1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Имињата на нашите ИДНИ деца

Дискусија во 'Канта' започната од sekernata123, 19 септември 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. sekernata123

  sekernata123 Нов член

  Се зачлени на:
  19 јули 2013
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  4
  Што мислите како треба да се вика вашето дете ? Онака како што кумот сака,името на свекор/свекрва,името на мајка/татко или пак онака како што вие самите сте одлучиле? Јас сум против повторување на името од нашите мајки,татковци,свекрви или свекори. Уште повеке што мразам е кога ке се стави име на починат од семејството. Еве јас сум кума ќе крштевам идната недела и оставам на младите како сакаат тие така да се вика нивното бебе тоа е нивно дете.А еден ден кога би имала свое дете би сакала да се вика онака како што е моја желба. Исто ако е родено на некој празник би сакала името од празникот да се стави на дете.
   
 2. irena.1

  irena.1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  4.356
  Допаѓања:
  21.325
  Пол:
  Женски
 3. sekernata123

  sekernata123 Нов член

  Се зачлени на:
  19 јули 2013
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  4
  ја немав видено
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.