1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Имиња за мачиња

Дискусија во 'Дом' започната од Queen of Cats, 10 април 2017.

 1. Queen of Cats

  Queen of Cats Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2017
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  151
  Пол:
  Женски
  Позз на сите! Барав по форумов, ама не најдов тема која е единствено само за имиња на мачиња :) Уште малце па овие моиве галенички ќе си имаат мачиња, па ќе им требаат некои убави именца :inlove: Епа ајде форумџики, давајте предлози :*
  (Иначе сум многу прибирлива кога се работи за име на миленик, мора да биде некое совршено :D)
  Фала ви однапред :l::inlove:
   
 2. Црна Ружа

  Црна Ружа Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2017
  Пораки:
  1.000
  Допаѓања:
  3.684
  Пол:
  Машки
  Јас им давав строго немачки имиња, Ханс беше едно црнобело маче ама го дадовме на други да го чуваат, после имаше Фридрих црвен селски мачор и Фрида (мачка)...
   
  На Salome, Queen of Cats и LollySky им се допаѓа ова.
 3. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.796
  Допаѓања:
  46.413
  Мачката ми се вика Стрелка, така братучедка ми ја крсти. Помалово маче го крстив Sea Green, затоа што има многу убави зелени очиња. :sun:
  Едит: Темава може да биде општо за имињата на миленичињата, не само за мачињата.
   
  На Salome, theowndemon, Yowannty и 3 други им се допаѓа ова.
 4. N.2106

  N.2106 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2017
  Пораки:
  1.101
  Допаѓања:
  19.135
  Пол:
  Женски
  Чарли.Тото ми се викаше мачорот сијамка.
   
  На Queen of Cats му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Matotheja

  Matotheja Популарен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2017
  Пораки:
  1.208
  Допаѓања:
  9.353
  Пол:
  Женски
  Цезар, Клео(патра)
   
  На Queen of Cats и Ketchup им се допаѓа ова.
 6. MagsDestiny

  MagsDestiny Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  2.310
  Допаѓања:
  18.181
  Пол:
  Женски
  Јас си ги крстам животните онака како што ќе се почувствувам во моментот.
  Мачорот ми се вика Пумба, бидејќи се роди трет (и последен), и беше подебел од првите две заедно, па тоа име ми падна на ум веднаш штом го видов таков мекичок дебеличок :rofl:
  Мајка му на Пумба се викаше Ѕверка (Beastie) бидејќи беше хиперактивна, и постојано трчаше и беснееше наоколу, па некако името и одговараше :D
  Минатото лето кај баба ми дојде мала мачка, и штом ја видов, ми падна на ум Нора.
  После тоа, околу октомври, и кај мене дојде мачка, ама се скапав мозгајќи, и 300 имиња ми пројдоа низ глава, ама ниедно не ми звучеше убаво и токму за нејзе, па сѐ уште ја викам Мачка (facepalm)

  За мачки всушност секое име ми звучи убаво, освен Марко. Алергична сум на тоа пошто во комшии имаме едни кои откако знам за себе чуваа 53091 мачки, и сите, без разлика на пол, ги викаа Марко :headbang: па дури и на село кога ќе појдам, кај што се по потекло баба ми и дедо ми, и таму до што има мачка се вика така :drunk:

  Има на Animal Planet една емисија, или бар порано ја имаше, Too Cute се викаше, и беше за тазе легла од маченца и кутриња. Побарај ја на нет, може ќе ти дојде некоја идеја :)
   
  На Salome, Ketchup, Queen of Cats и 2 други им се допаѓа ова.
 7. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  7.915
  Допаѓања:
  48.042
  Пол:
  Женски
  Софи, Марга, Рикардо
   
  На Salome и Queen of Cats им се допаѓа ова.
 8. orhideea

  orhideea Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  5.991
  Допаѓања:
  66.494
  Белка/о, црнко/а
  Најчесто за црни и бели мачиња.
   
  На sj *O* и Queen of Cats им се допаѓа ова.
 9. ZAHRA

  ZAHRA Популарен член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2016
  Пораки:
  1.621
  Допаѓања:
  16.905
  Пол:
  Женски
  Моите се викаат Нани и Беби.Можеш да дадеш Гарфилд,Лиза,Бела,Алеа,Макс,Вито,Шила во моментот тие ми се на ум :)
   
  На Salome, Queen of Cats и LollySky им се допаѓа ова.
 10. LollySky

  LollySky Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  2.944
  Допаѓања:
  14.004
  Пол:
  Женски
  Моите мачори беа Тошо, Лео и Дино. Сега хранам една улична, си ја викам Тачка :D

  Да има моја мачка легло, би ги крстила сите на иста буква.
   
  На Salome, Yowannty и Queen of Cats им се допаѓа ова.
 11. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.834
  Пол:
  Женски
  Мојот бивши мачор Мац се викаше :D8)
   
  На La.loca, Chica.Loca, SnowWhite8 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.633
  Допаѓања:
  172.183
  Пол:
  Женски
  Ива и Макиз:inlove::inlove:
  Срцувчиња што се на оној свет:|
   
  На Queen of Cats му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Queen of Cats

  Queen of Cats Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2017
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  151
  Пол:
  Женски
  Фала ви на сите, ми дојде инспирација :D:l:
  Мислам дека веќе има таква тема :)
   
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Queen of Cats

  Queen of Cats Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2017
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  151
  Пол:
  Женски
  Фала ти :l:
   
 15. Mr.Lover

  Mr.Lover Популарен член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2012
  Пораки:
  200
  Допаѓања:
  1.028
  Пол:
  Машки
  Mojata ulicna machka baba mi ja krsti Ace sigurno po nekoja Aleksandra so ja saka za snaa :D
   
  На La.loca, Gosh, Trxmx и 4 други им се допаѓа ова.
 16. CoCoGiiiRL

  CoCoGiiiRL Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2011
  Пораки:
  701
  Допаѓања:
  3.193
  Пол:
  Женски
  Tiara :l:
   
  На Queen of Cats му/ѝ се допаѓа ова.
 17. k.frosina

  k.frosina Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  2.507
  Допаѓања:
  26.899
  Пол:
  Женски
  Мојата персиска лепотица се вика Џесика :inlove:
   
  На Queen of Cats му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.698
  Допаѓања:
  80.849
  Пол:
  Женски
  Моето беше Ранду, оти беше црно-катран.
  Циганин, ал најлепши. :D
   
  На Dream-Girl, La.loca, christinnn и 10 други им се допаѓа ова.
 19. Bitter Moon

  Bitter Moon Активен член

  Се зачлени на:
  4 април 2017
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Машки
  ime za macinja soznam stvarno ete primer kukulicka krofnicka figaro i tn
   
  На Queen of Cats му/ѝ се допаѓа ова.
 20. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.092
  Хаха Марко, ова од на Југославија времето. :DТака ги викаа тогаш мачките - Марко. Кучињата пак Шарко.:rofl:

  А јас едно што имав, меѓу првите ми е, цело црно, се викаше Томчо и мене ден денес така ми е парамон. Иначе сум имала и Мара и Жолтко, Бела...и безименковци многу:rofl:
   
  На La.loca и Queen of Cats им се допаѓа ова.