1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Имплантациско крварење

Дискусија во 'Бременост' започната од LadyIvvy, 18 јуни 2015.

 1. LadyIvvy

  LadyIvvy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2011
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  772
  Здраво девојки! Има спомнато по темиве за оваја појава но некако ми е измешано , не ни знам кај прочитав, барав и ме фати нерва , не најдов .... па отворив нова тема исклучиво за тоа. Кажете ми како беше кај вас дали кај секоја жена го има, како изгледа дали е бледо или кафеаво ... колку трае и сл...
  ако е вишок темава клуч
  Фала ви однапред :*
   
 2. Bebulleee

  Bebulleee Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  4.856
  Допаѓања:
  22.252
  Пол:
  Женски
  Имплантациско крварење
  Тоа е обично послабо крварење кое се случува додека ембрионот се всадува во матката, доколку дојде до пукање на некој помал крвен сад. Ова крварење обично се јавува помеѓу 6 и 12 ден од зачнувањето, кога жената всушност и не знае дека е трудна. Може да трае од неколку саати до неколку дена. Бидејки најчесто се јавува пред очекуваната менструација, многу жени го помешуваат со неа, иако е со послаб интензитет.
  Се случи и кај мене, ни на крај памет не помислив бременост, си реков ми дојде а и не кладов на значение. Првиот ден имав розово и чиста крв a 2-3 ден имав само кафеавко...
   
  На pussydolls, SunnyGirl2 и heppymom им се допаѓа ова.
 3. LadyIvvy

  LadyIvvy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2011
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  772
  A dali imase menstrualni bolki za vreme na krvarenjeto? Zatoa sto jas gi imam imam slabo krvarenje crvena cista krv (sega za sega) ...neznam sto da mislam ....a treba da dobijam za den dva ( ako nemam i dobieno heheh)
   
 4. Bebulleee

  Bebulleee Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  4.856
  Допаѓања:
  22.252
  Пол:
  Женски
  Da imav menstralni bolki, nervoza otek na gradi, sve... Do pred skoro imav bolni vo dolniot den od stomakot, mu kazav na genikologot mi rece deka rasti matkata i mi dade magnezium i sega ne cuvstvuvam nishto...(mi velat deka sekoj mesec koga ke se blizi datumot za menstruacija ke naboluva) - pa da vidime!
  ako imas samo 2-3 dena potoa napravi test vidi... neznam so da ti recam
   
 5. LadyIvvy

  LadyIvvy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2011
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  772
  Ke pocekam da vidam kako ke se odviva inaku mene sekogas mi trae 3 dena ......
   
  На Bebulleee му/ѝ се допаѓа ова.
 6. m.i.g

  m.i.g Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.074
  Допаѓања:
  5.777
  Пол:
  Женски
  И мене исто секогаш кога би требало да ми дојди ме наболува стомакот а веќе го заминувам 5от месец
   
  На Bebulleee му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Love86

  Love86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  520
  Допаѓања:
  195
  Еве и јас да напишам што минсе случи и мене за прв пат. Последна менс.имав на 27мај(добивам на 30-34 дена). Овој месец на 17 јуни (тоа е 22ден од циклусот) забележав црвено на тоалетот. После до вечерта и др.ден имав само како кафеаво, но само на тоалетот, на гаќите не. Бидејќи се обидуваме за бебче, си реков можно е да е имплантациско крварење. Наредниот ден земав тест-негативен. Од тогаш си чекам да добијам но ми нема дојдено. Симптоми немам ни за менструација (освен што сум како баба шарка во фацата) ни за бременост. Синоќа касното земав уште еден тест за да бидам сигурна но пак негативен. Значи знам дека нема бременост по два негативни теста, но сега се мислам уствари да не ми е било тоа многу оскудна да не кажам никаква менструација? Ако не добијам уште 3-4 дена морам на гинеколог
   
 8. Fatalnata

  Fatalnata Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јули 2014
  Пораки:
  1.451
  Допаѓања:
  8.673
  Пол:
  Женски
  Eve ti porazlichen primer od drugite, eve kaj sum bremena 4ipol meseca, prva bremenost i ureden menst.ciklus kaj mene ne se javi takvo implantacisko krvarenje, duri gi imav site simptomi za dobivanje...citav ko i ti na net za ovaa pojava i se cudev zosto ja nemam a i plus nedobivam menzis,i ispadna deka sum bremena..:)
   
 9. Milla989

  Milla989 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2010
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  257
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки, јас не знам што да мислам. Добив последен пат на 11ти август и на деветиот ден од циклусот ми започнаа плодните денови, сите тие денови се обидувавме за бебе. Е сега вчера вечер ми дојде. Ама не како порано, како да не може да пробие, ме болат јајниците и само кога се бришам имам крв, порано од одма си имам на влошката сега е подруго. Тестот за бременост пред некој ден ми беше негативен. Дали да се обратам до гинеколог или да почекам ден два па да одам тогаш?
   
 10. @Ledi@

  @Ledi@ Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2015
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  149
  Пол:
  Женски
  Zdravo mila989.
  Neznaci negativniot test sekogas taka mozebi e prerano da pokazi.Kaj mene bese isto taka pocekav nekoj den a krvarenjeto samo pri brisenje prekina za eden den.Prviot test bese negativen no po pet dena izleze pozitiven i na ginekolog se potvrdi bremenosta.Dokolku sumjas na bremenost pripazi se bez odnodi,bez fizicki napor,begaj od zeskovo i miruvaj malku.Za sekoj slucaj i ako nedojde pravilen ciklus pojdisi na ginekolog sto i da e podobro e koga ke te vidi na vreme.Pozdrav pa zdravje da se druzime vo temive :)
   
 11. HOPE1

  HOPE1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2016
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски

  Zdravo na site, ovoj mesec imav krvarenje na 10 den od ciklusot i mislev deka mozno e da sum bremena , no nisto mi dojde so nekolku dena docnenje. Vtoriot den od ciklusot ne e sekavam ama tretiot znam deka bese samo kafeavo. Nemam nikakvi simptomi , i ne ni mislam deka sum bremena, posle tolku mnogu razocaruvanja, i koga ke bide nema da veruvam, Nekoj iskustvo ako ima neka pise..Fala vi .
   
 12. Kakanela18

  Kakanela18 Нов член

  Се зачлени на:
  12 мај 2016
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Devojki dali koga ima Implantacija e kafeno? Ili obilno krvarenje
   
 13. Dabi34

  Dabi34 Активен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2016
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  46
  Пол:
  Женски
  Zdravo edno prasanje,vo 8 nedela prokrvarev primav utrogestan i progesteron depo traese negde deset dena se normalizira i se mese vo red so bebeto i se drugo mi gi prekinaa utrogwstanot,sea sum 18 nedela i eve pak prokrvarev i imam bolki vo dolniot del na stomakot,sovet od doktor miruvanje i da be panicam normano bilo,na pregled mi rece da ne idam zs bev skoro i bese se ok,narednata nedela sum na skrining pa ke vidime,nekoj so vakov problem i iskustva?
   
 14. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  19.285
  Допаѓања:
  315.888
  Пол:
  Женски
  Krvarenje i bolki= mora lekar da te vidi i tebe i sostojbata na bebeto.

  Utrogestanot verojatno ke ti go prodolzi
  Plus vitamin c zemaj
   
 15. Dabi34

  Dabi34 Активен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2016
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  46
  Пол:
  Женски
  Ama posto proslata.nedela.me.gledase i rece pak da ne se cepkame,a utrogestan i depo primam
   
 16. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  19.285
  Допаѓања:
  315.888
  Пол:
  Женски
  Ti si znaes
  Za krvarenje nemora dolu da te cepka
  Dovolno e na eho da ja vidi sostojbata na bebeto
   
 17. vitamina

  vitamina Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  8.851
  Допаѓања:
  217.645
  Пол:
  Женски
  Најреално треба да појдеш на лекар штом имаш крварење. Тоа сите ти го кажаа а ти пак ем ти се иска ем ти се стиска, извини ама таков впечаток даваш. Наместо да се прашуваш овде појди на лекар, кеварењето не е добро и реално кажано не дека неој од овде те паничи или не знам што работава е посложена.
  Појди и видете ..
  Најдобро за тебе и бебето.
  И мирувај, можам не можам не е извинување колку повеќе се пазиш тоа подобро за бебето.
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Dabi34

  Dabi34 Активен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2016
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  46
  Пол:
  Женски
  Imace bev na lekar i se e ok,nema nikakva pricina za krvatenjeto,placentata od levata strana bila malku spustena sto e normalno vo 18 ned i neli kako bebeto raste do 24 nedela ke se krecva nagore i sega mozno e toa da pravi problem da me naboluva stomakot i da predizvikuva krvarenje,a nemora i da znaci,taka da drugoto se si e vo red
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. PEPCE

  PEPCE Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2015
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  23
  Пол:
  Женски

  1. Здраво девојки,ми треба мислење од вас.Имам нередовна менструација.Во јуни требаше да ми дојди на 4 а ми дојди на 9,потоа во јули ми дојди на 13,а сега овој месец на 6 ми потечи 2 пати како розево накај кафеаво и до денес нема ништо.Осеќам уморност и поспаност и малку брадавиците ми се осетливи.Дали има шанси за бременост,иначе имам незаштитни односи.Ве молам за мислење
   :)
   
 20. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  23.743
  Допаѓања:
  108.730
  Направи тест. Се е можно.
   
  На Acka22 и PEPCE им се допаѓа ова.