1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Инсектариум

Дискусија во 'Образование' започната од Xepp, 20 јуни 2012.

 1. Xepp

  Xepp Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  428
  Оваа година треба инсектариум да направам. Малце тешко ми иде собирањето, па ајде кажете некој совет ова она... Ако сакаат модераторите да ја избришат темата, нека го направат тоа подоцна, прво феминки ве молаажм да ми кажете кои инсект каде живеат и слично... :sweat:
   
 2. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Постојат два начини, да земеш од некого веќе направен....или да ангажираш баба и дедо да фаќаат инсекти
   
 3. Xepp

  Xepp Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  428
  Цела се кичмам додека ги фатам... хД
  Ајде белким до септември најдам од некого :)
   
 4. Kartyn

  Kartyn Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2014
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Здраво. Дали познавате индивидуалци или група на луѓе кои продаваат инсекти или цели инсектариуми?