1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Импала козметика (Impala cosmetics)

Дискусија во 'Лице' започната од ванилала, 5 февруари 2017.

 1. ванилала

  ванилала Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  5.231
  Пол:
  Женски
  Гледам нема ваква тема, а многу девојки ја користат нивната козметика. Од каде ги купувате нивните производи освен на пазарче? Пофалби/критики? :):makeup:
   
 2. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  15.069
  Допаѓања:
  85.357
  Пол:
  Женски
  Од Импала користам нивни моливчиња за усни и се мноооогу добри , се нанесуваат како путер на усните и се многу трајни. Друго ништо немам користено од Импала
   
  На ivancekitty, Rose96, naturally и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.660
  Допаѓања:
  46.974
  Jas edno vreme tecna pudra koristev I bev zadovolna.
   
 4. ванилала

  ванилала Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  5.231
  Пол:
  Женски
  Исто и јас сум многу задоволна од моливчето колку лесно се нанесува и е пигментирано, но го земав од пазар и како да има некој чуден мирис, кој знае од кога им се, па се прашував каде на друго место низ Ск би можела да најдам нивни производи...
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 5. martiiinna

  martiiinna Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2016
  Пораки:
  854
  Допаѓања:
  4.340
  Пол:
  Женски
  Пудрата е најлошото нешто што некогаш го имам ставено на лице :)
   
  На PaLaVa, biGirl и dzeliii им се допаѓа ова.
 6. Triksy27

  Triksy27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2017
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  356
  Пол:
  Женски
  Koristam impala pudra i e odlichna, najdobrata pudra nekogash sto sum ja probala. Sum probala najrazlichni ama ovaa e najdobra, plus sto e waterproof e odlichno. Molivchinjata im se odlichni. Sakam da najdam cela stalazha od produktite na impala ama nema kade. :(
   
 7. preetyy

  preetyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2012
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  3
  Kоја од овие пудри е попокривна и подолготрајна ? upload_2017-2-8_17-39-48.png
   
 8. NeoX

  NeoX Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2017
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  572
  Пол:
  Машки
  Другарка користи моливи, јас и купував, кој срам утепав еј.
   
  На krofnicka27 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. kala21

  kala21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2013
  Пораки:
  1.858
  Допаѓања:
  15.369
  Пол:
  Женски
  Јас знам дека имаат продавница Импала на Бит пазар некаде кај полициската станица:)тука некој ја спомнуваше немам одено:)
   
  На ванилала му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Irreplaceablee

  Irreplaceablee Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2016
  Пораки:
  617
  Допаѓања:
  10.343
  Пол:
  Женски
  Јас ја имам последнава.
  На мене ептен ми се свиѓа, не е нешто многу покривна али само што ќе ја нанесам се суши и е скроз мат.
  Ја ставам во ептен мали количини колку да ми го изедначи тенот. Супер е. (y)
  Оваа на втората слика ја имаше другарка, земав да ја пробам ама како паштета е, одма ја избришав. Многу е по тешка од оваа јас што ја имам.
  А и ништо не губиш ако пробаш, 150ден е. :D
   
 11. orhideea

  orhideea Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  5.960
  Допаѓања:
  65.704
  Jas od impala koristam kreoni za ochi crniot najmnogu, lesno se nanesuva I ne se razmachkuva pa ne se ni brishi potoa lesno isto I zelen imam momentalno. Inaku sum koristela techna pudra I mi se praveja mozolchina na liceto od nea I ne ja koristam poveke
   
 12. ванилала

  ванилала Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  5.231
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам, ќе се обидам да ја најдам :)
   
 13. k.frosina

  k.frosina Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  2.373
  Допаѓања:
  21.982
  Пол:
  Женски
  И јас ги користам моливчињата на импала и прекрасни се стварно.Ама не знам зошто ова сеа што го купив не можам никако да го наострам ептен се рони не знам што е проблемот.
   
 14. ванилала

  ванилала Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  5.231
  Пол:
  Женски
  Можеби е старо, обично Импала моливчињата многу добро се острат, за што бев пријатно изненадена :)
   
  Последна измена: 8 февруари 2017
  На k.frosina му/ѝ се допаѓа ова.
 15. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.538
  Допаѓања:
  4.257
  Пол:
  Женски
  Моливче за очи и за уснии супер се ги обожавам ии евтини се
   
 16. ванилала

  ванилала Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  5.231
  Пол:
  Женски
  :lol: Прав другар.
   
  На kim.k му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Zaljubena26

  Zaljubena26 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2017
  Пораки:
  1.722
  Допаѓања:
  25.674
  Пол:
  Женски
  Ја имам користено течната пудра од првата слика и не е лоша. Исто така ја имам пробано и камената но таа не ми се допадна, тврда е некако и не пушта воопшто. Течниот коректор за под очи не е лош а моливчињата за усни се супер, траат многу долго по нанесувањето.
   
 18. ванилала

  ванилала Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  5.231
  Пол:
  Женски
  13700183_1008178489296839_7474181735414079627_n.jpg
  Го има користено некој тушов?
   
 19. krofnicka27

  krofnicka27 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2016
  Пораки:
  636
  Допаѓања:
  10.555
  Пол:
  Женски
  Многу одамна имам користено пудра од Импала, мене ми беше катастрофа! Како паштета да имав на лицето, не се размачкуваше воопшто..:whew:Друго ништо немам пробано од Импала.
   
 20. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.065
  Допаѓања:
  77.443
  Пол:
  Женски
  Мене не ми се допаѓаат моливите за усни на Импала. Пигментираноста им е одлична, меѓутоа гравитот е ужасен, се прави како мастика и ми се собира по усните во облик на струганици. Не ми се ништо поразлични од мат кармините на Малена, со тоа што моливите не се толку суви.
  Купив неколку, меѓутоа не ги користам од тие причини.