Имиња за вашите деца

Дискусија во 'Бебе' започната од Bisera.Sk, 9 февруари 2010.

 1. anastasija19

  anastasija19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  46
  од женски ми се допаѓа евтимија а од машки лука и демијан
   
 2. Pepelashka

  Pepelashka Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  11
  Моето се вика Лука. Второто ако е машко би сакала да се вика Матеј, а ако е женско Мила. А за третото не сум размислувала уште :D
   
 3. Amore

  Amore Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  69
  Женски: Теона, Ана
  Машки: Тео, Стефан, Ангел, Пепи
   
 4. A.srcuska

  A.srcuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  20
  Јас на пример ако имам керкичка името би и било Изабела или Ана ... за машко многу ми се допаѓа Марко и Филип и Дамјан и Кристијан и ... уф мислам дека до тогаш ќе ми текнат уште милион имиња :lol:
   
 5. ubav4e

  ubav4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2010
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Најпрво би сакала да имам 3 деца.Едно машко кое ке се вика Слободан по името на свекорот,2 девојчиња кои ке се викаат Теа(тихана тијана) по името на мајка ми и Наталија по името на свекрва ми.
   
 6. lolitaa

  lolitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  80
  машки имиња највеке ми се свиѓаат Давид , Исидор , Ведран
  женски: Катја , Исидора ,Ксенија ,Ребека ,итн :D кога ќе дојде време ќе одлучам ;)
   
 7. net-tet

  net-tet Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  7
  Ања или Ива!
   
 8. net-tet

  net-tet Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  7
  Исто многу ми се свиѓа ДИНА
   
  На d.i.n.a му/ѝ се допаѓа ова.
 9. hristin4e

  hristin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  259
  Допаѓања:
  379
  Пол:
  Женски
  машки:матеј,ангел,антонио,стефан,и други..... ;)
  женски:матеја,теона,ева,емили,хана,стефани и милион другии :P
   
 10. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.548
  Допаѓања:
  19.956
  maski:David,Karlo..Dorijan...zenski:Dona,Darija,...
   
 11. WildAngel

  WildAngel Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  105
  maski:Damjan, andrej, goran,...
  zenski:angela, valentina, stefanija, ...
   
 12. LovelyGirl

  LovelyGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  1.547
  Допаѓања:
  285
  Пол:
  Женски
  za masko : Luka Nikola Alen Teo
  a za zenski ima mnogu kako na pr. Nina Mila Orhideja Simona ama mislam deka ima uste mnogu vreme za toa i uste kolku iminja ke mi teknat :?:
   
 13. maserkaTA

  maserkaTA Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2010
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  4
  Леон и Гораст...Мила и Леонтина :D
   
 14. SoNi55

  SoNi55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2010
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  54
  Пол:
  Женски
  Даријан - Јана
   
 15. Pain

  Pain Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  42
  Андреј, Антонела, Софија.
   
 16. elena005

  elena005 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2010
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  6
  матеј ,теодор, марко, и некое постаро македонско име :D
  Теодора, тамара , елефтерија, па уште некои сигурно имам ама не ми текнуваат
   
 17. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  993
  Допаѓања:
  496

  елефтерија е грчко име и на македонски преведено мене не ми звучи баш убаво - Слободанка, исто како што и Кјара всушност е Јасна :)
  мене ми се допаѓаат Мила, Ева, Срна, а од машките Никола, Лука, Јон
   
 18. elena005

  elena005 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2010
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  6

  E ова не сум знаела дека елефтерија е грчко :) го имам слушнато некаде па ми останало така симпатично и интересно :) :) :) фала што ми кажа позззз
   
 19. ejokerm

  ejokerm Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Би можело за женско Дениција,Венус...За машко не знам.Не сум размислувала.хд
   
 20. valenTina.bT

  valenTina.bT Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  10
  Decata bi gi krstila .. Una ili Matea za zenski a maski Kristijan ili Pavel :)