Имиња за вашите деца

Дискусија во 'Бебе' започната од Bisera.Sk, 9 февруари 2010.

 1. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  563
  За машко давид, стефан , марко, нино...а за девојче нина, ева, леа, јана..
   
 2. she-17

  she-17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  23
  Наја и Нора за женско..Марко за машко :D
   
 3. glammur

  glammur Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2010
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  20
  Многу сум размислувала на оваа тема иако ми е се уште рано за тоа.
  Но сепак имам одлучено кои имиња би им ги дала на моите деца.
  За машки имиња најмногу ми се допаѓаат Дамјан, Давид, Теодор и Лука.
  За женски имиња најмногу ми се допаѓаат Анастасија, Софија, Дорис и Дора.
   
 4. snake

  snake Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  118
  ако е машко сигурно ќе го крстам по татко ми старо македонско име,а ако е женско ќе ја крстам теона,неда или викторија,а други машки имиња ми се свиѓаат игор или ненад
   
 5. FuriousBaby

  FuriousBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  2
  машки - Лука, Давид, Николас, Валентино, Карлос, Тео
  женски - Тина, Михаела, Лана
  :D
   
 6. Eli4e

  Eli4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  31
  Машко - Давид, Стефан...
  Женско - да не се викав Елена ќе си ја крстев така :D, Ема, Јана...
   
 7. Dreamer

  Dreamer Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2010
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  39
  Не сум размислувала многу за оваа тема.Хммм..за женско-Матеа,Марија,Теодора а за машко-Тео,Лука :) Малку ми е рано за тоа,има време...
   
 8. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.493
  Допаѓања:
  44.689
  Јас сакав ако имам син да го крстам Анџело според лик од една книга, ама некако со нашиве презимиња тешко. ќе морам да си најдам некои наши имиња или ќе му се смеат сите.. :?:
   
 9. meredith

  meredith Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  75
  Ако е машко ќе го крстам Игор ( по една многу драга личност) а ако е женско.....имам повеќе женски имиња , Андријана,Ива,Ема.....
   
 10. Rossana

  Rossana Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2010
  Пораки:
  157
  Допаѓања:
  38
  Сара
  Дора
  Ива
  Ева
  Филип
  Лука
  Лео
   
 11. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.352
  :inlove: :inlove: Рано ми е за деца хаха ама би ги крстила..Машко Лео а женско Ана :*
   
 12. Miss-Perfect

  Miss-Perfect Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2010
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  72
  Машко: Лука, Дамјан, Павел, Тео...
  Женско: Мила, Ева, Ива, Ана, Теа, Екатерина, Клара, Елена, Марија... :sun:
   
 13. ivana-milanovska

  ivana-milanovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  женско: Милена,Марина,Ирена,Мартина
  машко: Мартин,Марин
   
 14. Ticijana

  Ticijana Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  145
  Допаѓања:
  5
  Женски: Лусијана&& Миа. :wasntme:
  Машки: Тицијан && Мартин. :y: :l:
   
 15. rozita91

  rozita91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  28
  pa neznam kako bi gi krstila ali sakam dolgi iminja :D
   
  На Inki му/ѝ се допаѓа ова.
 16. andzella

  andzella Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  6
  Машко.. Лео или Алекс! аа женско Александра или Клара :D
   
 17. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  768
  Машко - Филип, Бојан, Никола
  Женско - Весна, Бојана, Надица
   
 18. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  2.932
  Допаѓања:
  3.526
  Ако е женско би го крстила Габриела (со причина :) )
  Ако е машко би го крстила:Стефан или Марко
  Има уште имиња но овие би ги издвоила од сите :)
   
 19. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.009
  Пол:
  Женски
  Stela i Aleksi :)
   
 20. doktorka-an

  doktorka-an Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2010
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  333
  јас ке си имам повеќе дечиња за да можам да си ги крстам како што сакам,за женско ивана,анастасија и некое светско било кое а за машко јован и филип дефинитивно,филип го обожавам :)