1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Имплантациско крварење

Дискусија во 'Бременост' започната од LadyIvvy, 18 јуни 2015.

  1. Ireeee1

    Ireeee1 Активен член

    Се зачлени на:
    15 јули 2021
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    68
    Пол:
    Женски
    Денеска направив сабајле,ама беше негативен или уште беше рано
     
  2. АнаМаријаД

    АнаМаријаД Популарен член

    Се зачлени на:
    15 март 2017
    Пораки:
    1.558
    Допаѓања:
    4.239
    Пол:
    Женски
    Здраво јас имам едно прашање, овулација ми беше на 5ти месецов добив најсилен резултат на тестот, на 7ми прокрварев по една капка розево на два пати и бев на гинеколог утредента рече дека од овулацијата било, и сега рачунам од 7ми до вчера прошле 11дена и вечерта вчера почна како бледо розево викам ај ништо добив… ама не,не е добиено на неколку саати по капка две има само, еве вчера и денес само со секојдневни улошки сум, не е ништо што личи на менструација ова, ни стомак ме боли ни тече ова ништо, градите што ме болеа два дена после крварењето од овулацијата уште ме болат не престанаа и зголемени се потечени, правев тест пред некој ден негативен беше, вчера 27ми ден од циклус (обично на 30,31ден добивам) и 11ден од овулацијата што ми потврди докторот дека ми била тогаш, што мислите?
     
  3. JennyKuld

    JennyKuld Активен член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2021
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Хелп
    Дали знаете што може да е бидејќи прв пат ми се случува вака. Обично ми трае 5 дена овај пат на 3 ден ми прекина немав веќе циклус. Менструацијата првиот ден болки 2 - 3 часа потоа ништо не осеќам втор ден пак има крварење но накај црн крв како за последни денови трет ден веќе ич немав. Четвртиот ден не крварев - тргнав влошки и еве сега требаше пети ден гледам флеки кафеаво - црни...
    Што е ова? Ме загрижи што многу малку крварев и што ми прекина па пак помалку..
     
  4. Saba08

    Saba08 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 август 2017
    Пораки:
    1.451
    Допаѓања:
    1.661
    Пол:
    Женски
    Ништо страшно, некогаш може да трае подолго, некогаш пократко и ако ти се нема случено досега, за сé има првпат.
    Види нешто да не имаш променето, да не држиш диета и имаш изгубено на килажа, да не вежбаш поинтензивно, ако се сомневаш на бременост, направи тест. Ако се случи еднаш, двапати не е причина за загриженост, ако фати таков терк, пожелно е да се проверат хормони.
     
    На JennyKuld му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Lavica_30

    Lavica_30 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 август 2020
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    52
    Пол:
    Женски
    девојки, на 12 примив стоп инекција на 13 ми беше инсеминацијата. Сега на бришење крвава трага, за добивање скоро имам уште недела. Има ли шанси да е ова тоа кое што го посакувам или хормоните си го направија своето па добив порано?
     
  6. Saba08

    Saba08 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 август 2017
    Пораки:
    1.451
    Допаѓања:
    1.661
    Пол:
    Женски
    Има шанси, ептен. Направи тест за два-три дена (fingers)
     
    На Lavica_30 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Lavica_30

    Lavica_30 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 август 2020
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    52
    Пол:
    Женски
    Ова ми премина во менструација чудно но по 2 пат месецов добив, дали мислиш за секој случај да направам бета? Докторот ми рече на 3 ноември да правам бета, кога ми ја направи инсеминацијата. :(
     
  8. Saba08

    Saba08 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 август 2017
    Пораки:
    1.451
    Допаѓања:
    1.661
    Пол:
    Женски
    Штом си добила, нема зошто да правиш бета.
    Не очајувај, ти да си жива и здрава, ќе биде.
     
  9. sweetygirl56

    sweetygirl56 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2015
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    18
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки, првиот ден од последната менструација ми беше на 27 септември, циклусот ми трае 6 дена, и ми доаѓа на секои 29 дена. Бев на гинеколог на 05.10 и ми кажа дека имам фоликул 16 мм на лев јајник и дека за два дена ќе имам овулација (односно на 07.10), но јас имав односи незаштитени на (09.10 и 10.10) . Инаку треба да ми дојди на 27.10, а јас денес прокрварив со многу болки, а и градите ми се многу отечени. Што мислите?
     
  10. Saba08

    Saba08 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 август 2017
    Пораки:
    1.451
    Допаѓања:
    1.661
    Пол:
    Женски
    Си добила. Си имала овулација порано од обично и сега добиваш порано од обично. Овие денови и градите ќе спласнат.
     
  11. denicijaa

    denicijaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2013
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    177
    Здраво девојки,

    Периодот околу 20.10 бев во овулација и со мм пробуваме за бебе,

    Денес треба да добијам, но не осеќам никакви симптоми на добивање, ни за добивање ни за бременост, освен кафеафкаст исцедок кога ќе се избришам, но нема ништо на влошката. Имам главоболки само и често мокрење. Да напоменам дека периодот ми е многу точен.
    Дали има шанси да е имплантациско крварење?
     
    Последна измена: 4 ноември 2021
    На Dr.Zzz му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Ane1988

    Ane1988 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2020
    Пораки:
    286
    Допаѓања:
    474
    Пол:
    Женски
    Ако си била во овулација околу 20 сега е касно за имплантација би рекла дека е циклус ама ако ти е на мисла направи си тест би требало да покаже ако има нешто
     
  13. Drmenzica

    Drmenzica Активен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2021
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    24
    Пол:
    Женски
    Zdravo mislenje dali implantacisko moze da bide obilno kako mens a da trae eden do dva den da ima kako parcinja
     
  14. Ane1988

    Ane1988 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2020
    Пораки:
    286
    Допаѓања:
    474
    Пол:
    Женски
    Имплантациско може да има само еден ден неколку капки и се јавува околу една недела после овулација
     
  15. peperutce94

    peperutce94 Активен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2021
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    89
    Пол:
    Женски
    zdravo na site dali koga se ima implantacisko krvarenje se oseka sekoj moment kako da ke dobies? jas treba pravilno utre da dobijam no denes samo se obelezav samo koga se brisam imam krv...
     
  16. Teja26

    Teja26 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 март 2018
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    586
    Пол:
    Женски
    Здраво на сите. Значи вака последна менс ми беше на 6ти овој обично ми трае 5,6 дена.. Од 20ти имавме незаштитен однос се обидуваме за бебуш е сега 4дена потоа имав розев исцедок при бришење, после колку денови по зачнување се појавува инплантациско крварење можно ли е да сум бремена.. Молам за одговор во дилема сум
     
  17. belmoni

    belmoni Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 септември 2018
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    373
    Пол:
    Женски
    јас имплантациско имав два дена пред да добијам 12 ден по овулација. само еднаш малку бледо кафеаво и толку беше. по два дена направив тест беше позитивен.
     
    На Hi.there и Bebulleee им се допаѓа ова.
  18. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.745
    Допаѓања:
    72.661
    Пол:
    Женски
    Чекај да задоцни и тест. Шанса за бременост секогаш има доколку си се обидувате :)
     
  19. belmoni

    belmoni Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 септември 2018
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    373
    Пол:
    Женски
    дали имплантациско мора да се јави кај секоја жена? или различно е кај секоја? јас со првата бременост имав имплантациско два дена пред добивање на менструацијата.
     
  20. Bebce1

    Bebce1 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2020
    Пораки:
    1.362
    Допаѓања:
    5.699
    Пол:
    Женски
    Не, не се јавува кај секоја. Не мора да значи дека си имала еднаш и сега пак треба да се појави.
     
    На belmoni му/ѝ се допаѓа ова.