Инсајдер (Телма)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Babyby, 18 октомври 2017.

  1. Babyby

    Babyby Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2012
    Пораки:
    454
    Допаѓања:
    2.553
    Пол:
    Женски
    „Инсајдер“ е социјално ангажирана телевизиска серија, која раскажува приказни од секојдневието на една новинска редакција. Дејствието временски е претежно сместено во таканаречениот „дедлајн“ период, односно пред самото влегување во печат на изданието, кога интензитетот на емоциите и на релациите е најголем.
    "Инсајдер" се бави со актуелни прашања во земјата и надвор: корупцијата и криминалот на сите нивоа во општеството, уништеното јавно здравство, хаосот и незадоволството во образованието, социјалните случаи и бедата на сиромашните, злоупотреби на службената положба, нетолеранција и омраза, отселувањето на младите, расипништвото со јавните пари, политичките интриги...

    Овде да ги пишеме очекувањата од оваа серија, а од 30-ти Октомври и импресиите:)
     
    На Nigredo Odor и Victorian им се допаѓа ова.
  2. Miss666

    Miss666 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    1.291
    Допаѓања:
    3.257
    Пол:
    Женски
    Не е лоша серијава, ми се свиѓа. Не е она напорна за гледање, лесна за трошење време.
    Не ми се свиѓа тоа шо ја напраеле као турска серија, секој со секого.

    Ирена ил Наталија ми ја долови баш улогата на строга, директна, ладна уредничка. Не ја знам од претходно какви и што улоги играла, ама у овој случај баш погодена ми е некако.

    Ана ( забраев као се викаше у серијава) ми е без везе. Она секако природно си е машкуданка па и одговара улогава али уопште не знае да глуми. На Силвија (пак не и го знам името на ликот што го игра) мислам дека многу боље и легна улогата у Марковски отколку овде.

    Мирела ми е искрено, за нигде. Као да се мачи да збори, разбирам дека таква улога игра, на мајка со болно дете, ама ми нема некој шмек, нешто со шо ќе ме задржи на нејзината приказна. Као да се дави у улогава.

    Лазар ми е баш погоден, Коцев ми е више оверејтед, мислам дека на негово место многу боље би се снашол Јовица Михајловски.

    Драган ми е баш погоден за бивши на Наталија, алфа мажјак шо никако не ми се уклапа дека е у врска со Мирелчето.

    Алек, Алекс ми е шо знам, и така и така.

    Дејан, такоџе.
     
    На Victorian му/ѝ се допаѓа ова.
  3. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.710
    Допаѓања:
    322.528
    Премногу викање,цигари,алкохол и сплетки.

    Темата е убава,ама мислам дека Ристиќ е погрешна актерка.
     
    На Lilit му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.947
    Допаѓања:
    153.572
    Ристиќ доби шанса да биде битен фактор... бар на серија.
    Сета фрустрација ко да си ја вади тука.
    Има многу битна работа у она да сфатиш - што сакаш да си, но не си и никогаш нема да бидеш.
     
    На KAZANOVA27 и referentka им се допаѓа ова.
  5. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.710
    Допаѓања:
    322.528
    Дури имам впечаток дека не глуми туку дека навистина е таа.
    Соживеана е, ама не е вистинската актерка за тој лик, нешто ми фали кај неа

    Преголема агресија има
     
    На Lilit му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.292
    Допаѓања:
    22.561
    Пол:
    Женски
    Јас ја гледам серијата, забавно ми е се уште. Мене Алекс ми се допаѓа :lol::lol: како и на цела редакција во женски род. Инаку Мирела малку ми глуми како во театар да е, а не на филм. Во глобала ок ми се улогите ама пак ќе речам премногу драмски глумат.
     
    На Askopje му/ѝ се допаѓа ова.