1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Инсајдер (Телма)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Babyby, 18 октомври 2017.

 1. Babyby

  Babyby Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2012
  Пораки:
  453
  Допаѓања:
  2.549
  Пол:
  Женски
  „Инсајдер“ е социјално ангажирана телевизиска серија, која раскажува приказни од секојдневието на една новинска редакција. Дејствието временски е претежно сместено во таканаречениот „дедлајн“ период, односно пред самото влегување во печат на изданието, кога интензитетот на емоциите и на релациите е најголем.
  "Инсајдер" се бави со актуелни прашања во земјата и надвор: корупцијата и криминалот на сите нивоа во општеството, уништеното јавно здравство, хаосот и незадоволството во образованието, социјалните случаи и бедата на сиромашните, злоупотреби на службената положба, нетолеранција и омраза, отселувањето на младите, расипништвото со јавните пари, политичките интриги...

  Овде да ги пишеме очекувањата од оваа серија, а од 30-ти Октомври и импресиите:)
   
  На Nigredo Odor и Victorian им се допаѓа ова.
 2. Miss666

  Miss666 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  1.268
  Допаѓања:
  3.211
  Пол:
  Женски
  Не е лоша серијава, ми се свиѓа. Не е она напорна за гледање, лесна за трошење време.
  Не ми се свиѓа тоа шо ја напраеле као турска серија, секој со секого.

  Ирена ил Наталија ми ја долови баш улогата на строга, директна, ладна уредничка. Не ја знам од претходно какви и што улоги играла, ама у овој случај баш погодена ми е некако.

  Ана ( забраев као се викаше у серијава) ми е без везе. Она секако природно си е машкуданка па и одговара улогава али уопште не знае да глуми. На Силвија (пак не и го знам името на ликот што го игра) мислам дека многу боље и легна улогата у Марковски отколку овде.

  Мирела ми е искрено, за нигде. Као да се мачи да збори, разбирам дека таква улога игра, на мајка со болно дете, ама ми нема некој шмек, нешто со шо ќе ме задржи на нејзината приказна. Као да се дави у улогава.

  Лазар ми е баш погоден, Коцев ми е више оверејтед, мислам дека на негово место многу боље би се снашол Јовица Михајловски.

  Драган ми е баш погоден за бивши на Наталија, алфа мажјак шо никако не ми се уклапа дека е у врска со Мирелчето.

  Алек, Алекс ми е шо знам, и така и така.

  Дејан, такоџе.
   
  На Victorian му/ѝ се допаѓа ова.
 3. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.699
  Допаѓања:
  322.331
  Премногу викање,цигари,алкохол и сплетки.

  Темата е убава,ама мислам дека Ристиќ е погрешна актерка.
   
  На Lilit му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.709
  Допаѓања:
  150.476
  Ристиќ доби шанса да биде битен фактор... бар на серија.
  Сета фрустрација ко да си ја вади тука.
  Има многу битна работа у она да сфатиш - што сакаш да си, но не си и никогаш нема да бидеш.
   
  На KAZANOVA27 и referentka им се допаѓа ова.
 5. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.699
  Допаѓања:
  322.331
  Дури имам впечаток дека не глуми туку дека навистина е таа.
  Соживеана е, ама не е вистинската актерка за тој лик, нешто ми фали кај неа

  Преголема агресија има
   
  На Lilit му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Elissa

  Elissa Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  22.551
  Пол:
  Женски
  Јас ја гледам серијата, забавно ми е се уште. Мене Алекс ми се допаѓа :lol::lol: како и на цела редакција во женски род. Инаку Мирела малку ми глуми како во театар да е, а не на филм. Во глобала ок ми се улогите ама пак ќе речам премногу драмски глумат.
   
  На Askopje му/ѝ се допаѓа ова.