1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Индија [Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од LifeLove, 24 септември 2010.

 1. LifeLove

  LifeLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  141
  Што мислите за новата`хит-серија`(кога ги најавуваат сите се хит-серии!) на Сител?Некаде прочитав коментар дека е клон на серијата `Клон`,но сепак мене ми се допаѓа.Вие дали ја следите и што мислите?
   
 2. nice.girl9090

  nice.girl9090 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2010
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  69
  Индија

  Јас гледав неколку епизоди од филмот и лично мене не ми се допаѓа баш. Не е нешто посебно што толку многу го рекламираа. :?:
   
 3. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  394
  Индија

  Многу врева за ништо.Не е тоа што очекував,гледав неколку епизоди и не ми се допаѓа серијата.
   
 4. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  977
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  мене ми се допаѓа, порано ја следев на B92 но сега не ја следам ни на В92 ни на сител затоа што немам време :doh:
   
 5. IvanaIvanchica

  IvanaIvanchica Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 април 2010
  Пораки:
  257
  Допаѓања:
  82
  Мене лично ми се допаѓа и редовно ја следам. Јас не сметам дека е копија на "Клон". Интересна е тематиката, го прикажува спојот на култури...
   
 6. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  977
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  јас ја гледав на B92 и тоа што ве интерисира прашајте ме мене 8)
   
 7. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  418
  Допаѓања:
  251
  И јас имам гледано неколку епизоди на Б92 интересна ми е серијата ама не можам да ја гледам немам време :(
   
 8. LoOnyD

  LoOnyD Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  392
  Пол:
  Женски
  мноооогу ми се допаѓа...и ме нервира што моментално само во 9 саат наутро ја има! ама ептен ми е добра...има тематика ...и пЉус :D актерите сеее кој од кој (по секси) ...па и женските им се убаво одбрани...за разлика од другите серии ми се одвојува... :clap:
   
  На TS-310 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. LifeLove

  LifeLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  141
  Jа има и во 20 часот на Сител 3.
   
 10. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.309
  Допаѓања:
  489
  Почна во 21.30, па ја префрлија во 19.30, па 19, па 17 и сега се дава само сабајле. Ја прекинав да ја гледам по толку менувања, некогаш ретко ја фаќам.
   
 11. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.690
  Ок е серијава,ама неможам да ја пратам пошто ја сменија во 9 |-) :doh: . интересна е,а и глумците им се ок. таман стокмени,кој од кој поубав и поубава,а не ко турчиштава да се исплашиш од нив :x
   
  На dragan4eDR му/ѝ се допаѓа ова.
 12. LoOnyD

  LoOnyD Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  392
  Пол:
  Женски
  Лелеее какви ти не пресврти се исподешаваа деновиве... :sweat: чудни ствари...се подобра станува серијава :o

  Редактирано од модератор: Користете боја само доколку сакате да потенцирате нешто, не за цел пост.
   
 13. Doberman

  Doberman Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  601
  Допаѓања:
  519
  Сега во среда (20 април) ќе биде последната епизода од бразилската серија Индија.
  Во истите термини во кои што се емитува Индија од четврток започнува новата теленовела Клон.

  Ова видео е најавувањето на крајот на Индија.

  http://www.youtube.com/watch?v=-gPT45xW ... re=related
   
 14. ohoho

  ohoho Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2011
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  99
  баш ми се допадна серијата,иако не ја следев секојдневно но сепак кога и да ја гледав ме задржуваше пред ТВ
   
 15. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.798
  здр драганче, малку касно пишувам, ама сепак ако памтиш сеуште пиши ми- последните три епизоди не ги гледав, па што се случи со Маја?, се смири со Раџ или со Бахуан, што стори Раџ со бебето (нели Маја го прати кај него), Раџ дозна дека има син?? и ако се сеќаваш и на другите улоги (Ивон, Тарсо...) кажи ми што бидна со нив :)
   
 16. crtanfilm

  crtanfilm Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  79
  Lele serijava tolku ja najavuvaa za nisto |( kopija na klon ne znam koj go gledase ova
   
 17. I.love.your.lips

  I.love.your.lips Популарен член

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  746
  Допаѓања:
  970
 18. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.638
  Допаѓања:
  239
  Пол:
  Женски
  Се согласувам дека беше копија на клон.
   
 19. I.love.your.lips

  I.love.your.lips Популарен член

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  746
  Допаѓања:
  970
  На @ceci11 му/ѝ се допаѓа ова.