Имиња за вашите деца

Дискусија во 'Бебе' започната од Bisera.Sk, 9 февруари 2010.

 1. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  518
  Пол:
  Женски
  Баба ми се вика антонија а сите ја викаат Донка а и јас до пред неколку години не знаев дека вистинското име и е Антонија :D
   
 2. Maja-m

  Maja-m Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Ako e zensko sigurno Ekaterina!
   
 3. Andzela

  Andzela Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  3
  Matej,Pavel,Luka...Kjara,Mina :D
   
 4. Bisera.Sk

  Bisera.Sk Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  10
  Dadaadda bisera najubavo ime ke ima kerkata ako imate zensko dete :)))
   
 5. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.816
  Пол:
  Женски
  ako e zensko sakam da se vika Mila a masko maz mi neka odlucuva ajde :D :D iako znam deka pak ke bide po moe ;)
   
  На danniela5 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Braveheart

  Braveheart Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  91
  Од женски имиња ми се допаѓаат Бисера, Јована или Магдалена; а од машки Горан или Мартин.
   
 7. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.746
  :up:
   
 8. MissPagane

  MissPagane Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2010
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  23
  марко, марија, игор, мартина.. :lol:
   
 9. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  547
  Пол:
  Женски
  maski mi se simpaticni nenad,martin,marko,zenski ana,ana marija,mia
   
 10. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  3.383
  Допаѓања:
  30.114
  Калеб и Вилен - машки
  Неда, Леа, Јана - женски.
   
 11. babyI

  babyI Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2010
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  6
  Сакам машко детенце и ќе си го крстам Лука :D :D :D
   
 12. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  205
  za zensko najmnogu mi se dopaga Isidora i natalija a za masko david ili leonid :D
   
  На meckicka, nataliaaa и sandra-bt-90 им се допаѓа ова.
 13. Mikako

  Mikako Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  151
  Пол:
  Женски
  Ana,mila,mija,eva a od maskite definitivno david ili damjan.
   
 14. Neytiri

  Neytiri Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.448
  Давид, Матеј, Марио, Марија Магдалена, Сара, Мила, Лана итн :lol:
   
  На queensforever му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Saraa

  Saraa Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  2.234
  Допаѓања:
  6.400
  Пол:
  Женски
  Od zenskite iminja mi se dopagjaat Sara, Aleksandra, Ana, Kjara
  A od maskite ubavi mi se Luka, Aleksandar, Angel
  Ako mi tekne uste nekoe ke vi pisam
   
 16. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.467
  Maski : Mario, Adrijan , Valentino
  Zenski : Klaudija, Hana
   
 17. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.481
  Женско - Матеја
  Машко - Лука, Матеј (ако се роди прво машкото :))
   
 18. Fernanda

  Fernanda Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  4
  Машко- Матеј,Андреј..
  Женски- Фернанда (не типично име во македонија но ми се свиѓа) и Антонија!
   
 19. EnnieFabulous

  EnnieFabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  390
  женско-Викторија, Ангела, Анастасија,Кристина
  машко-Матеј, Андреј, Филип...
   
 20. Melanie

  Melanie Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  75
  Maski iminja LUKA I MARKO a zenski BARBARA,HANA.MONKA