Индиски филмови (Bollywood)

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од dragan4eDR, 27 декември 2013.

 1. ivence69

  ivence69 Активен член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2014
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  37
  Пол:
  Женски
  Еве и еден предлог од мене до сега најубав индиски филм a глумецот е :l::inlove::D
  :!: а овој ке го гледам вечер Student Of The Year 2012 :sun:
   
  Последна измена: 10 ноември 2014
  На dragan4eDR му/ѝ се допаѓа ова.
 2. flowersss

  flowersss Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  106
  Пол:
  Женски
  Единствен индиски филм што го имам гледано е Masoom...не убав туку преубав е го имавме на касета уште додека бев дете сега на цд си го преснимавме кој и да дојдеше кај нас и го гледаше филмот се отепуваше од плачење.Инаку во филмот се работи за едно дете кое ке остане без неговата мајка и ке мора да оди кај татко му зошто дедо му нема да може да го чува...татко му е женет има две керки од другиот брак и незнае за синов..татково ке го земе детето и почиша драмата....гледајте го предобар е :)
   
  На dragan4eDR му/ѝ се допаѓа ова.
 3. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски


  Ovoj vcera go gledav i mnogu mi se dopadna bas romanticen film kako sto sakav do kraj ostanav vo neizvesnost sto ke se sluci nistodrugo ne vi kazuvam obavezno da go poglednete :)
   
 4. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  Ovoj Ek Vival pocnav da go gledam vcera no Na tum jaano na hum mi go privlece vnimanieto od strana i toj pocnav da go gledam :D A student of the year 2012 ne sum go gledala ama mi go preporacuvale aj ke mi kazes ti kakov film e :)
   
 5. ivence69

  ivence69 Активен член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2014
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  37
  Пол:
  Женски
  Убав е малку е тинејџерски ама интересен е со истиот глумец од ek vival
  Гледај го и ek vival многу на почеток не е малку разбирлив ама после интересен е секогаш е така со индиските филмови почнуваат од сегашност па се вракаат во минатотои и малку е измешано8)
  A на која старна ги гледаш филмовиве дека јас ги симнувам прво па ги гледам не можам така да им најдам превод :?:
   
  На dragan4eDR му/ѝ се допаѓа ова.
 6. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  само што го гледав Aashiqui (1990) подобар е овој отколку преработениот филм мене ммногу ми се допадна гледајте го и вие.Иначе има разни страни каде можеш да гледаш со превод ама српски превод

  http://www.ekipica.com/publ/filmovi_online_sa_prevodom/1

  http://www.bollywoodsrbija.com

  http://filmovinadlanu.com/publ/strani_filmovi/indijski_film/277
   
  На ivence69 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
 8. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски


  имитација на но сепак е добар :D
   
  На Marossa му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Antebellum

  Antebellum Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2012
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  4.385
  Не сум гледала индиски филмови, ама кога ќе видам актерите која пара ја земат... :tmi:
   
 10. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  eden akter od bolllywood e vtor vo svetot koj e najbogat a i voedno mi e omilen akter :D
   
  На Antebellum му/ѝ се допаѓа ова.
 11. toogood

  toogood Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2014
  Пораки:
  2.126
  Допаѓања:
  12.287
  Ne sum gledala indiski filmovi od prosta pricina sto lugevo mnogu lazat, prevaranti nevideni.Od taa pricina ne mi ni se sednuva pred televizor da gubam moe dragoceno vreme.
   
 12. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  mozam samo da ti kazam deka ima razlika pomegu indiskite serii i indiskite filmovi.a i mnogu retko davaat kaj nas indiski filmovi da dadat eden barem ednas eden ke posakate i drugi filmovi da gledas ;)
   
 13. toogood

  toogood Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2014
  Пораки:
  2.126
  Допаѓања:
  12.287
  Neveruvam deka nekogas ke izmenam stav za indijci. Dobro me prevari eden, taka da nekum nisto sto e nivno (ni hrana, ni filmovi, a najveke priateli indijci).
   
 14. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  kako toa te prevari eden? koga ke vidis eden film od Shahrukh Khan i Kajol ke go promenis mislenjeto :)
   
 15. toogood

  toogood Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2014
  Пораки:
  2.126
  Допаѓања:
  12.287
  Ne od fil od realnosta.Tie se nacia sto patoloski lazat i samo gledaat nesto za free da dobijat.
   
 16. La Gatita :)

  La Gatita :) Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2015
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  27
  Девојки го гледал некој Fanaah и дали е добар филмот? Сакам да го гледам ми рекоа дека е добар ама дека е хорор онака не ми се допаѓаат многу но ги гледам и нив :)
   
 17. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  Да ме мислиш на http://cinemalovers.net/wp-content/uploads/2014/04/fanaa.jpg ако е овој не е хорор филм романтика е и многу е добар филмот би ти го препорачала да го гледаш :)
   
 18. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
 19. Ane-Goki1

  Ane-Goki1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2013
  Пораки:
  2.307
  Допаѓања:
  29.030
  Знае некој некоја страна каде го има филмот Nagina?A што е до филмот Fanaa според мене е еден од најдобрите индиски филмови ако не и најдобар :D
   
 20. Marossa

  Marossa Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  2.398
  Допаѓања:
  6.866
  Пол:
  Женски
  http://www.hindilinks4u.to/2010/08/nagina-1986.html

  Види овде дали е со превод,мене не ми отвара пошто иам слаб интернет :D
  Имаш и доле линкчиња плус.