Инсеминација

Дискусија во 'Бременост' започната од Maarina, 26 декември 2012.

 1. marijamarkoska

  marijamarkoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2017
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  304
  Пол:
  Женски
  Дај боже да биде кога не се надеваме. И јас на почеток не се надевав, а сега како доаѓа време за добивање чекањето ме убива и само си правам филмови дека може ќе има надеж :|
   
  На Лаура82 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Лаура82

  Лаура82 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2018
  Пораки:
  544
  Допаѓања:
  1.315
  Пол:
  Женски
  Не знам како сум..имам болки како за добивање и некако мислам ќе добијам ама ете надежта последна умира..кога останав бремена исто имав болки и баш гледам сум му пишала на др . дека имам менструални болки не слаби ама не и многу јаки ...ама некако колку што се сеќавам тогаш поинаку ме болеше ама ајде ќе видиме..да се надеваме дека болките се добар знак
   
 3. marijamarkoska

  marijamarkoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2017
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  304
  Пол:
  Женски
  А градите исто ли болат за добивање и бременост?
   
 4. Лаура82

  Лаура82 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2018
  Пораки:
  544
  Допаѓања:
  1.315
  Пол:
  Женски
  Па слично..повеќе брадавиците ме болеа а градите онака ..
   
 5. marijamarkoska

  marijamarkoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2017
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  304
  Пол:
  Женски
  Дај боже да биде брзо кај сите нас. (fingers) Само сила и трпение се молам да имам.:muscle:
   
  На Лаура82 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. mommy's love

  mommy's love Активен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2020
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  26
  Пол:
  Женски
  Мојата е неуспешна.
  Сега се спремам за втора, ќе ја правам овој месец.
   
 7. marijamarkoska

  marijamarkoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2017
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  304
  Пол:
  Женски
  Нека биде среќна втората! Нема разочарување идеме напред!!! каде правиш?
   
  На mommy's love и Лаура82 им се допаѓа ова.
 8. mommy's love

  mommy's love Активен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2020
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  26
  Пол:
  Женски
  Њу борн
   
  На marijamarkoska му/ѝ се допаѓа ова.
 9. wannababy

  wannababy Активен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2020
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  227
  Пол:
  Женски
  На mommy's love му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Lady_Bug241014

  Lady_Bug241014 Нов член

  Се зачлени на:
  29 август 2019
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Драги феминки би сакала да знам дали некоја има искуство со инсеминација во Плодност Битола???
   
 11. Stressed Out

  Stressed Out Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2018
  Пораки:
  1.020
  Допаѓања:
  2.914
  Пол:
  Женски
  Јас. Што те интересира?
   
  На Lady_Bug241014 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Lady_Bug241014

  Lady_Bug241014 Нов член

  Се зачлени на:
  29 август 2019
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Планиравме со мм да одиме на инсеминација таму па сакам некој да ми сподели искуство
   
 13. Stressed Out

  Stressed Out Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2018
  Пораки:
  1.020
  Допаѓања:
  2.914
  Пол:
  Женски
  Мене мојата докторка ми ги следеше фоликулите и ме боцна,таа лично се договори со докторот (Влатко) и само одев на договорено,прават и во сабота и во недела,даваат доста опширно и многу параметри за материјалот по обработка,се на се задоволна сум. 9000 ден е цената.Ова е моето искуство.
   
  На Lady_Bug241014 и Thallia им се допаѓа ова.
 14. Лаура82

  Лаура82 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2018
  Пораки:
  544
  Допаѓања:
  1.315
  Пол:
  Женски
  Devojki kako ste..jas denes imam strasni vrtoglavici mu pisav na r ako e od utrogestanit da go smenam ..ne se izdrzuva vo sekoj moment mislam ke se izgubam
   
 15. 0ли

  0ли Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2016
  Пораки:
  4.903
  Допаѓања:
  19.199
  Пол:
  Женски
  Зошто вагинално не го ставаш?
  Знам дека спомна на работа дека одиш, но стави наутро и барем 15 минути полежи и потоа терај си со обврските.
   
 16. marijamarkoska

  marijamarkoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2017
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  304
  Пол:
  Женски
  Кога ќе правиш тест?
   
 17. Лаура82

  Лаура82 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2018
  Пораки:
  544
  Допаѓања:
  1.315
  Пол:
  Женски
  Не знам ќе почекам бар до Понеделник ..оти си имам менструални болки и чувство да како да ќе добијам во секој момент па ќе си почекам
   
 18. Лаура82

  Лаура82 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2018
  Пораки:
  544
  Допаѓања:
  1.315
  Пол:
  Женски
  Се слушнав со др . и ми рече само вагинално да ставам утрогестан ..а за вртоглавиците ми рече дека не е од нив и утре да направам домашен тест ..дај Боже да не добијам до утре оти некако се повеќе ме боли стомак..@marijamarkoska ti kako si
   
  На tina2018 и Thallia им се допаѓа ова.
 19. marijamarkoska

  marijamarkoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2017
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  304
  Пол:
  Женски
  Јас малку разочарано. Ама ќе ме држи тагата додека добијам и после почнувам со собирање документи за ФЗо иако знам дека ќе ми бараат уште 2 иуи па ќе се влечам до мај. Држам среќа за сите да биде кога најмалку очекуваме :hug:
   
  На Лаура82 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Лаура82

  Лаура82 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2018
  Пораки:
  544
  Допаѓања:
  1.315
  Пол:
  Женски
  A zosto razocarano