1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Имплантациско крварење

Дискусија во 'Бременост' започната од LadyIvvy, 18 јуни 2015.

  1. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.736
    Допаѓања:
    72.642
    Пол:
    Женски
    Test najdobro kje kaze, a dali si proverila zasto ti e neredovna menstruacijata? Proveri si hormoni, odi na gin koga mislis deka si vo ovulacija, ako planiras bebe... :)
     
  2. PEPCE

    PEPCE Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2015
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    23
    Пол:
    Женски
    Zdravo devojki,jas uste nemam dobieno pred imav taka bolki vo dolniot del 2 pati i pred 2-3 dena imav bledo rozev iscedok na brisenje i tolku..a nemam bolki vo gradite nisto nz dali i ako sum ostanata mozno e da ne me bolat? Pozz
     
  3. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.736
    Допаѓања:
    72.642
    Пол:
    Женски
    Test :) Ako e negativen, najverojatno imas hormonsko poremetuvanje, ako e toa upat za hormoni od maticen ginekolog i pravac na ginekologija :)
     
  4. blagica1991

    blagica1991 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2010
    Пораки:
    380
    Допаѓања:
    209
    знам дека прашањето е глупо ама ме мачи...колку дена трае ова крварење....дали е можно само еден пат да се прокрвари и толку да биде...дали крвта е свежа црвена и после колку дена се јавува после незаштитен однос. со маж ми работеме на второ бебенце ... два дена откако ми заврши имавме незаштитен однос јас многу не пратам плодни и неплодни денови... после 8 дена од односот кога бев во вц забележав крв во шољата исто како кога имам циклус само што овој пат беше посветла ... искрено се исплашив мислев дека имам некој проблем со дебелото црево...ама сега еве два дена се е во ред а крварење нема доколку е дебелото црево тоа демек цело време крварело . дали има некој кој може да даде совет
     
  5. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.736
    Допаѓања:
    72.642
    Пол:
    Женски
    Pa ako se somnevas vo bremenost napravi od onie testovi koi pokazuvaat i 6 dena od oploduvanje... Koga ti bila posledna menst?
     
  6. LolitasLola

    LolitasLola Активен член

    Се зачлени на:
    21 мај 2017
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    41
    Пол:
    Женски
    Ејјј женички! Имав само кафеав исцрдок денес и маалку свеетло розева крв. Дали е тоа имплатациско крварење?
     
  7. Ano

    Ano Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 октомври 2016
    Пораки:
    8.727
    Допаѓања:
    39.851
    Пол:
    Женски
    Кога последен пат си имала незаштитени односи?
     
    На LolitasLola му/ѝ се допаѓа ова.
  8. LolitasLola

    LolitasLola Активен член

    Се зачлени на:
    21 мај 2017
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    41
    Пол:
    Женски
    Пред 2 недели

    На тоалетната имав блеедо розева крв како лига малку а на гаќитр темно кафеаво.

    Дали заради тоа ми покажа негативен тестот денес?
     
    Последна измена од модератор: 5 јуни 2017
  9. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Си добила.
     
  10. Ano

    Ano Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 октомври 2016
    Пораки:
    8.727
    Допаѓања:
    39.851
    Пол:
    Женски
    Доцна е за имплантација. Убаво ти пишала и @buba4e89
     
  11. LolitasLola

    LolitasLola Активен член

    Се зачлени на:
    21 мај 2017
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    41
    Пол:
    Женски
    Обично кога добивам си имам цели пласти крв и течам многу и ме боли. Сега немам никаква болка и само тоа што кажав. Инаку не сум добила,имплантацијата настанува 12 дена по овулацијата така да тоа е тоа, барем така учев :)

    20170605_172445.png
    Еве што велат англичаните.
     
    Последна измена од модератор: 5 јуни 2017
  12. LolitasLola

    LolitasLola Активен член

    Се зачлени на:
    21 мај 2017
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    41
    Пол:
    Женски
    Кај мене оплодувањето настанало покасно. Зависи кога била овулацијата. Ќе видимр до вечер, утре ако нема мензис тоа е тоа. Имам и покачен притисок и јака главоболка.
     
  13. Lavica2016

    Lavica2016 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2016
    Пораки:
    2.084
    Допаѓања:
    3.847
    Пол:
    Женски
    Ponekogas zelbata za bebce e premnogu jaka i pregolema i gledame da se vodime samo po nea nezavisno od situacijata... tocno e deka postoi moznost za mali kolicini na krv koga se slucuva implantacija (ja sum doziveala na den pred ciklus) no mozno e i da ne e toa pricinata poradi koja ni docni..primer moze da se narusheni hormoni..stres..i slicno... mene denes mi e isto 30ti den i mi docni..megutoa toa docnenje ja go prepisuvam samo na devojki koi imaat ultra tocen ciklus..ja na primer ne sum od tie taka da ne ni moze da mi e reper:) vo sekoj slucaj eve utre zadutre napravi si test preku krv i chista neka ti bide sovesta..ako i toj e negativen pojdi na lekar da vidis dali imas cista ili nesto slicno..bez sekiracii;)
     
    На Momichka му/ѝ се допаѓа ова.
  14. ocicka2014

    ocicka2014 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    4.072
    Допаѓања:
    13.176
    Пол:
    Женски
    @LolitasLola неможам ама да не искоментирам :)
    Бараш мислење ти даваат одговор, а ако не ти одговара се докажуваш дека нели имаш учено :drunk:
    Епа срцка ако се си знаеш и ако имаш барем до толку учено што прашуваш кога одговорите веќе си ги знаеш?

    Ај позз :) :l:
     
    На Lolipop23, stevemila, wannaBeMomma и 6 други им се допаѓа ова.
  15. orhideea

    orhideea Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2011
    Пораки:
    5.991
    Допаѓања:
    66.494
    Јас не верувам тестот да не е точен по 3 дена каснење. Мене ми покажа позитивен на 1 ден доцнење.
    Сите ти кажаа дека премногу мислиш а и колку што разбрав од твоите постови ова ви е ПРВ месец како пробувате за бебе.
    Еден најдобронамерен совет од мене ти е да не бараш симптоми бидејќи се исти и за добивање и за бременост.
    Ако овај месец не бидна ќе биде другиот или по другиот, само немој толку да се замараш со симптоми.
    Опушти се и ќе биде.
    @LolitasLola
     
    На thelittle17, Peperutka-bt, wannaBeMomma и 4 други им се допаѓа ова.
  16. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.744
    Допаѓања:
    108.733
    Имплантација настанува мбогу порано од 12 дена од овулација. Имплантациско крварење може да се јави 12 дена по овулација. Ова се две различни работи.

    Како ти е состојбата денес? Правеше ли нов тест?
     
  17. strelkata

    strelkata Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2012
    Пораки:
    609
    Допаѓања:
    769
    со вереникот веќе цел месец имаме незаштитени односи и секогаш свршува во мене пошто сакаме дете. Пред 2-3 недели бев да трчам и кога се вратив дома прокрварев. Помисливме дека сум бремена. Тогаш направив тест беше негативен.
    Пред неколку дена добив менструација, денес ептен малку крв имав и направив тест се покажа пак негативен. Дали е можно да сум забременила па од трчањето се случил спонтан абортус?
     
  18. orhideea

    orhideea Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2011
    Пораки:
    5.991
    Допаѓања:
    66.494
    Најсигурно ќе ти биде да си појдеш на гинеколог.
    И плус советувај се со гинеколог околу физичката активност за време на обидите, бидејќи не е препорачливо да се претерува.
    Или па можеби овај месец ти била само различна менструацијата, често се случува, но сепак најдобро на преглед.
    Ти посакувам да си останеш за брзо бремена.
     
  19. slimy

    slimy Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2012
    Пораки:
    1.361
    Допаѓања:
    1.443
    Пол:
    Женски
    Здраво,
    Сакав да прашам дали ви се случи и вас ова, дали имате вакво искуство, јас последната менструација ја имав во 14.10. значи денеска ми е 26 ден , и кога ќе видам сабајле само како течно отворено кафеаво не знам како да го опишам тоа. и мислев дека добив порано ама веќе цел ден немам ништо друго.
    Дали има шанси да сум бремена и ова да е тоа имплантациско крварење незнам како точно се вика, не сум имал јас порано вакво искуство ? и кога се случува тоа ако знае некоја од вас?Зашто има неколку месеци што се обидуваме за второ дете?
    Закажав на гинеколог тек у понеделник има слободен термин, а за тест со урина дома кој е поефикасан да направам утре?

    Многу ви благодарам однапред за секој ваш совет и подршка:):)
     
  20. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Има шанси да е имплантациско :) Обично се јавува после една недела до 12 дена од овулацијата, значи времето кое е означено кога е можно да настане имплантација.

    Кај мене беше слично, еден ден како бледо кафеаво на 20ти ден од менструација, и престана. После 3-4 дена повторно имав бледо розев исцедок и тој престана.
     
    На slimy му/ѝ се допаѓа ова.