1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Имиња за вашите деца

Дискусија во 'Бебе' започната од Bisera.Sk, 9 февруари 2010.

 1. Bisera.Sk

  Bisera.Sk Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  12
  Jas na primer za zensko bi ja krstila Angela Marija Bjanka ili Izabela.Tolku. A za maski Marko 100% ako imam masko dete ili Damjan.I Stefan e ubavo ama premnoguuuu cesto :) Steta so nemozam kerkata po mene da ja krstam hahahaha si go sakam imeto :D
   
  На Bupalu, CurlyBlossomGirl, Hoj и 2 други им се допаѓа ова.
 2. Fairybell

  Fairybell Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  37
  Доколку некогаш (здравје боже) имам деца,сакам да имаат македонски и православни имиња,строго така или никако поинаку,ама сепак да не се ептен затапени некои,како некоја прабаба,(без навреда ве молам).
   
  На Meckicja, Moon_Lover1, meckicka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Dark-Rose

  Dark-Rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2009
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  76
  Мила, Ева, Ива, Екатерина...
  Лука, Дамјан...
   
  На TammyDeyn му/ѝ се допаѓа ова.
 4. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  669
  Sin mi ima staro pravoslavno ime ,koe mnogu retko se srecava...
  Ako ima sin -vtoro isto taka ima smisleno staro ime-Andon...
  Ako e kerka ke se vika Trena
   
 5. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Па ако е машко ке го крстам Марко,Александар или Давид,а ако е женско тогаш Александра,Марија,Магдалена.
   
 6. Paloma

  Paloma Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  3
  јас на пример би ги крстила Мариана,Евгениа,Николас, Алекс, Јоана,Емилиа, Валериа .......
   
  На CurlyBlossomGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 7. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.450
  Пол:
  Женски
  Сара или Мила а за машко незнам, ќе му оставам на дечко ми и на неговите родители ако имаат некоја желба за име, според мене нема лошо име, сите ми се свиѓаат но одсекогаш сум си замислувала да имам ќеркичка па затоа веќе ми се смислени женските имиња :D
   
  На Mai4 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. fannya

  fannya Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  4
  Za masko Marko ili Luka a za zensko Hana ili Sofija
   
  На tamarce.j му/ѝ се допаѓа ова.
 9. anije

  anije Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  39
  Кристијан Андријано за машки
  За женско Теад0ра, Сара, Ирена, Ана, Анета :P
   
  На Angel.girl и TeddyS им се допаѓа ова.
 10. lavica23

  lavica23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  28
  леон и бисера
   
  На Nine25 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  9.375
  Допаѓања:
  42.188
  Пол:
  Женски
  Машки: Милош, Милан, Немања.
  Женски: Милица, Невена, Јована.
   
  На Tea678 и CurlyBlossomGirl им се допаѓа ова.
 12. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  89
  Машко ако имам би го крстила Петар ,Матеј или Марко, а женско дефинитивно едно морам да имам Антонија а ако се две здравје може и Милана :)
   
  На CurlyBlossomGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 13. sonique

  sonique Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  28
  Машки имиња: Александар (иако знам дека е доста често, мене ептен ми се свиѓа), Мартин
  ...и женски: Ана, Кристина. :)
   
 14. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.448
  Zenski ke odberam od ovie tri:Leona, Una i edno makedonsko sto najmnogu mi se dopaga Ilina...a msko Luka ili Leon ako ne stavam zensko Leona :lol:
   
 15. BlueEye

  BlueEye Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2010
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  29
  go obozavam imeto anastasija gi obozavam iminjata na A i dr zensko Dajana a maski antonio i viktor
   
 16. in.love

  in.love Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2010
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  20
  Шехерезад хахаха се шегувам :) Од женски ми се допаѓа Мелани а од машки Милан :)
   
  На bla20 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Милан....единствено машко име кое ми се допаѓа
  А женски: Илина и Деница.
   
 18. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Дури ги родам,уште колку ќе сменам,еххеее!Ама за сега ми се убави Фросина,Марко,Ана,Михајло.Толку
   
 19. marina30

  marina30 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  48
  моите се викаат СТЕФАН И АНАСТАСИЈА а ако имам трето и ако е женско многу сакам ВАЊА или ЈАНА а машко ВЛАДАН..
   
 20. plavusaaaaaaa

  plavusaaaaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  afrodita za zensko
  andrej za masko