Инсеминација

Дискусија во 'Бременост' започната од Maarina, 26 декември 2012.

 1. Chikitaa

  Chikitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2019
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  565
  Пол:
  Женски
  Девојки , утре ќе правам втора инсеминација, овој пат без стумулации ,природен циклус. Денеска бев на преглед и имам само еден фолекул и е 20мм ендроментриум 8.5мм ова ми е 14 ден од менструација ,примив стоп инекција. Спермограмот на мм е нормален ,но незнам дали е многу надежно дека е само еден фолекул. Дали некоја од вас имала слично искуство?
   
 2. monka_bonbonka

  monka_bonbonka Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2017
  Пораки:
  1.524
  Допаѓања:
  2.903
  Пол:
  Женски
  Не ти требаат повеќе фоликули, еден нека е ама вреден (fingers) со лесно!
   
  На Chikitaa му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Chikitaa

  Chikitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2019
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  565
  Пол:
  Женски
  Фала ти :) нека помине утре па ќе преостане чекањето ..
   
  На monka_bonbonka му/ѝ се допаѓа ова.
 4. marijamarkoska

  marijamarkoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2017
  Пораки:
  291
  Допаѓања:
  297
  Пол:
  Женски
  Девојчиња Трајковски ми прапорача прво хситеро и лапароскопија. Малку си поплакав зашто ми беше криво што порано не го направив тоа. Но тогаш мислев да му верувам на претходниот доктор. Дали некој знае колку време по ваквите интервенции треба да помине пред да се обидуваме со иуи?
   
 5. Lostinparadise

  Lostinparadise Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2019
  Пораки:
  662
  Допаѓања:
  1.946
  Пол:
  Женски
  Мислам дека може после еден циклус(мое мислење!) штом по 3 дена од интервенција може да се пробува за беба мислам дека после првиот циклус по хсг би можело. Сепак разговарај со доктор
   
 6. marijamarkoska

  marijamarkoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2017
  Пораки:
  291
  Допаѓања:
  297
  Пол:
  Женски
  Ова ќе биде др интервенција. Не хсг
   
 7. 0ли

  0ли Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2016
  Пораки:
  4.888
  Допаѓања:
  19.139
  Пол:
  Женски
  Мислам дека зависи што ќе се средува.
  За отстранет септум и дијагностичка лапароскопија требаше два циклуса да пијам Цикло Прогинова за да се обнови убаво матката. Дури и три циклуси ме фати бидејќи почнував инвитро со долг протокол.
  Прашај го докторот колку време ќе треба да се чека.
   
  Последна измена: 1 октомври 2019
 8. ivani30

  ivani30 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2014
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  72
  Пол:
  Женски
  Ќе биде сите ќе имаме 2 линии. И јас чекам уште некој ден за тест.... Ако треба било што прашувајте
   
  На monka_bonbonka, KonstantinaM и Chikitaa им се допаѓа ова.
 9. Beatris

  Beatris Популарен член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2011
  Пораки:
  449
  Допаѓања:
  1.101
  Пол:
  Женски
  Фала Ви. Со успех кај сите :inlove:
   
 10. KonstantinaM

  KonstantinaM Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2019
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  242
  Пол:
  Женски
  А зошто и лапароскопија?Јас после хистероскопија ми рекоа можам истиот месец,а девојчето што правеше лапароскопија и рекоа пауза еден месец...
   
 11. Wanna.be.mum

  Wanna.be.mum Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  743
  Допаѓања:
  651
  Пол:
  Женски
  Posle histeroskopija office mi najdoa polipi so apcinja gi resiv po dva meseci napraviv IUI I ostanav trudna toa bese vo 2016, sega pak odam na vtoro ;)
   
  На marijamarkoska, Broki5, Chikitaa и 2 други им се допаѓа ова.
 12. Chikitaa

  Chikitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2019
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  565
  Пол:
  Женски
  Тој дел со чекањето некако најтежок :) јас денес направив втора инсеминација сега одмарам и преостанува да си чекам.
   
  На tina2018, ivani30, monka_bonbonka и 2 други им се допаѓа ова.
 13. KonstantinaM

  KonstantinaM Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2019
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  242
  Пол:
  Женски
  И ко за беља коа чекаме е баш тогаш касни...се тегне :devil::lol:
   
  На monka_bonbonka и Chikitaa им се допаѓа ова.
 14. Chikitaa

  Chikitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2019
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  565
  Пол:
  Женски
  Хахаха така е вистина и еден ден да е закаснето одма паники :D
   
  На KonstantinaM му/ѝ се допаѓа ова.
 15. ivani30

  ivani30 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2014
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  72
  Пол:
  Женски
  Ајде ќе нишкаме заедно.....
   
  На KonstantinaM и Chikitaa им се допаѓа ова.
 16. Chikitaa

  Chikitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2019
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  565
  Пол:
  Женски
  Дај боже таа ни е најголемата желба :)
   
  На KonstantinaM и monka_bonbonka им се допаѓа ова.
 17. Wanna.be.mum

  Wanna.be.mum Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  743
  Допаѓања:
  651
  Пол:
  Женски
  Prvata bremenost mi bese na 4ta inseminacija, dve srcinja koi za zal gi izgubiv, 6tata bese pak uspesna I sega imam tri godisno dete :) pak pocnuvam, prva neuspesna odam ponatamu, I treba bratce ili sestrice neli ❤
   
  На mommy's love, Lostinparadise, Thallia и 7 други им се допаѓа ова.
 18. Chikitaa

  Chikitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2019
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  565
  Пол:
  Женски
  Сепак треба да не се откажуваме, ете упорноста се исплати :)
   
  На marijamarkoska и monka_bonbonka им се допаѓа ова.
 19. monka_bonbonka

  monka_bonbonka Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2017
  Пораки:
  1.524
  Допаѓања:
  2.903
  Пол:
  Женски
  Дечки си добив јас :( кога ќе се каже дека секој најдобро си го познава телото и организмот, стварно е така или пак јас иако вака навидум позитивна за себе сум негативна.. што знам што да кажам :worried:
  Тоа е тоа, одиме напред со една цел (fingers)
   
  На Anomis11 и Chikitaa им се допаѓа ова.
 20. marijamarkoska

  marijamarkoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2017
  Пораки:
  291
  Допаѓања:
  297
  Пол:
  Женски
  Бидејќи имам и миом кој до сега ме советуваа да не го вадам...а сега демек штом ќе правиш хистеро...направи и лапаро...