Имиња за бебиња

Дискусија во 'Канта' започната од TheEki, 5 јули 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. TheEki

  TheEki Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  1
  Јас сум млада и воопшто не размислувам да имам бебе сеуште, но од мала сум замислувала како би се викале моите деца. Секогаш кога ќе слушнам некое име, ме потсеќа на личност што ја знам и обично знам некои нејзини маани и името ми станува одбивно. Затоа многу ми се допаѓаат некои невообичаени имиња како Илана, Евгенија, Леона...
  Името по обичај го дава кумот, и знам многу фамилии кои го расипале кумството токму поради тоа. Мајка ми во тој поглед е посуеверна и вели дека не треба да му се преправа на кумот демек тоа може да влијае на судбина на детето, здравјето и слично.
  Што мислите за тоа... Тука напишете и имиња што ви се допаѓаат најмногу.
   
 2. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.326
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.