1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Имплантациско крварење

Дискусија во 'Бременост' започната од LadyIvvy, 18 јуни 2015.

  1. Saba08

    Saba08 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 август 2017
    Пораки:
    1.451
    Допаѓања:
    1.661
    Пол:
    Женски
    Може, да.
     
    На lemon8ejt му/ѝ се допаѓа ова.
  2. lemon8ejt

    lemon8ejt Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 декември 2019
    Пораки:
    749
    Допаѓања:
    3.271
    Пол:
    Женски
    Фала ти, не можам никако да се опуштам само чекам кога ќе престане..ќе почнам со утрогестан утре.
     
  3. barba12

    barba12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2018
    Пораки:
    423
    Допаѓања:
    389
    Пол:
    Женски
    Dali implantacisko krvarenje moze da bide 5 dena? Nezastiten odnos na 08.03 , kafeava menstruacija od 17 ti seuste imam vekje 5 dena . Da napomenam ciklusot mi dojde 5 dena porano.
     
  4. Fatalnata

    Fatalnata Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јули 2014
    Пораки:
    1.451
    Допаѓања:
    8.673
    Пол:
    Женски
    Ne nemoze.
     
    На barba12 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. srcence123

    srcence123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2012
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    9
    Ајде и јас да прашам нешто..
    Со сопругот сакаме да имаме бебенце и имаме редовни незаштитени односи. Минатиот месец ми каснеше 3 дена притоа напомнувам дека никогаш досега во животов не ми се случило тоа. (Секогаш добивам точно на денот кога сум ја имала претходната менструација.) Но бидејќи после тие 3 дена добив не направив тест воопшто.

    Овој месец чувствував како да нема да добијам но сепак на датумот кога ја имав претходната менструација прокрварев. Она што ме буни е незнам дали е менструација или имплантациско крварење бидејќи обично менструацијата ми трае 5 дена, а сега еве влошката ми е чиста на трет ден и кога се бришам само има мал кафеав исцедок. Дали постои шанса да сум бремена?
     
  6. lemon8ejt

    lemon8ejt Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 декември 2019
    Пораки:
    749
    Допаѓања:
    3.271
    Пол:
    Женски
    Искрено, има еден куп можности што и како може да биде, буквално секоја жена е различна и секој циклус или бременост е различна. Јас три бремености, везе немаа еден со друг симптомите. Кога доби? И зошто не направиш тест, веќе ќе покаже без да се измачуваш со претпоставки.
    Добронамерен совет.
     
  7. srcence123

    srcence123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2012
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    9
    И јас си викам дека најдобро ќе биде да си направам тест.
    Иначе минатиот месец требаше да добијам на 19 март а добив на 22ри. Овој месец точно на 22ри. Не сакам да си правам филмови ама се чувствувам некако поразлично. Плус мора да има некоја причина што ми се поремети циклусот. Ако не сум бремена тогаш мора да има некоја друга причина.
     
    На lemon8ejt му/ѝ се допаѓа ова.
  8. lemon8ejt

    lemon8ejt Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 декември 2019
    Пораки:
    749
    Допаѓања:
    3.271
    Пол:
    Женски
    Пак ќе кажам, многу сме различни сите. Јас тој месец кога сакав да сум бремена ми доцнеше 3 дена а никогаш не ми доцни, што ти се вика психа. И добив, толку си бев лута сама на себе што сум тажна и што почнувам да се оптеретувам што решив дека ќе почека тоа. Имавме незаштитени односи после плодни денови и така забременив :)
    Направи тест уште денес. Многу среќа ти посакувам!
     
  9. srcence123

    srcence123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2012
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    9
    Ти благодарам. Ајде па се надевам дека ќе имам убави вести да споделам
     
    На lemon8ejt му/ѝ се допаѓа ова.
  10. srcence123

    srcence123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2012
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    9
    Купив тест, меѓутоа пишува дека најдобри резултати дава ако се користи наутео со првата мочка. Има врска ако го направам денес или да чекам до утре па тогаш да го искористам?
     
  11. babyboy1

    babyboy1 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    1.367
    Допаѓања:
    5.192
    Пол:
    Женски
    Можиш и сега да го направиш јас после еден ден каснење го правев навечер и пак излезе позитивен така да пробај
     
  12. Cherry333

    Cherry333 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2019
    Пораки:
    2.492
    Допаѓања:
    7.359
    Пол:
    Женски
    Можеш, јас кога правев 2 теста едно по друго направив во рок од пола саат и тоа попладне, покажа
     
  13. Milkiway

    Milkiway Популарен член

    Се зачлени на:
    1 април 2020
    Пораки:
    7.176
    Допаѓања:
    18.817
    Ако ти доцни минимум 1 ден можеш иначе не прави. Јас ден пред да ми дпцни правев испадна негативен а трудна сум била следното сабајле позитивен
     
  14. srcence123

    srcence123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2012
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    9
    Неможев да издржам да чекам до сабајле и го направив, ама ништо. Негативен е . Више срече други пут
     
    На lemon8ejt му/ѝ се допаѓа ова.
  15. lemon8ejt

    lemon8ejt Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 декември 2019
    Пораки:
    749
    Допаѓања:
    3.271
    Пол:
    Женски
    Така е, нема разочарување. Ние женските сме исти коа сакаме да сме бремени. А забораваме задни 10год секој месец дека тие се истите симптоми. И сум повраќала и гради не сум можела да допрам од болка и оп ќе си добиеш :) ама ете желбата е преголема. Нема да заборавам коа сакав многу и шетам у сити мол и од еднаш вртоглавица од никаде леле викам трудна сум пошто никад ама баш никад немам вртоглавици. Нормално не бев трудна него на вратот пршлените ми се приклештиле па со масажи го решив и тоа :) ај малце да се насмееме ама некад од смешка оп меше :) )))))
     
    На 5678m, srcence123, buba4e89 и 3 други им се допаѓа ова.
  16. srcence123

    srcence123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2012
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    9
    Хахах...баш ме насмеа. И се согласувам со тебе. Понекогаш од тоа што сакаш да бидеш бремена почнуваш секоја промена да ја поврзуваш како симптом за тоа. Затоа, за да не си правам филмови не направив тест досега туку чекав да видам од друг мислење. И ете доволно ми беше еден да пише дека е можно и ете ме во продавница по тест одма :D:D
     
    На peperutce94 и lemon8ejt им се допаѓа ова.
  17. Nanooo

    Nanooo Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2019
    Пораки:
    186
    Допаѓања:
    77
    Пол:
    Женски
    Zdravo devojki
    Vekje 3 dena ima bledo roze krvarenje ali ne e mn tuku samo 2 3 kapki na brisenje
    Deneska vekje trebaahe da dobijam
    Mozno li e da implantaciako??
     
  18. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.668
    Пол:
    Женски
    Сега не знам кај ми е главата искрено, 5 дена пред добивање менструација, сега гледам на бришење хартија ситни точки розева крв, бледа, не ме боли стомак, ништо не чувствувам, освен низок притисок и ме боли глава, ова мр плаши со розевиве точки сега, обично пред добивање ме боли многу стомак, не знам што е сега, многу се вознемирив.;(
     
  19. babybubu

    babybubu Популарен член

    Се зачлени на:
    7 мај 2014
    Пораки:
    1.009
    Допаѓања:
    1.097
    Можно ли е да се случи имплантација истиот ден кога сме имале односи, на ден на овулација и да биде 1-2 капки ама само на долниот веш а не и при бришење?
     
  20. Milkiway

    Milkiway Популарен член

    Се зачлени на:
    1 април 2020
    Пораки:
    7.176
    Допаѓања:
    18.817
    На babybubu му/ѝ се допаѓа ова.