Инсајдер (İçerde)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од MayDiamonds, 2 февруари 2017.

 1. Adary.16

  Adary.16 Активен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2017
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  @MayDiamonds Дефинитивно се согласувам со тебе . Инаку Хазал од Adini Feriha Koydum започнува нова серија се вика Bizim Hikaye се надевам дека ќе најдам превод на македонски или евентуално српски.

  Додека зборуваме за серии дали ќе можеш да ми препорачаш некоја добра серија? Секако ако не е проблемм:?:
   
 2. MayDiamonds

  MayDiamonds Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  1.363
  Допаѓања:
  1.602
  @Adary.16 Секако, зошто да би ми било проблем :D
  Не знам на каков жанр си љубител, но ќе ти препорачам неколку серии кои обавезно мораш да ги изгледаш па нека ти бидат на листа..

  Medcezir со Чатај претпоставувам си ја гледала..
  Мојата најомилена турска сетија Merhamet - Милост ја даваа и кај нас ја препорачувам на сите, драма е но вреди за секоја минута.
  Kara Para Ask
  Kara Sevda
  Olene Kadar - крими трилер е доста е добра
  Son - крими трилер мистерија
  Од поновите Fi Ci Pi е исто така добра држи внимание

  Ако се присетам на уште некоја ќе те означам, горе долу овие ми оставиле најголем впечаток а последно ја изгледав и Ask i Memnu, знам дека е стара и "каснам на забавата" со гледање но мислев дека нема да ме привлече и страшно многу сум се излажала, има доста епизоди но вреди да се погледне. :)
   
  На Adary.16 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Adary.16

  Adary.16 Активен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2017
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  @MayDiamonds Лелее, многу ти благодарааамм обавезно ќе ги гледам и ќе ти пишам впечатоци.
  Само да ти кажам дека Ask i Memnu ја имаш како Притаени Страсти со синхронизација на страницата www.soprevod.com јас ја имам гледано ја даваа на Канал 5 одлична и многу поучна серија :)
  Ти благодарам уште еднаш за предлозите , ако ти треба и тебе помош тука сум ! :D
   
  На MayDiamonds му/ѝ се допаѓа ова.
 4. rhcpfan

  rhcpfan Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  649
  Допаѓања:
  995
  Нормално дека не се работеше за љубовна драма, но факт беше дека таа беше клучен лик за браќата како и за уништувањето на Џелал.
  И да не беше нејзината смрт, работите не би се одвивале како што се одвиваа понатаму. Сепак според мене можеше и таа да има среќен крај со браќата.
  Како и да е крајот на серијата беше добар, барем и двајцата останаа живи а глумата фантастична.
  Тоа со Бенсу и Чаатај се само шпекулации.
   
  На Adary.16 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Adary.16

  Adary.16 Активен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2017
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Дечки , на офивицијалниот сајт на Инсајдер објавено е дека на 19 Септември имаат изненадување за сите гледачи и обожаватели на серијата Инсајдер. Инаку изненадувањето е по повод 1 година од снимањето на првата епизода од серијата. По многу портали и сајтови пишува дека можеби ќе има нов филм или продолжеток од серијата. Останува да видиме.
  Што мислите вие на ова?
   
  На the.vampire.girl и MayDiamonds им се допаѓа ова.
 6. MayDiamonds

  MayDiamonds Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  1.363
  Допаѓања:
  1.602
  За сите љубители на Арас (Мерт) и Инсајдер од овој месец стартува новата серија Çukur по наше Јама. Содржината е доста слична со Инсајдер веќе на големо се зборува дека е некоја копија а и голем дел од актерите што играа таму сега ќе играат и тука. Главната женска улога и е доделена на Дилан Дениз. Ако има интерес ќе отвориме и тема за серијата кога ќе започне.. Еве ги и трејлерите :)   
 7. zarkojames

  zarkojames Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2018
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  96
  Пол:
  Машки
  Серијава е стварно многу јака ама стварно.. НО некаде од половина веќе почнува да ја губи енергијата и сите работи се повторуваат во глобала. Но сепак убаво е за гледање многу добра акција.