1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Им благодарам...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Lux, 27 мај 2010.

  1. afroditaa

    afroditaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2011
    Пораки:
    356
    Допаѓања:
    98
    па благодарна им сум на родителите -односно семејството целокупно е се знај на сестра ми моето второ јас :lol:
     
  2. oceangirl

    oceangirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    184
    Допаѓања:
    69
    Им Благодарам на родителите од се срце... :*
     
  3. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Им благодарам на мама и тато што црнчат како ненормални за мене и за брат ми да можеме да го учиме она што го сакаме.
    Ако фатам се‘ да објаснувам ќе ме фати цел ден и на факултет ќе задоцнам :D
    Затоа... ФАЛА ИМ, што ме сакаат :l:
     
  4. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    Му благодарам на мојот сопруг кој онака без никаков повод и причина ми подари цвеќе...сонце мое... :inlove: :*
     
  5. American.Woman

    American.Woman Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    27
    Му благодарам на мамичка и татичко пред се што ме воспитаа како што треба, секогаш биле и ако сега се далеку се „покрај“ мене....посебно на тато фала за гените....навистина ми требаа сега најмногу способностите што генетски ми ги предаде:))))) никогаш не мислев дека ќе бидам благодарна на тоа што сум иста како родителите, ама имам кул родители така да....
    Фала на мојот сопруг што толку многу се мачи да ни овозможи мене и на ќерка ми поубава иднина, покрив над главата и храна на масата(јас иначе со мојата плата ги плаќам сметките и козметичките потреби:))))
    И фала најмногу на мојата ќеркичка за сите непреспани ноќи.....за сите солзи кога беше болна за сите неприлики кога бевме сами и немаше кој да ни помогни....и за сите бакнежи прегратки, корнење на косата и касања иштипења ;)
    И на крај фала на брат ми што конечно ја закажа свадбата со снами...епа редно беше!
     
  6. snegulka21

    snegulka21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2010
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    92
    Му благодарам на Господ што не дозволи вечерва да го изгубам брат ми, што го спаси од несреќата и што даде уште една шанса да продолжи да живее тука блиску до мене.
     
    На Hova му/ѝ се допаѓа ова.
  7. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    му благодарам на Господ што ми даде уште една шанса за живот(одамна беше ама сепак се важи :lol: )
    му благодарам на тој/таа што ми донираше крв да се спасам(кога највеке ми требаше, штета што никогаш нема да откријам која е личноста)
    им благодарам на мама и тато што ме растеа, хранеа, и образуваа и што се грижеа за мене кога највеке ми беше потребно (и на брат ми исто му благодарам)
    им благодарам на другарките што кога навистина ми требаа ме советуваа, и беа тука за мене
    им благодарам на феминките(иако не ги познавам) што ми помагаат со нивните совети

    едно ГОЛЕМО БЛАГОДАРАМ ДО СИТЕ :* :inlove:
     
  8. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    И благодарам на мојата свеква искрено и од се срце :l: ...претходните два дена многу ми се најде и ми помогна да решам еден голем проблем...ТИ БЛАГОДАРАМ, доживотен должник сум ти, заслужи посебно место во моето срце :)
     
  9. mamita

    mamita Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    153
    Допаѓања:
    176
    Пол:
    Женски
    На мама,тато што се секогаш тука за мене..
    На сопругот за огромната поддршка..
    На син ми што е прекрасно умно дете..
     
  10. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Му благодарам на братучед ми што конечно ми го направи кракот, данкишееен :*
     
  11. ana-banana

    ana-banana Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    751
    Пол:
    Женски
    Му благодарам на дечко ми што во најтешките моменти од мојот живот беше со мене, беше моја поддршка, моја потпора. Сонце те сакам :inlove:
     
  12. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Му благодарам на Луис Карол за цурава.Убава книга за убави деца :emo: 8)
     

    Прикачени фајлови:

    На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    [​IMG]

    ... на сите именденочеститачи за вниманието. :$
    Ви должам ракииче, мезенце и благце.
     
  14. beautiful1

    beautiful1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2010
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    33
    Му благодарам на мојто нај мило срценце,мојта душичка шо и во нај тешките моменти од живото остана со мене и што секогаш ми викаше не се секирај ке помине се, ке си бидеме и ние заедно засекогаш иако сега сме 10тина држави подалеку мислам јас од него а тој си е во Мк.
    Исто така и благодарам на мојата другарка која што остана една и единствена од сите која што ми пишува секој ден и која што ми кажува се, за разлика од сите други кои веке ме заборавија од како се преселив.
    И секако и благодарам на сите останати другарки и другари кои ме заборавија, со тоа само ми дозволија и ми ги отворија очите да видам кој ми биле вистински другари и другарки во секоја смисла т.с ми ги отворија очите да видам дека никој од нив не ми е бил ни другар ни другарка.
    И им благодарам на родителите што и покрај сите тешки работи што ги имам во животот дури и тие ме разочаруваат и ме навредуваат но само така сватив дека треба да бидам горда сама на себе, сама да си водам грижа за мојот живот и да знам да се соочувам со секој што ми мисле лошо.Само преку нив сватив дека нема да го следам нивниот пример ке бидам подобар родител ко ке ми дојдат годините за тоа.
     

    Прикачени фајлови:

    • Blagodaram.jpg
      Blagodaram.jpg
      Големина на фајлот:
      72 KB
      Прегледи:
      228
  15. Happygirl13

    Happygirl13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    60
    Им благодарам на сите што ми помогнале, што ме насмевнале во тешките моменти, на тие што секогаш било до мене кога ми било најтешко и НАЈГОЛЕМО БЛАГОДАРАМ до моето семејсво и моите пријатели да не беа они ќе бев никој и ништо ! :)
     
  16. unhappyy

    unhappyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2011
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    147
    ИМ БЛАГОДАРАМ на сите што бевте со мене кога ми беше најтешко..посебно за двајца личности кои откако влегоа мојот живот отиде на подобро..ВИ БЛАГОДАРАМ за тоа што ме сменавте на подобро :l: :) :)
     
  17. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Им благодарам на мама и тато за прекрасната свадба, што имаа толку трпение, внимание, дебели нерви, и што без никакви проблеми секоја моја желба ја остварија.
    ВИ БЛАГОДАРАМ. Ве сакам :inlove:

    Да не ги заборавам и споредните улоги кои многу помогнаа:
    вујче, вујна, чиче, нина, Д & Н, моите другарки.

    И да, најголема благодарност до Дедо Боже што ми даде сила да издржам тој ден со олкав голем стомак и што не' чуваше со малово во мене.
     
    На Cacy, zhap4e, BeYourself и 3 други им се допаѓа ова.
  18. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Им благодарам на мама и тато што прават се да сум среќна и згрижена.
    Што си ги кратат своите задоволства за јас и дада да сме насмеани и среќни.
    Затоа што ми обезбедија добар живот до сега и во иднина.
    Бидејќи покрај сите срања што ги направив (на нивно место ќе се откажев од мене преку весник) се уште сум бр.1 кај нив.
    Затоа што ме сакаат, разгалуваат и и покрај тоа ме воспитаа на таков начин да сама учам од стореното. Благодарение на нив сум ова што сум.

    На дада бидејќи ме барала и без она да им се качува на глава на мама и тато немаше да ме има.
    Благодарам бидејќи беше одличен рол модел и е невозможно да не ја сакаш.
    Те сакам скелет еден. :$

    На сите оние кои ме пратат на јутуб, кај кои нема завист (бидејќи до сега имав случаеви) и ме поддржаа. :)
     
  19. Butterfly-itgirl4s

    Butterfly-itgirl4s Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    414
    Допаѓања:
    285
    Им благодарам на сите сто се искрени со мене и сто не ми завидуваат исто така им благодарам на сите сто ме повредија некогас стварно ми треба удар, само тогас се буди егото во мене и сум изненадена од самата себе колку сум силна и борбена,благодарам на мојата фамилија колку се само забавни е стварно сум најсрекна
     
  20. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.665
    Пол:
    Женски
    Им благодарам на сите што се секогаш до мене кога и да ми требаат, што се искрени и што се што требаа ми кажуваат во лице не позади грб ;) !