1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Имплантациско крварење

Дискусија во 'Бременост' започната од LadyIvvy, 18 јуни 2015.

  1. xSanjax

    xSanjax Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2011
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    30
    Да прашам дали инплантациското крварење може да е 1 или 2 дена после однос,доколку односот е на плодни денови?
    Ние со сопругот во плодни денови имавме незаштитен однос и он сврши во мене.По 2 дена бледо розево крварење,на хартијата кога ќе се избришев после мокрење.И траеше 2 дена.
    Зборот ми е дали може да се инплантира одма во плодни денови и да покаже бледа крв на бришење за 2 дена? Или треба повеќе денови да поминат па да покаже на денот кога требало менструација да добијам?
    Да напоменам само и дека во исто време имав и јак цистит,па сега дали е крварењето од инплантација или од јак цистит тоа незнам..
     
  2. Lostinparadise

    Lostinparadise Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2019
    Пораки:
    680
    Допаѓања:
    2.030
    Пол:
    Женски
    Ти доцни ли? Провери бета или со домашен тест ако ти доцни. Ако не почекај ден два. Среќно
     
    На Riatova90 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Senoritamia

    Senoritamia Нов член

    Се зачлени на:
    8 август 2019
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Дали имплантациското крварење може да трае 3-4 дена и да е обилно? Или претставува само неколку капки светла крв?
     
  4. Sanii princeza

    Sanii princeza Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2016
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    53
    Здраво претходно имав пишано дали е можно да сум бремена и за кога би било нај погодно за тест . Да не цитирам пишаното кратко ќе кажам 22 јул -26јул пмс со што односи имав незаштитен на 9авг а веќе на 10ти имав кафен исцедол односно дамки на долниот веш и и толку беше а во тој период имав и овулација со оглед однос имав баш кога бев во овулација. во меѓу време праев два теста и покажаа негативно и по мое мислење мислам дека прерано ги направив . Требаше нареден пмс да биде 24-25авг , но веќе е 3ти ја немам ништо ни симптом како за пмс . Вчера на момент ми се случи повторно кафен исцедок и толку , денес исто и толку - не ни трае ниту е количински. Градите ми се натечени приметив потемна боја на дојките и испапчени половина ме боли , имам на моменти зашематеност и знае да имам неодредени болки во пределот под градите . Споредвас мислење , а да напоменам тестовите беа праени пред да треба да дојде циклусот . Незнам дали имам шанси за рана бременост дали кафениот исцедок има врска со имплантациско крварење
     
  5. Anomis11

    Anomis11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2019
    Пораки:
    763
    Допаѓања:
    3.136
    Пол:
    Женски
    Од 22-26 јули си имала ПМС (предменструален синдром )? Претпоставувам мислиш на циклус ?
    Вака,за првото крварење ти било од овулацијата тоа не може да е од имплантација затоа што е само 1 ден по однос , тогаш јајце клетката можеби уште не е оплодена.Оплодувањето може да се деси во период од 3 дена по односот.Дури и да е оплодена истиот час по односот пре пре рано е за еден ден да има имлантација ,таа крв на 10ти ти е од самата овулација . Вчера повторно исцедок на 23-25 дена по можно оплодување. Од тоа што јас го знам имплантациското крварење -доколку го има се случува од 7-14 дена од оплодувањето,така да ова вчера малку ми е доцна .Знае така да пробива постепено два три дена циклус.
    Јас правев тест 7 дена пред циклус,на 10 дена по овулација и имав 2 цртки , едната бледа ама ја имаше .
    Штом веќе ти доцни и има поминато дваесет и кусур дена од односот направи денес тест во било кое време од денот ќе ти даде 100% точен резултат, да не нагаѓаме овде .Со среќа :)
     
    На Sanii princeza му/ѝ се допаѓа ова.
  6. prinstongirl2

    prinstongirl2 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2013
    Пораки:
    1.310
    Допаѓања:
    1.153
    Здраво и од мене... Со вереникот прв пат досега пробавме за бебе сношти... Да почнам од почеток имав на 8ми овај месец.. Овие денови ми се плодни.. Не знам за другите ама кога сум во овулација т.с кога се ослободува јајце клетката поточно кога прска фоликулот јас осеќам болка која трае кратко и толку, некогаш од левиот некогаш од десниот јајник... Епа пред неколку саати добив таква болка... Сега ќе треба да чекам дали ќе настапи такво крварење или нема.. Хаха
     
  7. Jana06

    Jana06 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2016
    Пораки:
    9.167
    Допаѓања:
    28.785
    Пол:
    Женски
    Многу е добро кога си го познаваш телото и ви држам среќа. Не чекај имплантациско крварење, може и да не се случи. Не е правило. Па те чекаме со убави вести за две недели (fingers)
     
  8. prinstongirl2

    prinstongirl2 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2013
    Пораки:
    1.310
    Допаѓања:
    1.153
    Многу сум во некое чудно чуство.. Ти благодарам многу и секако ќе ве известам....
     
  9. Cherry333

    Cherry333 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2019
    Пораки:
    2.492
    Допаѓања:
    7.359
    Пол:
    Женски
    Јас имав имплантациско крварење 1 недела по односот или 1 недела пред да треба да добијам. Буквално една светло црвена точка на бришење и толку. Ама не му дадов на значење некако, мислев дека си правам филмови :?:
     
    На thelittle17 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Nanooo

    Nanooo Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2019
    Пораки:
    186
    Допаѓања:
    77
    Пол:
    Женски
    Dali mozeimplatacisko krvarenje so samo 1 kapka na uloska i 2 3 kapki na toalet i toa da bide se ...5 dena pred datata za menst
     
  11. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.719
    Допаѓања:
    122.039
    Може да.
     
  12. Bella_Stella

    Bella_Stella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2017
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    17.756
    Пол:
    Женски
    После колку денови од евентуалното имплантациско крварење тест може да покаже позитивен резултат?
     
  13. Saba08

    Saba08 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 август 2017
    Пораки:
    1.451
    Допаѓања:
    1.661
    Пол:
    Женски
    Два пати сум имала такво крварење и двата пати тестот позитивен наредниот ден.
     
    На buba4e89 и Bella_Stella им се допаѓа ова.
  14. Nanooo

    Nanooo Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2019
    Пораки:
    186
    Допаѓања:
    77
    Пол:
    Женски
    Od vcera od koga vidov deka imam slabi 2 tocki krv na toalet i uloska od togash nemam nisto povekje krv . E sea imam nekoj "simptomi" kako zamatuenje na vid , bolki vo leviot jajnik ,vrtoglavici slabi, bolki vo dolniot del od grbot dali mozem da napraem test ili da cekam imam uste 4 dena za da dobijam a so netrpenie cekam konecno da vidam 2 linii na testot za bremenost
     
    На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. fana

    fana Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 август 2012
    Пораки:
    15.840
    Допаѓања:
    108.845
    Пол:
    Женски
    Направи тест ако си нестрплива.
     
  16. Bubce38

    Bubce38 Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2016
    Пораки:
    10.615
    Допаѓања:
    161.136
    Пол:
    Женски
    Рано ти е за тест преку мокрача
    Барем еден ден да ти доцни почекај.
    Или ако ептен не ти се чека можеш преку крв да испиташ
     
  17. Nanooo

    Nanooo Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2019
    Пораки:
    186
    Допаѓања:
    77
    Пол:
    Женски
    Dali ovie se simtomi za bremenost ili
     
  18. Bubce38

    Bubce38 Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2016
    Пораки:
    10.615
    Допаѓања:
    161.136
    Пол:
    Женски
    Рано е за симптоми и да си бремена
     
  19. fana

    fana Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 август 2012
    Пораки:
    15.840
    Допаѓања:
    108.845
    Пол:
    Женски
    Симптоми на бременост НИКОГАШ не се јавуваат пред доцнење на циклус.
     
  20. lemon8ejt

    lemon8ejt Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 декември 2019
    Пораки:
    749
    Допаѓања:
    3.271
    Пол:
    Женски
    Девојки здраво. Дали инплантациското крварење мозе да трае 2 дена (на бришење траги темно кафеава крв) па еден ден ми престана, па уште 2 продолжи? Само 2риот ден малку потече, останатото само на бришење