Инсеминација

Дискусија во 'Бременост' започната од Maarina, 26 декември 2012.

 1. marijamarkoska

  marijamarkoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2017
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  306
  Пол:
  Женски
  Така се погоди периодот деновиве ми стигна рез од АМХ 0,605 ми е, а пред само една година ми беше 1,501. Мислев дека имам време но сега ме фати паника. Па и негативен self clear сабајлево :(Се извинувам за негативните мисли. Дај боже да биде добро :hug:
   
 2. Лаура82

  Лаура82 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2018
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  1.319
  Пол:
  Женски
  Ne se sekiraj za amh..mojot bese 0.07 lani pa ostanav brenena...bidi hrabra i pozitivna i ke vidis ke uspeeme
   
  На Martka, Stressed Out, marijamarkoska и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. marijamarkoska

  marijamarkoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2017
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  306
  Пол:
  Женски
  Дај боже. Многу ми значи вашата поддршка овде :hug:
   
  На Broki5 и Лаура82 им се допаѓа ова.
 4. Beatris

  Beatris Популарен член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2011
  Пораки:
  449
  Допаѓања:
  1.105
  Пол:
  Женски
  Можно ли е од утрогестан да немам симптоми за добивање? Во понеделник треба да направам тест, за да знам дали да го прекинам и да си чекам да добијам.
   
 5. marijamarkoska

  marijamarkoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2017
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  306
  Пол:
  Женски
  Па кај мене немаше таков ефект утрогестанот. Во понеделник кој ден после иуи ќе ти биде?
  Едит: али мислам дека може да ти доцни од него.
   
 6. 0ли

  0ли Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2016
  Пораки:
  4.914
  Допаѓања:
  19.237
  Пол:
  Женски
  Не прекинувај терапија додека не провериш преку крв дали има бременост.
  Инаку, може да доцни од Утрогестанот, некои добиваат и покрај терапијата, а некои дури од 7 до 10 дена по прекинувањето на терапијата.
   
  На Martka и Beatris им се допаѓа ова.
 7. ♥️Swatka♥️

  ♥️Swatka♥️ Нов член

  Се зачлени на:
  15 август 2019
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Здраво лепотици!
  Пред два месеци правев лапароскопија на ГАК кај Калчовски и за што е следно докторот ми рече да одам од 8-10ден на циклус за инсеминација.
  Можете ли да ми кажите што би ме очекувало ќе одам на 10 ден од циклус, дали ќе ми праве испитувања други, дали ќе ми даде терапија нешто??? И незнам дали да земам упут од кај матичната??? Поздрав4еее
   
 8. ♥️Swatka♥️

  ♥️Swatka♥️ Нов член

  Се зачлени на:
  15 август 2019
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Даниела ќе сакаш да ми кажиш колку пари е во плодност инсеминацијата и дали др.Таше те воде??
   
 9. Лаура82

  Лаура82 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2018
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  1.319
  Пол:
  Женски
  Јас па веќе недела дена имам симптоми за добивање ама уште не сум добила..здравје утре планирам да направам домашен тест па ќе видиме
   
  На tina2018, marijamarkoska, Thallia и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. Thallia

  Thallia Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2013
  Пораки:
  2.074
  Допаѓања:
  14.090
  Ајде чекаме две цртки (fingers)
  Симптомите за добивање и бременост се слични, нели? :hug:
   
  На Лаура82, Stressed Out и marijamarkoska им се допаѓа ова.
 11. Лаура82

  Лаура82 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2018
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  1.319
  Пол:
  Женски
  Тест
  Тестот е негативен..прво се виде како бледа линија ама после си викам ми се причинува
   
 12. marijamarkoska

  marijamarkoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2017
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  306
  Пол:
  Женски
  Ако ти се видело да не има сепак?
   
 13. Лаура82

  Лаура82 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2018
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  1.319
  Пол:
  Женски
  Нема бре мила сто пати проверив..може од желба да видам ми се причинило
   
 14. Thallia

  Thallia Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2013
  Пораки:
  2.074
  Допаѓања:
  14.090
  Кој ден ти е од инсеминација? Повтори го пак за два дена или најсигурно преку крв провери бета (fingers):hug:
   
 15. Лаура82

  Лаура82 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2018
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  1.319
  Пол:
  Женски
  16 den mi e posle iui..na 14 treba preku krv ke vidam sto ke kaze dr .ama celo vreme imam bolki kako za dobivanje
   
  На Thallia му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Thallia

  Thallia Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2013
  Пораки:
  2.074
  Допаѓања:
  14.090
  Додека не добиеш надеж постои, можеби е подоцна имплантација... Пуштам среќа (fingers)(fingers)(fingers)
   
  На Maja92@, marijamarkoska, Martka и 2 други им се допаѓа ова.
 17. Лаура82

  Лаура82 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2018
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  1.319
  Пол:
  Женски
  Фала мила..дај Боже..ако не продолжуваме со борбата се додека не успееме
   
  На marijamarkoska и Thallia им се допаѓа ова.
 18. Лаура82

  Лаура82 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2018
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  1.319
  Пол:
  Женски
  Ќе ви пратам слика баш да видите тоа што јас го гледам како матно ама како да има ептен бледа линија
   

  Прикачени фајлови:

 19. 0ли

  0ли Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2016
  Пораки:
  4.914
  Допаѓања:
  19.237
  Пол:
  Женски
  Ај пробај пак сликај мааалку од подалеку. Многу е матно вака.
   
 20. Лаура82

  Лаура82 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2018
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  1.319
  Пол:
  Женски
  Од подалеку некако не се гледа еве уште дце слики..ама во живо повеќе се познава ..не знам што да мислам. Ќе почекам ако не добијам за 2 дена пак ќе направам
   

  Прикачени фајлови: