Имиња за вашите деца

Дискусија во 'Бебе' започната од Bisera.Sk, 9 февруари 2010.

 1. mal.ecka

  mal.ecka Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  3.108
  Допаѓања:
  40.109
  Ako veruvas i Despina mi go spomenaa ama ova mi ostavi vpecatok.
  Mm ja obozava Lihnida kajce veslase:inlove:
   
  На fana и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 2. mal.ecka

  mal.ecka Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  3.108
  Допаѓања:
  40.109
  Ne,seuste primam predlozi:worried:
   
 3. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  14.912
  Допаѓања:
  118.311
  Пол:
  Женски
  :D
  Убаво си е името, што е право. Не сум пристрасна, ич.
   
  На cresa-jagoda и mal.ecka им се допаѓа ова.
 4. Yowannty

  Yowannty Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 ноември 2012
  Пораки:
  3.717
  Допаѓања:
  82.537
  Пол:
  Женски
  Лихнида е прекрасно. :inlove: Ми стигна и мене до најтесен избор. Ах пак колку ја сакам песната. :inlove:
   
  На fana, dunika, eli25 и 2 други им се допаѓа ова.
 5. mal.ecka

  mal.ecka Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  3.108
  Допаѓања:
  40.109
  I nie ja obozavame,na site slavi svadbi ja peeme.
  Taka dojdovme do idea za imeto+kumot go predlozi,vo pobliska okolina go nema pa si rekov zosto da ne.
   
  На Zrnce@baby@by, dunika, eli25 и 2 други им се допаѓа ова.
 6. Yowannty

  Yowannty Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 ноември 2012
  Пораки:
  3.717
  Допаѓања:
  82.537
  Пол:
  Женски
  Баш е убаво и несекојдневно. :)
  Си ја пуштив и ја тивко на увце. Уште чаша вино ми фали за атмосфера. :lol:
   
  На eli25, cresa-jagoda и mal.ecka им се допаѓа ова.
 7. RedRevolution

  RedRevolution Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2015
  Пораки:
  937
  Допаѓања:
  2.832
  Пол:
  Женски
  Колку и да сум против странски имиња, колку и да ги сакам нашите и да се ‘рчкам понекогаш на темава, сепак секој треба на крајот како си сака. А ти имаш ли право на глас во таа фамилија? Звучиш како да си им нешто многу должна, како да ти дале нешто за што од вечна благодарност мораш да им одиш по ќефот. Јас исто сум атеист, а кај маж ми во фамилија ‘‘секоја‘‘ реченица завршува со ‘‘со господ напред‘‘, ама нити во црква се венчав, нити дете крстив, нити тоа ќе биде некогаш, освен ако сам не си одлучи после 18 години. И името е мој избор, за второ му реков може компромис, па сепак неговото презиме го носи, што сака...
   
  На elimkd, SummerGirl, violetblue и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. kikin

  kikin Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  3.829
  Допаѓања:
  12.750
  Пол:
  Женски
  За Деспина имаш повеќе песни ;)
   
  На cresa-jagoda и mal.ecka им се допаѓа ова.
 9. mal.ecka

  mal.ecka Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  3.108
  Допаѓања:
  40.109
  Fala ti;)ne e imeto radi pesnata,ete se poklopi8)
   
  На cresa-jagoda и kikin им се допаѓа ова.
 10. Septemvri

  Septemvri Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 декември 2018
  Пораки:
  1.131
  Допаѓања:
  2.493
  Пол:
  Женски
  Убаво име со уште поубаво значење:)
  Ме потсети на еден пар што го запознав на Божиќ во една црква пред 8години. Долго време немале деца, па им се родила Лихнида, и секој Божиќ даруваа по едно бебе по случаен избор во чест на Лихнида. Тогаш го даруваа син ми кој го славеше првиот Божиќ во својот живот.
  Ако се препознаат на форумов...ја поздравуваме Лихнида :)
   
  На Chanell*, ane.bella, Ingvild и 6 други им се допаѓа ова.
 11. LadyC

  LadyC Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2016
  Пораки:
  4.481
  Допаѓања:
  41.544
  Пол:
  Женски
  Едното име знам дека ќе биде Мика (ако е машко) , второто или Гаврил или Јаков , преубави ми се библиските имиња. :inlove:
  А за женско Мина Меглена. :inlove:
   
  На Jana06, cresa-jagoda, emkaemka и 4 други им се допаѓа ова.
 12. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.316
  Допаѓања:
  239.131
  Пол:
  Женски
  jakov :inlove: Ептен е убавооо
   
  На victoria и LadyC им се допаѓа ова.
 13. LadyC

  LadyC Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2016
  Пораки:
  4.481
  Допаѓања:
  41.544
  Пол:
  Женски
  И мене да ти кажам повеќе ми се свиѓа Јаков. :inlove:

  Инаку и Анѓа за женско ми се свиѓа. :inlove:
   
  На fana, victoria и Yowannty им се допаѓа ова.
 14. Loretta

  Loretta Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2013
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  600
  За женско многу убави ми се Надја, Каја, Софија, Ангела, Мила, Јована, Ирина

  За машко: Матеј, Лука, Павел, Виктор, Дамјан, Мартин
   
  На victoria му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Natasha1991

  Natasha1991 Активен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2020
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Hahahah Leon mamicka
  Vo makedonskoto kalendarce ima mnogu iminja sho se bibliski i pravoslavni i neobicni. A kaj nas se samo Mateo Marko Leo Damjan.
   
 16. Natasha1991

  Natasha1991 Активен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2020
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Hahaha koga go procitav ova mi tekna jas imam kucka pit bull se vikase Klara i.po dve godini bratuced mi na kerkickata i.go dade toa ime. Mn neubo bese koga idea na gosti a kuceto ne mozis da si go viknis :/
   
 17. Chanell*

  Chanell* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2016
  Пораки:
  2.499
  Допаѓања:
  18.920
  Пол:
  Женски
  Јас имам мачка Лара, а кума сум на бебе што се вика Лара.
  Мајката си го одбра името,нормално.
  Ставам видео еднаш моето девојче вика Ларааа,Ларааа дојдиии, и ми пишува кумашинката “Еј Лара ја вика”? Викам да, ама мачката :tmi:
  Стварно глупо ми падна:D
   
  На fana, eli25, LadyC и 3 други им се допаѓа ова.
 18. Natasha1991

  Natasha1991 Активен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2020
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Hhahah zatoa vikam tie sig znaele kako se vika mackata isto kako vo mojot slycaj kyceto go imav dve god pred bebeto i znaea kako se vika i si ja krstija kerkata po kuceto moe. Sega go nemam kyceto ama sekogas ke me potseka imeto na nego
   
 19. dunika

  dunika Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  1.598
  Допаѓања:
  53.965
  Пол:
  Женски
  Не е Македонско,туку е црковно календарче.И не се сите верници ни православни.
  Тоа што ти си имала куче со име Клара,не го прави името кучешко,ниту ти дава право да судиш зошто сите се со “модерни” имиња.
  Кога ке имаш дете крсти си го како сакаш,но исмевање и судење не те прави кул.

  И биди сигурна дека братучед ти не ја крстил ќерка си по твоето куче:x
   
  На Sesil, Asparagus, Sexybaby86 и 5 други им се допаѓа ова.
 20. Chuchanov

  Chuchanov Активен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2019
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  193
  Пол:
  Женски
  Каја омилени ми е и во имињата за нашето девојче прво е Каја
   
  На Bebac му/ѝ се допаѓа ова.