1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Индиска астрологија – каква карма ве демне во овој живот?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од rici.aaaaa, 14 август 2013.

 1. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.403
  Според индиската астрологија, вашиот хороскопски знак всушност ви го одредува кармичкиот пат и предизвиците со кои ќе се соочите во животот.

  [​IMG]

  Еве неколку едноставни објаснувања, како со помош на зодијакот да ја откриете својата карма, базирана на искуствата од претходните животи.


  Овен

  Ваш најголем предизвик во овој живот би можел да биде ставањето на некој друг на прво место во животот, пред вас (за промена), ако се земе в предвид тоа дека сте огнен знак. Предизвиците со кои се соочувате честопати имаат врска со вашата репутација, а проблемите со парите може да се јават само поради вашата импулсивност.

  Бик

  Вие сте тврдоглав индивидуа и ваш предизвик би можело да биде признавањето (барем еднаш во животот) дека не сте во право. Осаменоста е чест проблем на овој знак.

  Близнаци

  Вие сте склони кон бегање од стварноста, но бидејќи сте полни со талент, можно е да се доведете во животна ситуација која ќе ве натера да се спуштите на земја. Можно е да имате и здравствени проблеми. Љубовните триаголници ќе бидат вообичаена појава, а неверството исто така би можело да биде еден жесток предизвик.

  [​IMG]

  Рак

  Многу сте затворени и срамежливи. Ваш предизвик би можело да биде надминувањето на депресијата и песимистичките ставови кои ги ’негувате‘. Менталното здравје и проблемите во љубовните врски се честа појава.

  Лав

  Вие сте многу арогантна и амбициозна личност и во животот е можно да се сретнете со предизвици кои ќе ве присилат да бидете помалку себични и површни. Финансиските проблеми се типична појава за кармата на Лавот кој секогаш се става себе си пред другите, без разлика на сé!

  Девица

  Сакате кога работите да ви бидат под контрола и многу тешко оставате нешто позади себе. Најверојатно ќе се сретнете со ситуации кои ќе ве натераат да не бидете толку строги. Ќе се најдете во ситуација кога нема да добиете доволно признание за својата работа или кога ќе се чувствувате безволно.

  [​IMG]

  Вага

  Неодлучни сте и можно е да се најдете во ситуација да морате да донесете некои тешки одлуки како би се искупиле за претходните животи. Ќе научите да не ги обвинувате другите за своите проблеми. Секако, целта ви е да одредите дали сте жртва или не.

  Скорпија

  Склони сте кон опседнатост и преголема загриженост за сé што се однесува до сексот. Ваша најголем предизвик би можело да биде совладувањето на компулсивните природа на вашите желби. Исто така постои и можноста да пробате работи кои имаат врска со окултното.

  Стрелец

  Знаете да бидете тврдоглави и загрижени само кога се во прашање вашите лични работи. Проблемите со врзувањето најверојатно ќе ви претставуваат предизвик во овој живот, па треба малку да одите и против сопствениот инстинкт и да се трудите да бидете помалку сконцентрирани со себе.

  [​IMG]

  Јарец

  Ви ги сакате парите и материјалните добра, собирањето на убави и корисни предмети. Еден од вашите предизвици во овој живот би можело да биде сфаќањето дека парите не се сé во животот. Исто така би можеле да се соочите со проблеми кои ќе ви покажат дека не мора сé да биде совршено за да бидете сакани.

  Водолија

  Уживате да одлетате во мислите и со часови да контемплирате за било што. За ваша несреќа, тоа води кон одолговлекување. Најверојатно ќе се сретнете со предизвици кои всушност се последица на тоа што не сте биле доволно промислени или не сте обраќале внимание на работите кои се ви навистина важни во животот.

  Риби

  Рибите секогаш ја бараат својата половина, во текот на целиот живот. Пред вас би можел да биде предизвик да научите како да биете сами или би можеле да се соочите со проблеми на зависност, во смисла на меѓучовечки односи или пороци.


  Јас сум водолија и има точно во ова :^)
   
 2. Decapitated.Hanna

  Decapitated.Hanna Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2012
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  576
  Баш напротив. Ретко се ставам пред другите, шо и ми е најголема маана. :!:
   
 3. ColoursOfTheRainbow

  ColoursOfTheRainbow Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  1.187
  Допаѓања:
  2.411
  Пол:
  Женски
  Прилично точно е за бик :)
   
 4. nevermet18

  nevermet18 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  5.209
  Допаѓања:
  13.044
  Пол:
  Женски
  Вага

  Неодлучни сте и можно е да се најдете во ситуација да морате да донесете некои тешки одлуки како би се искупиле за претходните животи. Ќе научите да не ги обвинувате другите за своите проблеми. Секако, целта ви е да одредите дали сте жртва или не.

  ... Немам зборови... Се` погоди...
   
  На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. GirlRose

  GirlRose Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  5.033
  Допаѓања:
  26.564
  Рак
  Многу сте затворени и срамежливи. Ваш предизвик би можело да биде надминувањето на депресијата и песимистичките ставови кои ги ’негувате‘. Менталното здравје и проблемите во љубовните врски се честа појава.
  :clap:
   
 6. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.289
  Пол:
  Женски
  Девица

  Сакате кога работите да ви бидат под контрола и многу тешко оставате нешто позади себе. Најверојатно ќе се сретнете со ситуации кои ќе ве натераат да не бидете толку строги. Ќе се најдете во ситуација кога нема да добиете доволно признание за својата работа или кога ќе се чувствувате безволно.

  Точно, точно... :D
   
 7. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.245
  Допаѓања:
  9.695
  Пол:
  Женски
  Само што ја надминав депресијата! :D И да, пооптимистички размислувам сега. :) А, за љубовта... не верувам дека би се трескала толку од земја за некој. Јас сум си најважна, ако некоја личност замине од мојот живот, можам и без таа личност.
   
 8. UnPaso

  UnPaso Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2013
  Пораки:
  1.002
  Допаѓања:
  247
  Пол:
  Женски
  Девица

  Сакате кога работите да ви бидат под контрола и многу тешко оставате нешто позади себе. Најверојатно ќе се сретнете со ситуации кои ќе ве натераат да не бидете толку строги. Ќе се најдете во ситуација кога нема да добиете доволно признание за својата работа или кога ќе се чувствувате безволно.

  Точно! :D
   
 9. marija1907

  marija1907 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2013
  Пораки:
  875
  Допаѓања:
  2.857
  Пол:
  Женски
  :clap: и од мене :D
   
  На GirlRose му/ѝ се допаѓа ова.
 10. ivana63

  ivana63 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2013
  Пораки:
  287
  Допаѓања:
  229
  Близнаци
  Вие сте склони кон бегање од стварноста, но бидејќи сте полни со талент, можно е да се доведете во животна ситуација која ќе ве натера да се спуштите на земја. Можно е да имате и здравствени проблеми. Љубовните триаголници ќе бидат вообичаена појава, а неверството исто така би можело да биде еден жесток предизвик.

  Може да се каже дека е точно, ама ова за љубовта рано е да кажам. :^) :)
   
 11. natemila

  natemila Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.533
  Допаѓања:
  8.442
  Пол:
  Женски
  Овен

  Ваш најголем предизвик во овој живот би можел да биде ставањето на некој друг на прво место во животот, пред вас (за промена), ако се земе в предвид тоа дека сте огнен знак. Предизвиците со кои се соочувате честопати имаат врска со вашата репутација, а проблемите со парите може да се јават само поради вашата импулсивност. ;)
   
 12. Emilia.Attias

  Emilia.Attias Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  909
  Допаѓања:
  575
  Пол:
  Женски
  Точно. :D
   
 13. luci22

  luci22 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  742
  Допаѓања:
  1.501
  Пол:
  Женски
  Скорпија

  Склони сте кон опседнатост и преголема загриженост за сé што се однесува до сексот. Ваша најголем предизвик би можело да биде совладувањето на компулсивните природа на вашите желби. Исто така постои и можноста да пробате работи кои имаат врска со окултното.
  Лелеее, како ми погодиле... колку е точно.. ма преточно..
  а чек ова за сите скорпии важи?!
  FAIL, FAIL, FAIL!
   
  На AziskaStrslenka му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.530
  Допаѓања:
  4.179
  Пол:
  Женски
  Вага

  Неодлучни сте и можно е да се најдете во ситуација да морате да донесете некои тешки одлуки како би се искупиле за претходните животи. Ќе научите да не ги обвинувате другите за своите проблеми. Секако, целта ви е да одредите дали сте жртва или не.
  :clap:
   
 15. tranquila

  tranquila Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2014
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  83
  Јарец

  Ви ги сакате парите и материјалните добра, собирањето на убави и корисни предмети. Еден од вашите предизвици во овој живот би можело да биде сфаќањето дека парите не се сé во животот. Исто така би можеле да се соочите со проблеми кои ќе ви покажат дека не мора сé да биде совршено за да бидете сакани.

  Па,прилично е точно и за јарец :clap:
   
 16. WildOnes55

  WildOnes55 Активен член

  Се зачлени на:
  21 мај 2015
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  95
  Пол:
  Женски
  Лав

  Вие сте многу арогантна и амбициозна личност и во животот е можно да се сретнете со предизвици кои ќе ве присилат да бидете помалку себични и површни. Финансиските проблеми се типична појава за кармата на Лавот кој секогаш се става себе си пред другите, без разлика на сé!
  Секогаш другите ги ставам пред себе...
   
 17. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.795
  Допаѓања:
  46.394
  Мене ми погодиле...Стрелец
   
 18. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.370
  Допаѓања:
  9.306
  Пол:
  Женски
  Преточно :*:*
   
 19. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.169
  Допаѓања:
  177.063
  Пол:
  Женски
  Лав

  Вие сте многу арогантна и амбициозна личност и во животот е можно да се сретнете со предизвици кои ќе ве присилат да бидете помалку себични и површни. Финансиските проблеми се типична појава за кармата на Лавот кој секогаш се става себе си пред другите, без разлика на сé!

  ;)