1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Индиго деца

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од anastasija85, 1 декември 2010.

  1. ToRmEnTeD.LoVe

    ToRmEnTeD.LoVe Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2011
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    50
    п.с Од кога почнав да читам за овие деца, маж ми е убеден дека е и тој.. |( :lol:

    :D :D :D :D :D Ова ти беше јако жими се :D

    Инаку да, Боришка е тоа дете. Ги нарекуваат индиго ДЕЦА затоа што уште од најмала возраст знаат такви чудни работи. Не дека кога ќе пораснат не ги знаат...тие пак се индиго, само повозрасни луѓе.
     
  2. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672

    супер прашање! сигурно има, ние сме чудесна земја, :!: но не заборавај! и многу мистериозна, се се крие во тајност.

    познат случај колку јас знам нема, да имаше сигурно до сега сите ќе знаевме за него, а преку него добар дел од македонците ќе беа запознаени со таа појава, повеќето не ни слушнале за овие индиго деца.

    погоре една членка постира едно свое исксутво со дете за кое се сомнева дека е индиго.
     
    На Saraa му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Izaabella

    Izaabella Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    1.303
    Допаѓања:
    7.301
    Пол:
    Женски
    Многу од денешните деца се Индиго Деца, исто така познати како ДЕЦАТА НА СОНЦЕТО во индијанската култура и ДЕЦА НА МИЛЕНИУМОТ кај некои истражувачи. Некои Експерти тврдат дека 90% од сите деца под возраст од 9 години и исто така мал процент од возрасните се ИНДИГО.

    Овие деца се познаваат по нивните уникатни карактеристики. Индиго децата се многу интелегентни и креативни, но исто така бунтовни спрема Авторитетите на системот. Во повеќе случаеви тие се Attention Deficit Disorder (ADD) и можно е да им требаат посебни терапии за да се управува со ова однесување. Најчесто овие деца се многу чувствителни и екстремно емоционални. Индиго Децата можат да доживеаат депресија на млади години АКО не бидат потсетени зошто се тие тука или да сфатат дека тие можат да му помогнат на светот.

    Индиго децата имаат мисија на Земјата да помогнат да се возвиши. Многу од овие деца имаат силен психички талент за кој треба помош и подршка за да се развие. Некој Индиго се природни лекари ( имаат исцелувачка моќ) и изгледа природно се усогласуваат со REIKI енергија.

    Некои деца кој имаат аутизам и тие што имаат Асперферов Синдром се исто така ИНДИГО деца и се мисли дека со духовно советување и развиени енергетски терапии како што се Reiki, Shamballa i EMF Balancing, дека овие деца можат да излезат од нивните кафези. Индиго децата се крстени така од доминантната боја на индигото. Бојата индиго го преставува третото око CHAKRA, Енергетскиот центар на психички активности, за кој се мисли дека е широко отворен кај повеќето од нив. Индиго децата искусуваат мал оддел помеѓу земјата и светот на духовите и тие имаат пристап до информации што за многумина е невозможно.

    Колку повеќе учиме за Индиго децта толку повеќе ќе ни се зголеми способноста да работиме со нив. Исто така подобро ќе ја сватиме новата енергија што доаѓа во земјата, затоа што Индиго децата ќе донесат нова енергија и ќе ни помогнат на нас да научиме да живееме едни со други во виша хармонија.

    Тие се тука за да го просветлат светот и да не воздигнат без разлика дали сме подготвени или не.
     
    На rose60, cristaline и Celest им се допаѓа ова.
  4. Doberman

    Doberman Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    601
    Допаѓања:
    519
    Тие Индиго деца се на повисоко духовно ниво од обичните луѓе.
    Многу би сакала да запознаам некое Индиго дете.
     
    На rose60 и glosipgirl им се допаѓа ова.
  5. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Каде го има тоа за ДНК-та? Ако имаат различна днк од нашата тоа ќе може и научно да биде докажано. А овие се само предпоставки за индиго деца. Факт е дека постојат вакви деца, ама ништо потврдено со докази. Научниците само истражуваат и имаат непотврени заклучоци. Да имаме луѓе на планетава со различна днк од нашава, мислам дека нема да биде вака непознато за јавноста, не е мала работа

    Инаку јас имам читано дека многу од овие индиго деца не доживуваат старост, дека повеќето од нив се самоубиваат. Најмногу поради депресија, неможат да ја сфатат смислата на нивно постоење, неможат да сфатат зашто се овде, неможат да помогнат, неможат психички да ги трпат сите страдања....и такви работи
     
  6. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    тоа за ДНК имам читано на еден од форумите не ми текнува кој,ако го најдам ќе ти дадам линк?

    само сигурна сум дека така пишуваше, наводно биле отпорни на сите болести!
     
  7. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    епа според наведеното Иван исцелителот најверојатно е индиго, за него имам слушнато неверојатни работи дури од доктори, не само што исцелувал, тој наводно ти ја анализира и аурата и знае точно што може да ти се случи, ај ова да ми го кажува некоја баба бадијалџика, па и самиот тој ќе мислам е лага, ама луѓе доктори се увериле во истото.

    јас мислам дека тој е индиго, 90% сум сигурна.
     
  8. Chupe

    Chupe Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2011
    Пораки:
    656
    Допаѓања:
    421
    Иван самонаречениот исцелител е чиста лага и нема никаква врска со индиго децата или децата на сонцето. Ова од лично искуство го кажувам , а тоа дека доктори го фалеле и го потврдувале неговото исцелување некако и да не ми се верува
     
    На iloveyou29 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    види еден физиотерапевт прераскажуваше искуство на негов пријател со Иван, наводно ногата му била скршена, ниедна физикална терапија не му помогнала, отишол кај Иван и тој му рекол јас ќе ти ја излечам ногата, но ќе ти се разболи и другата, замисли така и било.

    сега кој тука лаже, измислува или замислува, незнам, но јас така слушнав лично на мои уши.
     
  10. kankus

    kankus Популарен член

    Се зачлени на:
    31 декември 2010
    Пораки:
    1.472
    Допаѓања:
    870
    интересна тема во секој случај сум читалаа за овие деца и нивни карактеристики пр за нивната аура ,интелегенцијата,дека во99/од слуцаите имаат плави очи сакаат логика колку се само тие тивки и повлечени,итн итн интересно во секој случај :) :) :) :)
     
  11. Chupe

    Chupe Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2011
    Пораки:
    656
    Допаѓања:
    421
    Ајде јас пак на темава малце
    Не е точен податокот дека имаат плави очи 99 посто од случаите, најинтересното кај овие деца е што имаат виолетово плава аура и тоа е тоа. Мислам дека погоре ги пишав карактеристиките за индиго децата, а лесно може да се најде нешто за нив и на нетов , ако некој има желба да прогугла.

    Морам само да одговорам на еден пост погоре дека, Иван ,,исцелителотт,, нема никаква врска со индиго дете и натприродни моќи, а јас пак ова не го кажувам затоа што сум го слушнала со свои уши како што кажува една феминка, туку сум го искусила. Ништо повеќе од лажго е човеков. Кога си на мака се ќе направиш што ќе слушнеш со надеж дека маката ќе ја снема, затоа отидов кај него надевајќи се дека мојот здравствен проблем ќе стане минато. НО како и со секој самопрогласен исцелител на Балканов, се излажав. Мислам дека нема потреба да се докажуваме повеќе
     
    На cristaline му/ѝ се допаѓа ова.
  12. cristaline

    cristaline Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2011
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    16
    ЕПА ПРИЈАТЕЛЧИЊА МОИ ДА ВИ ОДГОВОРАМ НА СИТЕ ВАШИ ДИЛЕМИ И НЕТОЧНОСТИ КОИ СЕ СРЕКАВААТ ПО ФОРУМИВЕ.ИНДИГО ПОСТОЈАТ ОД ПРИЛИКА ОД 1950-60 ГОД. НА МИНАТИОТ ВЕК.КАКО ПОМИНУВААТ ГОДИНИТЕ СЕ ПОВЕЌЕ ДОАЃААТ,САМО ШТО ПОСЛЕДНИВЕ ГОДИНИ ВЕКЕ НЕ СЕ САМО ИНДИГОТО КОИ ПРИСТИГАТ НА ПЛАНЕТАВА ,СЕГА ВЕКЕ ПОЧНУВААТ И ПРВИТЕ БРАНОВИ И НА КРИСТАЛНИ ДЕЦА ДА ДОАЃААТ.СИТЕ ТИЕ ДЕЦА ИМААТ ЗА ЦЕЛ ДА ЈА УПОТРЕБАТ ПРАВИЛНО ЕНЕРГИЈАТА НА ПЛАНЕТАТА ЗА ДА СОЗДАДАТ НОВ И УБАВ ЖИВОТ ЗА СИТЕ ЗЕМЈАНИ.ТИЕ ЈА УПОТРЕБУВАТ ЕНЕРГИЈАТА КОЈА МОМЕНТАЛНО НАДОАГА НА ПЛАНЕТАВА ВО БРАНОВИ ( ОНОЛКУ КОЛКУ ШТО МОЖЕМЕ ДА ПРИМИМЕ СИТЕ НИЕ ,БЕЗ ДА МУ СЕ СЛУЧИ НЕШТО НА НАШЕТО ТЕЛО).ВО МАКЕДОНИЈА ПОСТОЈАТ ИНДИГО И КРИСТАЛНИ ДЕЦА (ЕДНО ОД НИВ Е И МОЕТО ДЕТЕ),НО РОДИТЕЛИТЕ НАЈЧЕСТО И НЕЗНААТ ШТО СЕ НИВНИТЕ ДЕЦА И НЕ ГИ ТРЕТИРААТ ТАКА.А ТОА ШТО НЕМА ЛИТЕРАТУРА НА МАКЕДОНСКИ ЗА НИВ Е ДР. ПРИКАЗНА.НА КРАЈ САМО ДА ВЕ ПОТСЕТАМ ДЕКА ВО МАКЕДОНИЈА СЕ НАОЃА И ПАПОКОТ НА СВЕТОТ(ЕДНА ОД НАЈВАЖНИТЕ ЧАКРИ НА ПЛАНЕТАВА-КОКИНО)ПА КАКО МОЖЕ ДА НЕМА КАЈ НАС ВАКВИ ДЕЦА И ВОЗРАСНИ.КАЈ НАС ВОЗРАСНИТЕ И НЕЗНААТ ДЕКА СЕ ИНДИГО,А ДОДУША И НЕ ГИ ИНТЕРЕСИРА СО СИТЕ ОВИЕ ПРОБЛЕМИ КОИ ГИ ИМАМЕ ВО ЗЕМЈАВА,А НЕ СВАКАМЕ ДЕКА САМО СО ПОМОШ НА СВЕСНОСТА И ЕНЕРГИЈАТА МОЗЕМЕ ДА ГИ ПРОМЕНИМЕ РАБОТИТТЕ ВО ДРЖАВАВА.
     
    На Jordanovska-K, Draginja и glosipgirl им се допаѓа ова.
  13. cristaline

    cristaline Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2011
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    16
    http://www.indigosandcrystals.com/#!about ЕВЕ ВО ПРИЛОГ СТРАНА НА КОЈА МОЖЕ ДА СЕ ИНФОРМИРАТЕ ПОДРОБНО :inlove: А ГИ ИМА ТОЛКУ МНОГУ.ОВА МЕ ПОТСЕКА НА БИБЛИСКОТО"КОЈ ИМА УШИ КЕ ЧУЕ,КОЈ ИМА ОЧИ КЕ ВИДИ".ПОЗДРАВЧЕ И СЕКОЕ ДОБРО :hai:
     
  14. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.636
    Познавањето на оваа тема ми е и помало од најмало.
    Како знаете дека Вашето дете е такво?
    Како го третирате Вие, а како не другите родители?
    Го сметате тоа за привилегија или... ?
     
  15. cristaline

    cristaline Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2011
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    16
    Воопшто не се сметам себе си за привилегирана ,нити е пак и моето дете нешто посебно привилегирано.Јас имам две деца и двете си ги сакам подеднакво.Како јас го третирам моето дете е моја работа ,а како се однесуваат др. родители исто така не ме засега.Мојот коментар се однесува конкретно на овие деца затоа што овие деца се тие кои ги трујат со разни лекарстав наводно да ги смират затоа што се хиперактивни ,или употребуваат неприкладни начини за да ги натераат да учат или ги затвараат во разни институции не пробувајки да разберат што се случува со нив.И не е важно како јас знам дека е моето дете такво важно е дека сум свесна дека се веќе очајнички потребни промени во целото општество ,а не само кај воспитувањето на децата и образованието
     
    На rose60 и Jordanovska-K им се допаѓа ова.
  16. cristaline

    cristaline Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2011
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    16

    овие дечиња постојат и се сосема нормални :inlove: ,но поголемиот дел од нивните способности не се активирани во младите години(буквално се заспани),најверојатно за да мозат да учат преку искуствата во животот затоа што они се најподложни на негативни влијанија.ако се воспитувани духовно ке знаат за што живеат ,која е нивната цел или мисија тука ,но ако не се научат на духовни квалитети можно е во тинејџерските години да доживеат депресија и разни психички заболувања кои ги доведуваат до самоубиство за жал.На децата не би им порачала ама баш ништо само да бидат деца и да бидат среќни ,но на родителите би им порачала да погледнат подлабоко во очите и душичките на своите дечиња што знаете може и вие имате такво детенце дома ,а не сте свесни за тоа?Поздравче :*
     
    На Jordanovska-K и glosipgirl им се допаѓа ова.
  17. miljkovic

    miljkovic Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2010
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    363
    Цело време ја читам темава и имам еден куп прашања што ни сама не знам од кај да почнам...И да многу ми е мило што воопшто постојат вакви деца кои ќе шират љубов, мир! И сакам да се надоврзам на предходниот пост дека Кокино е Папокот на Светот со кое воглавном се согласувам бидејќи пред неколку години сум била во Кокино на една манифестација која беше наменета токму за оваа работа( се тврдеше дека после полноќ камењата ќе поцрнеле и ќе се отворел некој отвор, ама за жал не останава до тој момент).
    Иначе Кристалине сакам да те прашам како го препозна твоето дете дека е индиго? :$
     
  18. cristaline

    cristaline Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2011
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    16
    Значи незнам ни самата како да го објаснам тоа.Се беше толку спонтано ,како самото да си дојде токму кога беше време.Но како и секој и јас имав сомнеж деке можеби сум луда и затоа се консултирав со еден мој драг пријател кој е искусен на таа тема и ми го потврди тоа.А еве и нешто кое мене ми беше од голема помош .

    Da, ti možeš biti odrasli Indigo. Oni se nisu počeli pojavljivati tek sada, već se njihov broj povećava sve više i više do trenutka kada ih više konačno nećemo moći ignorirati.
    Da, ti možeš biti odrasli Indigo. Oni se nisu počeli pojavljivati tek sada, već se njihov broj povećava sve više i više do trenutka kada ih više konačno nećemo moći ignorirati.
    Vjerujem da odrasli Indigovci imaju ove karakteristike:
    * Inteligentni su, iako ne moraju imati najbolje ocjene
    * Jako su kreativni i uživaju stvarati
    * Uvijek trebaju znati ZAŠTO, posebno kada ih tražimo da učine nešto
    * Gadi im se većina potrebnog i rada koji se ponavlja u školi i osjećaju prezir prema tome
    * Su bili buntovni u školi na način da nisu pisali domaći rad i odbijali su autoritet učitelja, ili su jako željeli biti buntovni, ali se nisu usudili radi roditeljskog pritiska
    * Možda su iskusili ranu egzistencijalnu depresiju i osjećaj nemoći. Ovo je možda bilo u rasponu od tuge do krajnjeg očaja. Samoubilačke misli dok su još u srednjoj školi ili mlađi nisu neuobičajene za odraslog Indiga.
    * Imaju problema u uslužnim poslovima. Indigovci se odupiru autoritetima i hijerarhiji sustava zaposlenosti
    * Vole zajednički rad, pozicije vođe ili samostalni rad
    * Duboko suosjećaju s drugima, ali su iznimno netolerantni na glupost
    * Mogu biti ekstremno osjetljivi na osjećaje, npr. plakati iz čista mira odjednom (nema štita) ili može biti suprotno da ne pokazuju osjećaje (potpuni štit)
    * Mogu imati probleme sa BIJESOM
    * Imaju probleme sa sustavima koje smatraju lošim ili neefikasnim npr. politički, školski, zdravstveni i pravni
    * Strana im je ljutnja u vezi politike, osjećaj da glas nije ubrojen ili nije ih briga za rezultate izbora
    * Ljuti ih i odbacuju tradicionalni američki san- karijeru 9-5, brak, 2.5 djeteta, kućica u cvijeću itd
    * Ljutnja zbog oduzetih prava, strah ili ljutnja na "Velikog Brata koji gleda"
    * Osjećaju goruću želju da promjene i poboljšaju svijet. Mogu se osjećati onemogućeno u vezi što napraviti. Mogu imati problema sa pronalaženjem svog puta
    * Imaju interes za paranormalno ili za duhovnost vrlo rano - u ili prije 10. godine
    * Imaju nekoliko ako uopće imaju Indigo uzore
    * Imaju jako razvijenu intuiciju
    * Nasumični stil ponašanja ili razmišljanja (simptomi poremećaja pažnje), imaju problema u koncentraciji na zadane zadatke, mogu tijekom razgovora skakati s jedne teme na drugu
    * Imaju paranormalna iskustva, kao što su predosjećaji, viđenja anđela ili duhova, vantjelesna iskustva, čuju "glasove"
    * Mogu biti osjetljiva na električnu energiju tako da satovi, ulična svjetla ili električna oprema u njihovoj blizini ne radi kako treba ili se gasi
    * Mogu biti svjesni drugih dimenzija i paralelnih stvarnosti
    * Seksualno se vrlo dobro izražavaju i kreativni su. Ili odbacuju seksualnost u dosadi ili sa namjerom postizanja veće duhovne povezanosti
    * Traže smisao svog života i razumijevanje svijeta. Mogu tražiti ovo kroz religiju ili duhovnost, duhovne grupe i knjige, ili grupe i knjige za samopomoć
    * Ako nađu ravnotežu mogu postati vrlo jaki, zdravi i sretni individualci
     
    На Draginja и glosipgirl им се допаѓа ова.
  19. cristaline

    cristaline Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2011
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    16
    Инаку моето дете има црни очи и е темен .Значи не се битни нивните очи(бојата) ,битен е нивниот поглед кој е толку длабог и мудар што те запрепастува кога ке ти текне дека нема криење од него.Така да Чупе во право си .
    Луѓето на планетава преминуваат во нова димензија ,а со тоа и се менуваме сите.Во иднина нема да има лажење,крадење,криминал ...............Затоа што сето тоа се гледа во аурата т.е. секој човек ке може да ја гледа аурата.
     
  20. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.636
    Не сваќам како те навредив?????????