Имиња за вашите деца

Дискусија во 'Бебе' започната од Bisera.Sk, 9 февруари 2010.

 1. EnnieFabulous

  EnnieFabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  390
  да дополнам уште женски имиња (сакам девојчиња да имам) :P : Калина, Надја, Мила
  машки: Јован, Мартин....
   
 2. Nigella-sativa

  Nigella-sativa Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  5
  женско:Алиса
  машко:Демијан
   
 3. cackicka

  cackicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2010
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  pa ako e zensko otsekogas sum sakala da se vika kjara ili lili a ako e masko ...ma nez za masko ne sum razmisluvala imam poveke opcii..
   
 4. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  11.796
  Допаѓања:
  19.401
  Пол:
  Женски
  За машко Андреј или Матеј, а за женско Наталија или Ангела.
   
 5. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  12.785
  Допаѓања:
  66.908
  Пол:
  Женски
  Pa za zensko- Valentini , a za masko vrska nemam :D
   
 6. sweety.86

  sweety.86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 март 2010
  Пораки:
  162
  Допаѓања:
  20
  Ако е девојче сакам Софија, а ако е машко Петар :) :up:
   
  На MilaP му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Melanie

  Melanie Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  75
  uste najglavnoto zensko ime sto go zaboraviv Eva
   
 8. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  169
  женски-Ана,Јана,Ева,Екатерина,Неда,Даниела,Матеја,Елиф
  машки-Тео,Стефан,Дарко,Александар,Лука,Дамјан,Андреј,Кирил,Игнат
  посебно драги имиња од овие ми се Неда,Елиф и Игнат :D
   
 9. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  1.089
  Пол:
  Женски
  Сакам да имам три деца.Две девојчиња кои би ги крстила: Мила, Дајана или Настасија, и едно машко: Иван или Дамјан :)
   
 10. violetblue

  violetblue Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2010
  Пораки:
  910
  Допаѓања:
  2.764
  Кјара или Леа - женски
  Тео или Марко за машко
   
 11. Brink

  Brink Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 март 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  Marko,Teo, Mia :D
   
 12. seksi

  seksi Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  107
  Sara, Jovana
  David, Ivan
  hmm, moze imam i drugi ama ne mi teknuvaat sega :))
   
 13. marija28

  marija28 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  1
  mojot sin se vika jovan a ako imam kerka sakam da se vika lana leona sara a uste edno masko bi se vikal matej luka ili boris
   
 14. akaterina

  akaterina Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  za masko:Marko ili Hristijan,a za zensko:Hristijana ili Kirjana
   
 15. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.681
  Ратка и Кирче :lol: :lol: :lol:
   
  На faye и bla20 им се допаѓа ова.
 16. Srcencence

  Srcencence Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  hahah interesna tema.....jas ako imam zensko bi ja krstila Andrea ne znam ubavo mi e imeto a ako e masko 100% David :D
   
 17. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.174
  Допаѓања:
  24.575
  Пол:
  Женски
  Теона, Моника, Мила и Мелани ми са најубаи женски имиња. За машки незнам Давид или Давор можеби
   
 18. Lisa18

  Lisa18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  Миа Матеј Иво Ива Мрлани
   
 19. maca.81

  maca.81 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2010
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  17
  Јас сакам да имам 3 деца, и ми се свиѓаат кратки именца како на пример: Миа, Теа, Ања, Ева, Ена, Ина, Ива (за женски) и Лука, Тео... (за машки) :)
   
  На Poisoon му/ѝ се допаѓа ова.
 20. inn

  inn Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  29
  Sakam 2 deca masko i zensko Mihail i Mia