1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Имплантациско крварење

Дискусија во 'Бременост' започната од LadyIvvy, 18 јуни 2015.

  1. Bella_Stella

    Bella_Stella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2017
    Пораки:
    6.133
    Допаѓања:
    17.800
    Пол:
    Женски
    Не е можно. Најверојатно тие неколку капки ти се ovulation spotting. Некогаш кога прска фоликул доаѓа до мало крварење.

    Имплантациското настанува покасно, 6 до 12 дена пред НЕдобивање.
     
    На meri24, babybubu и Nade-sunrise им се допаѓа ова.
  2. Nade-sunrise

    Nade-sunrise Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2012
    Пораки:
    1.455
    Допаѓања:
    4.690
    Пол:
    Женски
    И да се оплоди јајце клетка толку брзо, нема шанси да стигне до матката истиот ден за да се вгнезди. Имплантација настанува најрано по 5 дена.
     
    На Mantub и babybubu им се допаѓа ова.
  3. Bebce1

    Bebce1 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2020
    Пораки:
    1.362
    Допаѓања:
    5.698
    Пол:
    Женски
    Мене ми заврши на 30.05 после 4 дена имав белузликав густ исцедок со јака болка во јајниците. Другиот ден кафеав исцедок кој траеше еден ден. Можно ли е да е имплантација? А еве сега кога според календарот ми се плодни денови немам ниаккви симптоми за овулација. А да напоменам дека се обидуваме за бебе.
     
  4. Bella_Stella

    Bella_Stella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2017
    Пораки:
    6.133
    Допаѓања:
    17.800
    Пол:
    Женски
    Не е можно. Не ми е јасно како воопшто може да мислите дека може да дојде до имплантација во период кога по сите параметри тек треба да настане овулација.

    Не знам колку ти е долг циклусот, ама и да ти трае максимум 7 дена + 4 дена = 11ти ден од циклус, кога ама баш нема теорија да е имплантациско пошто по книга тогаш уште не си имала ни овулација. Болките и исцедокот ваљда ти биле дека се ближи.

    Сѐ си е убаво напишано на интернет, прочитај малку, информирај се и запознај си го телото. За твое добро.
     
    На LazaLaza и Nade-sunrise им се допаѓа ова.
  5. Milkiway

    Milkiway Популарен член

    Се зачлени на:
    1 април 2020
    Пораки:
    7.176
    Допаѓања:
    18.817
    Стварно и мој совет е читајте многу на нет погоре ви стајв линк . И ние кога се обидувавме читав и студирав за да знам не е само да имап секс на плоден ден и ајде одма пиши тука дали е можно да сте трудни. Ние имавме секој ден во месецот преку 2 дена некогаш а некогаш и два пати на ден и дури тогаш по 2 пати дневно кога имавме фати ова после добри 7 8 месеци и после тоа што се утепав читајќи за имплатанции и овулацио. Со среќа ! :)
     
    На curlyhair, Nade-sunrise и Bella_Stella им се допаѓа ова.
  6. Bebce1

    Bebce1 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2020
    Пораки:
    1.362
    Допаѓања:
    5.698
    Пол:
    Женски
    Не е секогаш според НАПИШАНОТО и според КНИГИТЕ. Има жени што остануваат и за време на менструален циклус. Прашав за мислење на некоја да и се нема случајно десено да сподели мислење а не критики ;)
     
    На peperutce94, buba4e89 и bokace1 им се допаѓа ова.
  7. Milkiway

    Milkiway Популарен член

    Се зачлени на:
    1 април 2020
    Пораки:
    7.176
    Допаѓања:
    18.817
    Точно затоа ти викам секој ден дури и по 2 пати дневно ако е се ок со двајцата и ќе има резултат не е критика ама ако си имала еднаш по календар на плоден шансите се многу мали ретко имаат среќа жени што останале стварно од прва. Ние другите си се мачиме и си бараме симптоми секој месец..поминав низ тоа и по 1000ка за тестови давав и си правев стрес зошто не сум останала на 15ти сум имала однос ..Как секој различно јас тој кафеав исцедок сум го имала после нмнструација исто уште пред да се обидувам.
    Поентата е само да се опуштите да не мислите и да си имате секс секој слободен момент/ден итн
     
    На curlyhair и Bella_Stella им се допаѓа ова.
  8. Bella_Stella

    Bella_Stella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2017
    Пораки:
    6.133
    Допаѓања:
    17.800
    Пол:
    Женски
    Твое си е ако конструктивна критика сфаќаш како нешто негативно. Никој не рече дека е како по книга, ама не може да е ни ти како што викаш. :) Бараш мислење и го доби, а советот ти е екстра.

    За да забремениш за време на менструација, па успат и имплантациско да имаш, треба да си една во милион. :D Прво и основно имплантациското не е честа појава и не го доживува секоја жена, камоли ваква комбинација.
     
  9. babybubu

    babybubu Популарен член

    Се зачлени на:
    7 мај 2014
    Пораки:
    1.009
    Допаѓања:
    1.097
    И јас помислив дека е ovulation spotting затоа и прашав дали воошто е можно да има толку брзо импантација.
     
    На Bella_Stella му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Nade-sunrise

    Nade-sunrise Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2012
    Пораки:
    1.455
    Допаѓања:
    4.690
    Пол:
    Женски
    Можеби еве ќе случи оплодување за време на менструација (што вика @Bella_Stella една во милион), ама тогаш да се случи и имплантација е невозможно. Значи за да дојде оплодената јаце клетка од јајцевод до матката и да се вгнезди потребно е време. Има долг пат да помине. Тоа имплантациско крварање што се случува кај некои жени е поради вгнездување на оплодената јајце клетка во матката (имплантација). Значи треба да се смести ембиончето во матката за да се случи ова.
     
    На Bella_Stella му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Brpbrp

    Brpbrp Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2019
    Пораки:
    8.765
    Допаѓања:
    12.880
    Најлесно и да не се мачиш имаш тестови за овулација и според тоа ќе видиш кога овулираш. Искрено јас добивам на 28 дена како по книга но овулацијата ми е после 17от ден и стално кога и да го правев тестот за бременост со еден ден доцнење ептен беше бледа линијата што морав да го повторам за два три денА
     
    На Mantub, Bebce1 и lemon8ejt им се допаѓа ова.
  12. Bebce1

    Bebce1 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2020
    Пораки:
    1.362
    Допаѓања:
    5.698
    Пол:
    Женски
    Да, точно најлесно ќе ми е со тестови :) Чудно ми е затоа што секогаш ја осеќам овулацијата а сега кога според календарот ми се плодни денови немам никаков симптом.И мислев дека ми беше прерано тој месец и затоа да споделив мислење ама погрешка бев сфатена и дека не сум доволно информирана :D:D:D
     
  13. Nanooo

    Nanooo Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2019
    Пораки:
    186
    Допаѓања:
    77
    Пол:
    Женски
    Vaka mi traeshe 4 dena toa tockasto krvarenje samo na brisenje posle toalet bese bledo roze taka nesto boja vcera sabajle pravev test ne pokaza toa povna na denot koga trebashe da dobijam ..nemav nikakvi simptomi ni bolki ni nisto
    Temp 36.9
    Glavobolka na momenti
    Sea dali ima shansi da sum bremena ili
     
  14. Njanje

    Njanje Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2016
    Пораки:
    139
    Допаѓања:
    660
    Пол:
    Женски
    Повтори го тестот
    Има шанси да си бремена ❤️
     
  15. tamarce.j

    tamarce.j Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2012
    Пораки:
    280
    Допаѓања:
    330
    Здраво девојки, сакам да прашам последна менструација ми беше на 9.06. Два дена по завршување имавме незаштитен однос, сврши во мене. Сега веке 4-5 дена имам слабо крварење само кога се бришам кафеав исцедок. Дали е можно да се работи за бременост. За тест е рано да направам.
     
  16. Milkiway

    Milkiway Популарен член

    Се зачлени на:
    1 април 2020
    Пораки:
    7.176
    Допаѓања:
    18.817
    Можно е секако зошто да не. Некои жени најплодни им се денови околу менструација.
     
    На Brpbrp му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Marija Magdalena

    Marija Magdalena Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2015
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Zdravo devojki sakam da prasam posleden ciklus na 29.06 i redovni odnosi bez zastita denes na 23.07 imav blago krvarenje odnosno svetlo crveno i toa samo pri brisenje no imav isto taka cel den kiselini poduen stomak so custvo za mokrenje cel den i blagi bolki vo polovinata pospanos isto taka da napomenam prethodnite tri meseci bev na hormonska terapija pa me interesirase dali nekoja od vas imala vakov slucaj dali posle hormonska terapija moze odma toj mesec da se ocekuva bremenost?
     
  18. celan

    celan Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2017
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Zdravo mislam tuke ke mi pomoge nekoj vcera imam malku krv na gakite i odma mi zavrsi e Sega nemam nisto Sami malku mi tecese ce molam nekoj neka mi kaze Sto e Dali e Имплантациско крварење
     
  19. Jenny21

    Jenny21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2018
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    147
    Пол:
    Женски
    Zdravo jas imav na 22.07 menzis koj trase normalno 5 den .
    na 06.08 i 07.08 mi bese najploden i imav nezastiten sex. E sega na 14.08 i 15.08 imav kafeavi tocki a denes nisto? Da napomenam imam bebe 5 meseci i dojam full .
    Dali e implantacisko krvarenje
     
  20. Bbblla

    Bbblla Активен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2019
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    2
    Zdravo sakam da prasam
    Na 28 imav kako rozevo samo koga odev na toalet posle 2 nedeli imav kafeno so rozevo malko a imam neredovna menstruacija i pijam metamorfin a gi imam site simtomi na bremenost povrakajne i takvi raboti pravev test pred edna nedela i bese negativen a minatiot mesec imav menstruacija na 07 juli e sega sakam da prasam dali sum bremena i dalibda napravam test imam sleden termin na ginekolog za 6 dena