Toprak му/ѝ се допаѓа ова.
  18. IamSexyAndIKnowIt

    IamSexyAndIKnowIt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    1.557
    Допаѓања:
    2.786
    Пол:
    Женски
    Само ме интересира дали Ердем ќе дознае дека Омур е силувана од Џесур? :@ |(
     
  19. Tan4ence

    Tan4ence Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    5.082
    Допаѓања:
    27.322
    На крај детето што ќе го роди омур од кого е? Нели Ерден е неплоден. Од Џесур е или....
     
  20. Majuv4ence13

    Majuv4ence13 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски
    Хахаха не знае ни таа самата од кој му е :lol: :lol: Де со едниот де со другиот :rofl:
     
    На Tan4ence му/ѝ се допаѓа ова.