1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Им благодарам...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Lux, 27 мај 2010.

  1. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Мислам дека нема ваква тема, ако има слободно делетнете ја . :^)
    Човек кој што знае да се заблагодари е искрен и добар човек,
    човек кој што има душа и сака да покаже почит кон некого...
    Еве јас кому сакам да му се заблагодарам...
    Им благодарам на моите родители , што ми поклониле живот и гледаат да ме изведат на прав пат(морам да ги пофалам добро им одеше и им оди сеуште), им благодарам што ме трпат секогаш и секогаш се тука за мене.
    И благодарам на сестра ми што ја сакам најмногу на цел свет и се ќе направам за неа.
    Им благодарам на сите форумџики кои не ме заборавија кога бев отсутна малку време.
    Им Благод. на оние кои ми помогнале во некоја ситуација било свесно било несвесно.
    Гледам дека постојат многу на кои би им се заблагодарила, па мислам дека не е страшно некому да бидеш благодарен.
    Па , пишете и вие на кому му благодарите и зошто.....
     
    На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    :clap: за темава.
    Уште кога и го видов насловот помислив на моите родители и на тоа колку многу им сум благодарна што ме довеле на прав пат, што ме научиле што чини, а што не во животот, што прават се што можат за да ми обезбедат еден нормален достоен живот....
    Ги сакам и благодарна сум што постојат.
     
    На Sara2 и esperanca им се допаѓа ова.
  3. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    им благодарам на моите другарки и другари што никогаш не беа покрај мене кога ми требаа најмногу, му благодарам на него што поради него видов како е да си на дното сама без никаква подршка. Им благодарам на моите родители што правеа само да се чуствувам полошо, што никогаш, никогаш не им беа важни моите чуства, посебно им благодарам што никогаш не ни приметуваа дали сум дома или сум излезена некаде, им благодарам што ме пуштија на 16 години сама да се влечам по болници, на испитувања и што воопшто не се загрижија за тоа што сум во болница. Најмногу му благодарам на нему што ми го згорчи животот, што 2 години правеше будала од мене. и на крај му благодарам на цело друштво што само ме користеше и на крај ме фрли како последно ѓубре.

    знам ова малце е спротивно од темава ама пак на некој начин е заблагодарување што ми ги отворија очите, како и да е поради нив се станав посилна и се изградив во оваа личност што сум сега, така да благодарам на сите....
     
  4. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    им благодарам на асистентите и професорите од факултет што толку вложуваат да не направат инженери по мерка :D
     
  5. ana05

    ana05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 април 2010
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    34
    Сега во моментов сакам да му се заблагодарам на мојот сопруг затоа што е секогаш со мене и секогаш знае како да ме насмее :)
    Го сакам :inlove:
     
  6. bona

    bona Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    276
    im blagodaram na moite roditeli sto sekogas bile pokraj mene i me naucile sto e dobro a sto loso, im blagodaram na sestra mi i brat mi koi sekogas me podrzuvaat, mi pomagaat i me sovetuvat, im blagodaram na cicko mi i strina (i negovite kerki se razbira) koi me odgledaa koga bev malecka (majka mi na rabota-nemalo koj da me cuva)- tie mi se ko vtori roditeli, mu blagodaram na decko mi koj (iako znae i da me nervira :D ) sto sekogas e kraj mene, vo dobro i vo zlo :lol: , im blagodaram na moite drugarki koi vo sekoe vreme se on-line za mene... ima uste no tie se licnostite koi zasluzuvaat ne samo blagodarnost tuku i se najubavo vo zivotot. gi sakam mnogu :wasntme:
     
    На Crna Dama му/ѝ се допаѓа ова.
  7. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.327
    Допаѓања:
    5.841
    Им благодарам на моите родители посебно на мајка ми која ме трпи и кога сум изнервирана до краен степен
    Му благодарам на брат ми што се грижи за мене толку и добро му стои она `постар брат` :D
    И благодарам на Другарка ми која вчера беше со мене и споделивме уште некои работи и ми даде некој совет
    И благодарам на форумџиките кои ми помогнале ми дале некој совет и то
    Поздрав* :* :* :*
     
  8. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Му благодарам на Господ за среќата и благословот што ми ги дава, благодарна сум затоа што имам прекрасно семејство и затоа што ми се случуваат убави работи. Благодарна сум затоа што го имам најдобриот дечко на светот и му благодарам на Господ што ми ја прати мојата вистинска љубов. И благодарам на мајка ми за тоа што ме научила на вистински вредности и ме изградила во добра и паметна личност. Секој ден сум благодарна на среќата и љубовта што ја имам.
     
  9. sadangel

    sadangel Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    983
    Допаѓања:
    781
    Фала им на оние што ми се смееа,без нив немаше да плачам.
    Фала им на оние што не ме сакаа,без нив немаше да ја запознаам вистинската љубов.
    Фала им на оние сто ми ги повредија чувствата,без нив немаше да знам дека ги имам.
    Фала им на оние што ме оставија,без нив немаше да си го запознаам своето вистинско лице..
    а ...за оние... што мислеа дека нема да успеам, фала им од се срце затоа што без нив не би ни пробала...
     
    На famous-girl, bejbi19 и peperutkaa им се допаѓа ова.
  10. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.369
    Допаѓања:
    5.313
    му благодарам на татко ми од се :l: затоа што успеа од мене да направи вистинска девојка, да ме извади на прав пат, ми дава во животот се што сакам и прави за мене се. вечно ќе сум му благодарна и му благодарам на господ што ми го дал токму него за татко :clap:
     
  11. Oluska

    Oluska Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2010
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    24
    Најголемо БЛАГОДАРАМ на мајка ми затоа што целиот живот се жртвува за нас (мене и браќата) затоа што не изведе на правиот пат и затоа што секогаш е тука и ќе биде тука за нас.И жал ми е што уште илјада години да живеам нема да можам да и се оддолжам за сето она што го има направено (се е премалку) :l: :l:
     
  12. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    И благодарам на бабичка што ми прави сега пица едно :hug: за неа :)
     
  13. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    благодарна сум на дедичко што толку многу си ги сака внуките и ни овозможува се што ќе посакаме.
    најблагодарна сум и на мама што и покрај тоа што е во климакс(а не признава) успева да седне и да направи мубет со мене, да ми направи нешто вкусно за јадење и да пробува да не се понаша како луда жена. :)
     
  14. Miss-Perfect

    Miss-Perfect Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2010
    Пораки:
    368
    Допаѓања:
    75
    Им благодарам на мајка ми и татко ми за се што успеале да ме научат во животот, за се што ми овозможиле, за се она што сум денес. Ве сакам најмногу на светот и вие сте ми се!
    Им благодарам на сите што биле тука за мене кога ми биле најпотребни, кога ги трпеле сите мои нервози, кога сум замарала 24/7 за него, кои ме прифатиле таква каква што сум и ме сакаат без разлика на се.
    Им благодарам и на оние кои ме повредиле, кои ми нанесле болка, кои ме расплакале... Се ви е простено. Цим сум ви дозволила да го направите тоа значи ве сакам.
    Им благодарам и на форумџиките кои се или не се сложуваат со моите постови, размислувања... На оние на кои сум им била досадна...
    Им благодарам на сите што ги сум ги запознала во животов и имале некакво влијание на мене... Без сето тоа јас не би била јас...не би била тука каде што сум... :f:
     
  15. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Им благодарам на форумџиките што ми кажаа како се игра кент (ова не ви го заборавам), сакав само да се потсетам де :D
     
  16. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.084
    Допаѓања:
    6.784
    Пол:
    Женски
    И благодарам на бројче за линкот со вежбите.. :* :*
     
  17. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    98
    Им благодарам на личностите кои се секогаш со мене и ме подржуваат во се
     
  18. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    На мама и тато - ве сака вашето злато. :*
    Моите другари и дури една најдобра другарка (зашто ме трпите каква што сум, јака ви душа). :D
    На баба и дедо - ме разгаливте и се' уште ме разгалувате, никогаш не сте кренале раце од мене, дури и кога јас сум кренала од себе.
    И благодарам на мојата учителка која ме описмени.
    И на форумот кој ми разбива монотонија и ме релаксира.
    ;) :*
     
  19. anickata

    anickata Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    716
    Допаѓања:
    73
    им благодарам на моите што ме створиле и што успеале да ме стават на прав пат и ме изградиле во личност каква што сум сега.

    им благодарам на моите блиски луѓе што ме опкружуваат и ме прават среќна

    му благодарам на дечко ми кој ме трпи :lol: и ме прави уште посреќна да бидам

    им благодарам и на тие луѓе што ме заебале (извинете на израз) иако не сум заслужила, сепак така ми ги имаат отворено очите за следен пат да знам како да постапам кога ќе ми влезaт такви особи во живот :@

    им благодарам и на форумџикиве што кога ми требало совет ми го давале и на добрата дружба секако :rofl: :*
     
  20. girl12

    girl12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    43
    И благодарам на мајка ми што секогаш ме подржува во се . што се жртвува за мене и мојот брат што цел живот ми беше и мајка и татко и што секогаш е тука за мене и искрено и несебично ме сака

    им благодарам на моите другарки и другари што ме сакаат таква каква што сум

    му благодарам на брат ми што е секогаш тука за мене

    им благодарам на они кои не ме сакаа без нив немаше да ја запознаам вистинската љубов

    им благодарм на оние кои ме зафркнале без нив немаше да си го запознаам вистинското лице

    им благодарам на оние што мислеа дека нема да успеам да не биле они не би ни пробала ;)