Имиња за вашите деца

Дискусија во 'Бебе' започната од Bisera.Sk, 9 февруари 2010.

 1. BrokenHeartedGirl

  BrokenHeartedGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Sara,Marija,Stefani,Leonardo,Roberto,Dimitar itn :D
   
 2. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  625
  женско: Ина.Теа,Ани,(многу кратки)
  машко:Алекс,Давид,Тео...


  не сакам доги имиња и задржувае презиме на моето некако тоа би дошло вака:
  име и презиме на таткото:ПЕТАР ТАСЕВСКИ
  име и презиме на мајката:МАРИЈА ВЕЛКОВСКА

  и сеа детето кога ќе треба да се запише во училиште со татково име,а го има и презимето на мајка му,и родителите и ставиле“модерно“долго име тоа би дошло вака:

  АНА МАРИЈА ПЕТАР ВЕЛКОВСКА ТАСЕВСКА :lol:
   
 3. SunFlower94

  SunFlower94 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2010
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  362
  машко: Лео
  женско: Теа
   
 4. Marinkush

  Marinkush Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Уште како мала сум размислувала за оваа тема и моето размислување се нема сменето...
  за машко омилени ми се Давид или Димитар,а за женско Ева,Ема или Елеонора :)
   
 5. doktorka-an

  doktorka-an Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2010
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  333
  dobro razmisluvanje ne sum znaela deka ke se smees na moite deca ako gi zemata nasite preziminja :?: :?:
   
 6. andromaha

  andromaha Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2010
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  5
  Матеј и Миа :D
   
 7. anickata

  anickata Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  70
  ако е машко сакам да го крстам матеј,лука или јаков (незнам зашто али мн ми се свиѓаат имињава) :D а ако е женско ања,андреа или матеа :rofl: :inlove:
   
 8. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.477
  Тара и Лејла за женско
  Доријан - машко ... :)
   
 9. eStefanO

  eStefanO Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Па ако имам некогаш (здравје боже) деца тогаш ако имам женско би го крстила еСтефанО по мојот прекар, а ако е машко Нинослав , многу ми се свиѓа името :D
   
 10. maleckata.22

  maleckata.22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  159
  Допаѓања:
  16
  Ако имам машко Лука или Андреј а ако биде женско Андреа или Мила :)
   
 11. macysh

  macysh Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2010
  Пораки:
  978
  Допаѓања:
  568
  Ако имам женско-Адриана
  аа ако имам машко-Леонардо или Лука илии пак Даниел :D
   
  На danniela5 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Paranormal

  Paranormal Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2010
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  17
  Па машко би го крстила Нинослав, а девојче Дајана...ама не се согласуваме со дечкото он сака женското да се вика Лора, а машкото по татко ми Стојанче....
   
 13. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.876
  Допаѓања:
  3.899
  Пол:
  Женски
  Ако е женско,би сакала да се вика Миа,Мила,Ева,Адриана..
  Ако е машко тогаш Антонио,Давид :)
   
 14. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.862
  Кристијан! Тоа име го посакувам од мала и секогаш викав, ако имам машко дете ќе го крстам Кристијан. :) Башка и на дечко ми татко му се вика Ристе, па тука некаде е, ќе се радува :D :D :D
  А ако е женско и ако останам со љубовта моја, сигурно ќе се вика Весна, бидејќи и мајка ми и мајка му се викаат Весна :lol:
   
 15. ludacaa

  ludacaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2010
  Пораки:
  749
  Допаѓања:
  180
  ако е женско-Диана,Миа,Теа,Теодора
  а ако е машко-Филип,Лука Тео или Леон
   
 16. Englader

  Englader Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Zenskoto e veke dojdeno na svet i ja krstivme Mia , a zdravje ako vtoroto e masko onda Kalin
   
 17. yawn

  yawn Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  697
  Допаѓања:
  693
  Женско - Андреа :)
  Машко - Андреј :D
   
 18. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  318
  женски..
  Ана Каренина, Марија Магдалена, Иштар, Кармен, Габриела, Бисера, Леонида, Оливија
  машки .
  Лука, Александар, Леон, Габриел, Михаил, Христијан, Цветко :lol:
   
 19. elygj

  elygj Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2010
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  66
  За женско си имам смислено и тоа обавезно ќе биде Дарија,
  а за машко не знам....
   
 20. plavusaaa

  plavusaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2010
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  43
  ако е женско кратки- (сара, ева, луси, ива), долги- (викторија, стефани, силвија)
  ако е машко кратки- (иво, тео), долги- ( влатко, роберто, антонио)