1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Индијански хороскоп

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Snow-Queen, 22 септември 2012.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Дознајте кое животно сте! Односно хороскопкиот знак според индијанскиот хороскоп!
  Индијанците од секогаш се труделе да живеат во хармонија со природата и нејзините промени. Во индијанскиот хороскоп знаците се поврзани со животните, чии карактеристики и начин на живот се идеални за да ги прикажат човечките особини.

  СОКОЛ (Овен)

  Карактеристика: Динамичност.
  Луѓето родени под знакот на СОКОЛОТ е тешко да се скротат, бидејќи соколот е симбол на слобода и независност. Тие се секогаш подготвени за акција и желни за авантури.

  ДАБАР (Бик)

  Карактеристика: Конзистентност.
  Поради својата потреба за безбедност, дабарот симболизира зависност и удобност. Луѓето родени под овој знак се упорни, стабилни и трајни.

  ЕЛЕН (Близнаци)

  Карактеристика: Моќ.
  Луѓето родени под знакот на ЕЛЕН се немирни и неуморни, па оставаат впечаток на интелигентни луѓе кои секогаш се надеваат дека можат да ги променат работите.

  КЛУКАЈДРВЕЦ (Рак)

  Карактеристика: Сензибилитет.
  Луѓето родени под знакот на КЛУКАЈДРВЕЦ се во потрага по безбедност и заштита. Често се загрижени поради нивната чувствителност кон животната средина.

  ЛОСОС (Лав)

  Карактеристика: Доверба.
  Внатрешната сила и страста на лососот им дава на луѓето родени во знакот на ЛОСОС моќ за да ги надминуваат сите тешкотии со достоинство.

  КАФЕАВА МЕЧКА (Девица)

  Kарактеристика: Практичност.
  Кафеавата мечка е срамежлива и нежно суштество. Луѓето родени во знакот на МЕЧКА најдобар се чувствуваат во организирана животна средина која е предвидлива и над која имаат контрола.

  ГАВРАН (Вага)

  Карактеристика: Дипломатство.
  Луѓето родени под знакот на ГАВРАН поседуваат голема моќ која им дозволува да се“носат” со сите проблеми. Најчесто се социјализирани и пријателски настроени, па тие ретко се сами.

  ЗМИЈА (Шкорпија)

  Карактеристика: Опстанок.
  Во многу култури, змијата се почитува, бидејќи таа се смета за заштитник на животните мистерии. Луѓето родени во овој знак имаат добра проценка и интуиција и се експерти за проценување на луѓето.

  БУФ (Стрелец)

  Карактеристика: Mудрост.
  Луѓето родени под овој знак ја означуваат спонтаноста, ентузијазмот и идеализмот. Тие секогаш “стојат на повисоко скалило”, гледајќи во далечината и во духовните тешкотии.

  ГУСКА (Јарец)

  Карактеристика: Упорност.
  Луѓето родени под знакот на ГУСКА изразуваат чуство за докажување. Тие имаат големи планови и се многу упорни, полека, но сигурно ќе стигнат далеку. Нивното мото: “Мирна вода брег рони”.

  ВИДРА (Водолија)

  Карактеристика: Креативност.
  Овие луѓе имаат одлична интелектуална стимулација, бидејќи имаат слободен дух и сјајна вербална способност.

  ВОЛК (Риби)

  Карактеристика: Лојалност.
  Иако се чини дека волкот е многу моќен, тој е, исто така, срамежлив и претпазлив. Луѓето родени под знакот на ВОЛКОТ се многу емотивни и исклучително лојални.
   
 2. heart.stealer

  heart.stealer Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  278
  ГАВРАН (Вага)

  Карактеристика: Дипломатство.
  Луѓето родени под знакот на ГАВРАН поседуваат голема моќ која им дозволува да се“носат” со сите проблеми. Најчесто се социјализирани и пријателски настроени, па тие ретко се сами.

  :lol: гавран
   
 3. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.890
  Јас сум гуска. :lol: :lol: :lol: :lol: :rofl: :rofl:
   
 4. LaBella

  LaBella Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  1.027
  Допаѓања:
  1.083
  Пол:
  Женски
  ЗМИЈА (Шкорпија)

  Карактеристика: Опстанок.
  Во многу култури, змијата се почитува, бидејќи таа се смета за заштитник на животните мистерии. Луѓето родени во овој знак имаат добра проценка и интуиција и се експерти за проценување на луѓето.
   
 5. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.343
  ГАВРАН (Вага)

  Карактеристика: Дипломатство.
  Луѓето родени под знакот на ГАВРАН поседуваат голема моќ која им дозволува да се“носат” со сите проблеми. Најчесто се социјализирани и пријателски настроени, па тие ретко се сами.


  Не сум некојси дипломат ,ма да би сакала повеќе да се надоградам на тоа поле :D
  И да ,ретко кога сум сама , дури и тогаш кога би сакала да останам само јас и моите мисли...
   
 6. MandyLane

  MandyLane Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  3.599
  Допаѓања:
  23.118
  Пол:
  Женски
  ГУСКА (Јарец)
  Карактеристика: Упорност.
  Луѓето родени под знакот на ГУСКА изразуваат чуство за докажување. Тие имаат големи планови и се многу упорни, полека, но сигурно ќе стигнат далеку. Нивното мото: “Мирна вода брег рони”.

  ...

  Навистина, упорноста ми се чини ми е главна карактеристика, а секогаш се водам по она полека, но сигурно.
  А и неретко го слушам болдиранион дел за мене, од блискиве пријатели, кои ме познаваат баш...


  Ама гуска еј, ГУСКА. Колку грубо звучи. :lol:
   
 7. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  3.749
  Допаѓања:
  8.668
  Пол:
  Женски
  ГАВРАН (Вага)

  Карактеристика: Дипломатство.
  Луѓето родени под знакот на ГАВРАН поседуваат голема моќ која им дозволува да се“носат” со сите проблеми. Најчесто се социјализирани и пријателски настроени, па тие ретко се сами.

  Токму така, од збор до збор :!:
   
 8. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  781
  ВОЛК (Риби)

  Карактеристика: Лојалност.
  Иако се чини дека волкот е многу моќен, тој е, исто така, срамежлив и претпазлив. Луѓето родени под знакот на ВОЛКОТ се многу емотивни и исклучително лојални.

  Има вистина... :)
   
 9. eminil

  eminil Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2012
  Пораки:
  197
  Допаѓања:
  130
  ВОЛК (Риби)

  Карактеристика: Лојалност.
  Иако се чини дека волкот е многу моќен, тој е, исто така, срамежлив и претпазлив. Луѓето родени под знакот на ВОЛКОТ се многу емотивни и исклучително лојални.
  :) the same here :D
   
 10. m.a.f.i

  m.a.f.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  180
  ЛОСОС (Лав)

  Карактеристика: Доверба.
  Внатрешната сила и страста на лососот им дава на луѓето родени во знакот на ЛОСОС моќ за да ги надминуваат сите тешкотии со достоинство.
  :up:
   
 11. Skromna

  Skromna Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2012
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  118
  .. :D ..интересно....
  ....ВОЛК (Риби)
  Карактеристика: Лојалност.
  Иако се чини дека волкот е многу моќен, тој е, исто така, срамежлив и претпазлив. Луѓето родени под знакот на ВОЛКОТ се многу емотивни и исклучително лојални.
  .....и вистинито.....хахахаа..... :D
   
 12. Katerinceee

  Katerinceee Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  814
  Допаѓања:
  1.230
  Пол:
  Женски
  ГУСКА (Јарец)

  Карактеристика: Упорност.
  Луѓето родени под знакот на ГУСКА изразуваат чуство за докажување. Тие имаат големи планови и се многу упорни, полека, но сигурно ќе стигнат далеку. Нивното мото: “Мирна вода брег рони”.

  -Точни се карактеристиките!!!
   
 13. Winterborn77

  Winterborn77 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2011
  Пораки:
  209
  Допаѓања:
  195
  Пол:
  Женски
  БУФ (Стрелец)

  Карактеристика: Mудрост.
  Луѓето родени под овој знак ја означуваат спонтаноста, ентузијазмот и идеализмот. Тие секогаш “стојат на повисоко скалило”, гледајќи во далечината и во духовните тешкотии. :clap: :clap: :clap:
   
 14. WhiteAngell

  WhiteAngell Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2012
  Пораки:
  721
  Допаѓања:
  2.303
  Пол:
  Женски
  ГАВРАН (Вага)

  Карактеристика: Дипломатство.
  Луѓето родени под знакот на ГАВРАН поседуваат голема моќ која им дозволува да се“носат” со сите проблеми. Најчесто се социјализирани и пријателски настроени, па тие ретко се сами.
   
 15. gingerchild

  gingerchild Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.495
  Допаѓања:
  4.992
  Пол:
  Женски
  Змија. Знаев дека Скорпијата ќе се поистовети со змијата. :D
   
 16. Vladus

  Vladus Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  113
  Точно :) ;)
   
 17. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.921
  Допаѓања:
  32.560
  Пол:
  Женски
  КЛУКАЈДРВЕЦ (Рак)

  Карактеристика: Сензибилитет.
  Луѓето родени под знакот на КЛУКАЈДРВЕЦ се во потрага по безбедност и заштита. Често се загрижени поради нивната чувствителност кон животната средина.

  Интересно. :D
   
 18. Angel4eeee

  Angel4eeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  529
  Допаѓања:
  336
  Пол:
  Женски
  КАФЕАВА МЕЧКА (Девица)

  Kарактеристика: Практичност.
  Кафеавата мечка е срамежлива и нежно суштество. Луѓето родени во знакот на МЕЧКА најдобар се чувствуваат во организирана животна средина која е предвидлива и над која имаат контрола.

  Леле само како се е погодено :clap:
   
 19. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.252
  Пол:
  Женски
  КЛУКАЈДРВЕЦ (Рак)

  Карактеристика: Сензибилитет.
  Луѓето родени под знакот на КЛУКАЈДРВЕЦ се во потрага по безбедност и заштита. Често се загрижени поради нивната чувствителност кон животната средина.
  интересно ама неточно :D
   
 20. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.531
  Допаѓања:
  4.179
  Пол:
  Женски
  ГАВРАН :tmi: