Инсеминација

Дискусија во 'Бременост' започната од Maarina, 26 декември 2012.

 1. 0ли

  0ли Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2016
  Пораки:
  4.974
  Допаѓања:
  19.362
  Пол:
  Женски
  Ако во живо се познава, утре сабајле тркни до некоја лабораторија за бета. Леле ајде нека е позитивен, ме фати возбуда. :drunk:
   
  На Thallia и marijamarkoska им се допаѓа ова.
 2. Лаура82

  Лаура82 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2018
  Пораки:
  571
  Допаѓања:
  1.362
  Пол:
  Женски
  Дај боже мила..ама јас некако не се надевам оти се си мислам во секој момент ќе добијам..кога го гледам тестот гледам сенка како линија кога ќе сликам или матно или некако не се гледа
   
 3. 0ли

  0ли Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2016
  Пораки:
  4.974
  Допаѓања:
  19.362
  Пол:
  Женски
  Ама знаеш дека симтомите за добивање се исти со оние за бременост, така што сè е можно.
  На сликиве матно е навистина, не можам убаво да видам. Ако не ти се оди преку крв да провериш, пак направи за некој ден тест. Само продолжи си со терапијата.
  Ајде нека е позитивен! (fingers) (fingers) (fingers)
   
  На Thallia и Лаура82 им се допаѓа ова.
 4. Лаура82

  Лаура82 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2018
  Пораки:
  571
  Допаѓања:
  1.362
  Пол:
  Женски
  Ептен слабо ама се гледа ептен бледа линија..си викам да не е од светлината ама ај ќе видиме
   
  На 0ли му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Beatris

  Beatris Популарен член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2011
  Пораки:
  449
  Допаѓања:
  1.112
  Пол:
  Женски
  Мене ни изгледа како да има бледа втора линија. Последниот пат кога бев бремена, исто направив тест, ми изгледаше дека има бледа линија, ама си реков од преголема желба ми се причинува. После тоа си отидов на море една недела, а кога се вратив си добив менструација. Излезе дека сум имала спонтан абортус. Можеби направив грешка што не го повторив тестот. Затоа повтори го за два дена. Никогаш не се знае.
   
  На Лаура82 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Ana245

  Ana245 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2018
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  196
  Пол:
  Женски
  Стави го тестот на маса и гледај да ја фокусираш сликата да испадне чиста, вака е многу матно
   
 7. Beatris

  Beatris Популарен член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2011
  Пораки:
  449
  Допаѓања:
  1.112
  Пол:
  Женски
  Девојки мојот тест излезе негативен. Прекинувам со утрогестан и ќе чекам да си добијам. Ми доаѓа преку глава, се прашувам до кога вака. Една недела ми е лошо наутро, последните две си повраќам. Ќе морам овој месец да си го посветам на себе, зошто дефинитивно психички сум многу слаба.
   
  На marijamarkoska и Лаура82 им се допаѓа ова.
 8. Лаура82

  Лаура82 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2018
  Пораки:
  571
  Допаѓања:
  1.362
  Пол:
  Женски
  Баш ми е жал мила...јас чекам резултат од крв ама немам многу надеж иако и др рече дека гледа ептен бледа линија
   
  На Thallia и marijamarkoska им се допаѓа ова.
 9. 0ли

  0ли Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2016
  Пораки:
  4.974
  Допаѓања:
  19.362
  Пол:
  Женски
  Одма да пишеш овде (fingers) (fingers)
   
  На Thallia, Stressed Out и Лаура82 им се допаѓа ова.
 10. marijamarkoska

  marijamarkoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2017
  Пораки:
  331
  Допаѓања:
  379
  Пол:
  Женски
  И јас исто се осеќам, во петокот правев - негативен. Попладне ќе проверам преку крв пошто уште немам добиено.
   
  На Лаура82 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Лаура82

  Лаура82 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2018
  Пораки:
  571
  Допаѓања:
  1.362
  Пол:
  Женски
  Ништо девојки тестот негативен...одиме понатаму ..нема откажување
   
  На Stressed Out му/ѝ се допаѓа ова.
 12. marijamarkoska

  marijamarkoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2017
  Пораки:
  331
  Допаѓања:
  379
  Пол:
  Женски
  Веројатно ни доцни од утрогестанот/дабростон. И јас вечер ќе ве известам за тест преку крв. Секако дека нема откажување :muscle: денес е дозволена само мааалку тага, ама само денес и одиме понатаму.
   
  На Thallia и Лаура82 им се допаѓа ова.
 13. Stressed Out

  Stressed Out Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2018
  Пораки:
  1.041
  Допаѓања:
  3.007
  Пол:
  Женски
  :hug::hug::hug::hug::hug::hug::hug::hug:
   
  На Лаура82 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. 0ли

  0ли Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2016
  Пораки:
  4.974
  Допаѓања:
  19.362
  Пол:
  Женски
  Убедена бев... :(
  :hug:
   
 15. Thallia

  Thallia Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2013
  Пораки:
  2.256
  Допаѓања:
  15.301
  Баш ми е жал, мила, имав надеж и чувство дека ќе споделиш убави вести :hug::hug:
  Нема откажување, глава горе и нека е последен негативен тест :*
   
 16. Лаура82

  Лаура82 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2018
  Пораки:
  571
  Допаѓања:
  1.362
  Пол:
  Женски
  Фала на подршката...др одлучи да паузираме некој месец па после ќе видиме што понатаму..на сите ви посакувам од срце што поскоро да успеете
   
  На marijamarkoska, Stressed Out, Thallia и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. Martina@990

  Martina@990 Активен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2019
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Здраво,о јас правев таму инсеминација кога ќе појдис ќе ти мери фоликули,и ќе се договорите упат не ти треба таму се ќе ти дадат☺ајде само со убави мисли
   
 18. marijamarkoska

  marijamarkoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2017
  Пораки:
  331
  Допаѓања:
  379
  Пол:
  Женски
  Да се пријавам и мојот е дефинитивно негативен.
   
 19. Thallia

  Thallia Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2013
  Пораки:
  2.256
  Допаѓања:
  15.301
  Баш ми е жал... ;(:hug:
  Не бил февруари ваш месец, но нема откажување, здивнете малку, дајте си време и нареден пат пуштаме среќа за убави две цртки :hug:
   
  На Лаура82 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Martina@990

  Martina@990 Активен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2019
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Девојки ве молам за мислење кој ден после инсеминација сте правеле тест?утре ми е 14 ден од инсеминација незнам дали да направаммм
   
  На tina2018 и Honey29 им се допаѓа ова.