Инсеминација

Дискусија во 'Бременост' започната од Maarina, 26 декември 2012.

 1. marijamarkoska

  marijamarkoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2017
  Пораки:
  291
  Допаѓања:
  297
  Пол:
  Женски
  Тоа е тоа. и јас се тешам велејќи си повеќе среќа следноит пат. ;)Со лесно нека ни е на сите. Нема разочарување идиме напред!!! :muscle:
   
  На monka_bonbonka и Chikitaa им се допаѓа ова.
 2. KonstantinaM

  KonstantinaM Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2019
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  242
  Пол:
  Женски
  Па даа ама лапаро е сепак операција и ако немаш потреба зошто да ти прават...бар ја така мислам,прашај си уште еднаш (y)
   
 3. KonstantinaM

  KonstantinaM Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2019
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  242
  Пол:
  Женски
  ;( Одиме понатаму...:hug: нема откажување....2020та наша ќе биде (fingers):l:
   
  На Fillia, Grasiela**, marijamarkoska и 2 други им се допаѓа ова.
 4. marijamarkoska

  marijamarkoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2017
  Пораки:
  291
  Допаѓања:
  297
  Пол:
  Женски
  И јас така мислев...ум немам више кој да консултирам.
   
 5. KonstantinaM

  KonstantinaM Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2019
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  242
  Пол:
  Женски
  Знаеш зошто ти кажувам....и јас имав полип и ме пратија на хистеро...отидов да закажам ми викаат и лапаро,викам ајде како ќе кажете така...и у последен момент сретнав познат таму што работи и ме посоветува без лапароскопија и така и направив,на крај и полипот го немаше :?:
   
  На marijamarkoska му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Chikitaa

  Chikitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2019
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  565
  Пол:
  Женски
  И јас имав полип и беше отстранет со хистероскопија, доколку нема потреба не мора лапароскопија...
   
  На KonstantinaM му/ѝ се допаѓа ова.
 7. monka_bonbonka

  monka_bonbonka Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2017
  Пораки:
  1.524
  Допаѓања:
  2.903
  Пол:
  Женски
  Она има и миом, затоа и рекле хистеролапаро да направи. А и подобро така. Со едно успивање да реши се. Веќе кога го вади полипот и миомот ќе и го извадат. Предходно имала спонтан, не е докажано ама можно е да е и од миомот.
  Леле и јас со миомов..... ивф... се молам на господ да биде се како што треба да не ми прави проблем
   
  Последна измена: 2 октомври 2019
 8. Chikitaa

  Chikitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2019
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  565
  Пол:
  Женски
  Незнам како е за миом ама мене кога ми го откри докторот полипот ми рече дека тој не претставува проблем за забременување, но подобро е да се отстрани за во иднина да не направи проблем недај боже и прво со апчиња се обидов,но на крај мораше хистероскопија. И ајде бебчиња да ни растат наскоро :)
   
  На KonstantinaM, monka_bonbonka и marijamarkoska им се допаѓа ова.
 9. marijamarkoska

  marijamarkoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2017
  Пораки:
  291
  Допаѓања:
  297
  Пол:
  Женски
  Ќе биде добро ајде не го мисли. Повеќето што јас ги консултирав ми рекоа ако не смета да не се вади. Биди раат јас спроведов анкета имам собрано скоро 10 мислења :)
   
  На KonstantinaM му/ѝ се допаѓа ова.
 10. monka_bonbonka

  monka_bonbonka Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2017
  Пораки:
  1.524
  Допаѓања:
  2.903
  Пол:
  Женски
  И јас 4 (fingers) :D
   
  На marijamarkoska му/ѝ се допаѓа ова.
 11. ivani30

  ivani30 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2014
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  72
  Пол:
  Женски
  Те мислев цело време.... Дури викам да ти пишам. Само храбро ќе биде.
   
  На monka_bonbonka му/ѝ се допаѓа ова.
 12. monka_bonbonka

  monka_bonbonka Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2017
  Пораки:
  1.524
  Допаѓања:
  2.903
  Пол:
  Женски
  :hug:
   
 13. ivani30

  ivani30 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2014
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  72
  Пол:
  Женски
  Ајде мала помош од вас девојки што проаѓате низ овој за нас процес во очекување....Инсеминацијата ја правев на 19.09.2019 кај Др.Лазаревски во Систина.Немам сеуште добиено а би требало денес утре....да не добијам дај боже.Утре дали ќе се покаже ако направам тест преку крв?Многу сум вознемирена и исплашена
   
 14. tina2018

  tina2018 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2018
  Пораки:
  493
  Допаѓања:
  693
  Пол:
  Женски
  И домашен ќе покаже.
   
  На Chikitaa и Anomis11 им се допаѓа ова.
 15. lilyen

  lilyen Активен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2019
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  18
  Пол:
  Женски
  Направи тест би требало да покаже точно поминати се две недели од инсеминација. Good luck
   
  На Chikitaa и Anomis11 им се допаѓа ова.
 16. monka_bonbonka

  monka_bonbonka Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2017
  Пораки:
  1.524
  Допаѓања:
  2.903
  Пол:
  Женски
  Да
  Да ќе покаже! Ајдеее :)
   
  На Chikitaa му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Chikitaa

  Chikitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2019
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  565
  Пол:
  Женски
  Девојки,дали некоја од вас после инсеминација имала кафеав иседок?
   
 18. lilyen

  lilyen Активен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2019
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  18
  Пол:
  Женски
  Јас лично немав, ама имам читано дека знае да се случи поради самата постапка, се додека е кратко мислам дека нема простор за загриженост.
   
  На Anomis11 и Chikitaa им се допаѓа ова.
 19. Chikitaa

  Chikitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2019
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  565
  Пол:
  Женски
  Кога ја правев првата инсеминација немав ништо , за вторава да и затоа чудно малку
   
 20. ivani30

  ivani30 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2014
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  72
  Пол:
  Женски
  Девојки.... Јас да пријавам... Како да ми дојде вештеркава.... Малку крв имам.....не отидов да испитам крв пусти страв од негативен резултат....