Инсеминација

Дискусија во 'Бременост' започната од Maarina, 26 декември 2012.

 1. monka_bonbonka

  monka_bonbonka Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2017
  Пораки:
  1.524
  Допаѓања:
  2.903
  Пол:
  Женски
  Јас имав за првите две. Не е страшно се додека не е обилно крварење

  Оффф... ај види до утре или мислиш ти пробива?
   
  Последна измена од модератор: 10 октомври 2019
  На Chikitaa му/ѝ се допаѓа ова.
 2. ivani30

  ivani30 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2014
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  72
  Пол:
  Женски
  Некако пробива не пробива......
   
 3. ivani30

  ivani30 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2014
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  72
  Пол:
  Женски
  Монка читам по форумот дека ако ставаш вагинално утрогестан не добиваш.... Си прочитала ли некаде
   
 4. Lavica2016

  Lavica2016 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2016
  Пораки:
  1.725
  Допаѓања:
  3.447
  Пол:
  Женски
  Jas imav na 13 den od ins. Iskoci deka e implantacisko:) ako e takvo i kaj tebe togas toa e dobar znak;)
   
  На *Ribolovka*, Chikitaa, monka_bonbonka и 2 други им се допаѓа ова.
 5. monka_bonbonka

  monka_bonbonka Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2017
  Пораки:
  1.524
  Допаѓања:
  2.903
  Пол:
  Женски
  Кај секој различно. Некои не добиваат додека користат, кај некој не влијае и добива. Јас на пример добивам со терапии.
   
 6. Chikitaa

  Chikitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2019
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  565
  Пол:
  Женски
  Кај мене вториот и третиот ден имав,а сега ми е 7ми ден од иуи имам за чекање :)
   
  На Lavica2016, monka_bonbonka и tina2018 им се допаѓа ова.
 7. Lavica2016

  Lavica2016 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2016
  Пораки:
  1.725
  Допаѓања:
  3.447
  Пол:
  Женски
  Stiskame palci:)
   
  На monka_bonbonka и Chikitaa им се допаѓа ова.
 8. Chikitaa

  Chikitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2019
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  565
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам :)
   
 9. Maya12

  Maya12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2017
  Пораки:
  280
  Допаѓања:
  644
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки,јас вчера бев кај докторот на 4 ден од циклус и требаше да ми даде мала стимулација за на овој циклус да правиме инсеминација ама кога ме ме прегледа вагинално ми рече дека имало фоликул и да провериме хоромони ако се ниски ќе започнеме акп не нареден циклус.Проверив естрадиол,ми беше околу 59 и докторот рече дека е висок па оставивме за нареден месец и ми даде да пијам мигрогинон за да се смират јајниците а со прогестеронот беше супер.Некој да имал вакво искуство и да ми објасни повеќе за зголемен естрадиол:)
   
 10. lilyen

  lilyen Активен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2019
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  18
  Пол:
  Женски
  Мојата прва инсеминација е неуспешна, тестот е негативен на 15 ден. Сега чекам да ми дојде па со нови сили продолжуваме понатаму.
   
  На Chikitaa и monka_bonbonka им се допаѓа ова.
 11. monka_bonbonka

  monka_bonbonka Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2017
  Пораки:
  1.524
  Допаѓања:
  2.903
  Пол:
  Женски
  Така е, само напред!
   
  На lilyen му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Chikitaa

  Chikitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2019
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  565
  Пол:
  Женски
  Мора да продолжиме :) и мојата прва иуи беше неуспешна, сега чекам за вторава да видам шо ќе излезе уште некој ден ...
   
  На lilyen и monka_bonbonka им се допаѓа ова.
 13. ivani30

  ivani30 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2014
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  72
  Пол:
  Женски
  И мојата исто неуспешна.... Ама нема откажување...... Благодарение на мужето лесно препродив за разлика од спонтаниот.... Излеговме, се напив е и фала на бога живи и здрави сме. Малку одмор па со нови сили пак. Него се мислам малку на психолог да се оди
   
  На Thallia, lilyen, marijamarkoska и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. monka_bonbonka

  monka_bonbonka Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2017
  Пораки:
  1.524
  Допаѓања:
  2.903
  Пол:
  Женски
  Ако сметаш дека имаш дека имаш потреба легитимно е да одиш, зашто да не. Јас си одам редовно :)
   
 15. KonstantinaM

  KonstantinaM Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2019
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  242
  Пол:
  Женски
  И мојата трета е неуспешна...идемо даље :muscle:
   
  На Chikitaa му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Chikitaa

  Chikitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2019
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  565
  Пол:
  Женски
  Ајде сега четвртата успешна да е :)
   
  На KonstantinaM му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Chikitaa

  Chikitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2019
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  565
  Пол:
  Женски
  А еве и мојата втора очигледно не успеа ... денес 10ти ден од иуи малку кафеав исцедоксабајлево забележав шо значи ќе ми иде порано 5 дена ...
   
 18. KonstantinaM

  KonstantinaM Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2019
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  242
  Пол:
  Женски
  Паа немора да значи може да е имплатациско (fingers)
   
  На Anomis11 и Chikitaa им се допаѓа ова.
 19. Dance27

  Dance27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2018
  Пораки:
  590
  Допаѓања:
  1.792
  Пол:
  Женски
  Дај боже да е имплантациско не паничи...
  Пиеш ли Аспирин?Кај мене на втората иуи се појави кафеав исцедок,се јавив кај Др и ми кажа дека реакција од Аспиринот е и ми кажа да го прекинам.Ако го имаш исцедокот и во текот на денот добро би било да се консултираш со Др :hug::hug::hug:
   
  На Anomis11 и Chikitaa им се допаѓа ова.
 20. Chikitaa

  Chikitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2019
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  565
  Пол:
  Женски
  Не пијам аспирин , не примам воопшто терапија ...