Инсеминација

Дискусија во 'Бременост' започната од Maarina, 26 декември 2012.

 1. Thallia

  Thallia Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2013
  Пораки:
  2.261
  Допаѓања:
  15.333
  Дури и да имало подоцна имплантација, 14дена после инсеминација би требало да покаже позитивен тест доколку настанала бременост.
  Прави тест сабајле :)
  Пуштаме среќа за две цртки (fingers)
   
  На Maja92@, Лаура82, Martina@990 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Nikolja.

  Nikolja. Активен член

  Се зачлени на:
  17 април 2019
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  12
  Martina pravese test?
   
 3. Prolett

  Prolett Активен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2019
  Пораки:
  119
  Допаѓања:
  162
  Пол:
  Женски
  Zdravo devojki.Neodamna pisav.Pravev 4 inseminacii neuspesni za zal.Se spremamza ivf. no mi rekoa deka moze da napravam pak inseminacija,.. imav 3 folikuli 15mm,17mm i 20 mm na edniot jajnik.I sega se nadevam deka ke bide uspesno.. ke cekam da pominat 14 dena i ke ravam test... Daj boze da bide pozitiven. Ve pozdravuvam i so sreka na site..
   
  На mommy's love, Stressed Out, Broki5 и 4 други им се допаѓа ова.
 4. leni_794

  leni_794 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2016
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  216
  Пол:
  Женски
  Денес направив втора имсеминација, овај пат без инекции само со летрозол и стоп инекција. Дали некој имал болки во јајниците на денот на инсеминација? Јас имам прилично јаки болки, а докторот ми рече дека сум во овулација затоа и ме боли, првиот пат исто имав болки ама мислев дека е од и инекциите фестимон. Некој со слично искуство?
   
  На tina2018 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Martina@990

  Martina@990 Активен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2019
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
  Каде правевте инсеминација?
   
 6. mommy's love

  mommy's love Активен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2020
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  33
  Пол:
  Женски
  Њу борн
   
 7. leni_794

  leni_794 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2016
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  216
  Пол:
  Женски
  5 ден од инсеминација градите ми се многу чувствителни, болат на допир и од време на време имам грчеви во јајниците, примам утогестан, нели уште е рано за било какви симптоми, али највероватно ќе добијам... некој со слично искуство
   
 8. marijamarkoska

  marijamarkoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2017
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  429
  Пол:
  Женски
  Дај Боже да е успешно (fingers) зезнато е што симптомите за тоа и пмс се исти... јас така после иуи си анализирав цело време си наоѓав симптоми...гледај да се ангажираш и да не мислиш на тоа. Издржи и стискам палци за позитивен тест (fingers)
   
 9. leni_794

  leni_794 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2016
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  216
  Пол:
  Женски
  Обично сум опуштена, ова ми е 2 иуи, и овај пат ептен градите ме болат на допир и тоа многу рано, во средата правев иуи, а и рано ми е за да добијам. А првиот пат имав многу поинвазивна стимулација, и овие симптоми ги имав после 2 недели како пред добивање. Земам само утрогестан, си велам да не е од него
   
 10. marijamarkoska

  marijamarkoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2017
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  429
  Пол:
  Женски
  Па можно е....зашто и за бременост е рано за симптоми.
   
  На LadyBug10 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. hana@@

  hana@@ Активен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2020
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  39
  Пол:
  Женски
  девојки здраво.
  Јас сум нова и сакам да ја споделам мојата приказна.
  После 3 ипол год неуспешни обиди за бебче,во ноември ја направив мојата прва инсеменација.Ја правев кај Лазаревски во Систина и за срека и неверување бесе успешна од прва.За жал во 7 ма недела пред да слушнеме срцева акција ни кажаа дека не се развива.Ја прекинав тарапијата (дабростон)и среќа во целата несрека поминав беЗ киретажа се исчисти со циклусот све.Депресија разочараност...
  Не направив никакви испитувања бодејќи мислиме дека 99 % се случи од антибиотиците што ги пиев и високата температура .Веднаш после инс.Фатив грип со темп.41 .Доктоорот вели дека можно е темп.да го изгорела плодот исто така и антибиотиците што во орогенезата (првите 3 мес.)биле строго забранети.Вчера ја направив мојата втора инсеменација и ми треба вашата подршка Мило ми е што ке се дружиме.
   
  На Stressed Out, Broki5, Thallia и 2 други им се допаѓа ова.
 12. hana@@

  hana@@ Активен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2020
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  39
  Пол:
  Женски
  Дијагноза .Сопругот лесна астенозоотермија
   
 13. Brankapska

  Brankapska Активен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2019
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Zdravo feminki dali moze da se tusira posle inseminacije?molam odgovor
   
 14. Mantub

  Mantub Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  2.866
  Допаѓања:
  18.950
  Пол:
  Женски
  Со среќа нека ти е да биде успешна оваа исто така како првата :l: пишувај се тука, од нас имаш поддршка и разбирање целосно
   
 15. marijamarkoska

  marijamarkoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2017
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  429
  Пол:
  Женски
  Среќно и со лесно (fingers)
   
 16. SummerGirl12

  SummerGirl12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2016
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  96
  Пол:
  Женски
  Девојки ние сакаме да пробаме со инсеминација за прв пат,е сега ми треба да ми кажете што се треба да направам и ме интересира процедурата,како оди инсеминацијата?Фала ви однапред девојки позз
   
 17. Лаура82

  Лаура82 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2018
  Пораки:
  571
  Допаѓања:
  1.362
  Пол:
  Женски
  Ќе одиш кај Др кај кој сакаш да правиш иуи и тоа препорачливо е кога ќе добиеш па да одлучи дали ќе те стимулира или ќе одите на природен циклус.После ќе те следи на ехо и кога ќе пораснат доволно фоликулите ќе примиш стоп инекција и ќе ти закажат инсеминација.Препорачливо е да имаш чисти брисеви и обавезно вирусни маркери.Доколку имаш други испитувања можеш да ги однесеш да ги види Др.Со среќа.
   
 18. LadyBug10

  LadyBug10 Активен член

  Се зачлени на:
  6 април 2018
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  18
  Пол:
  Женски
  Нема потреба од планирање инсеминација денес правњв тест има две цртки...Баш кога мислев последен пат пробуваме ако не биде одам
   
  На IRBBB, Meckicja, eta и 6 други им се допаѓа ова.
 19. SummerGirl12

  SummerGirl12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2016
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  96
  Пол:
  Женски
  Честитки имај лесна бременост и здраво живо бебче....Многу ми е мило
   
  На LadyBug10 и Лаура82 им се допаѓа ова.
 20. LadyBug10

  LadyBug10 Активен член

  Се зачлени на:
  6 април 2018
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  18
  Пол:
  Женски
  Фалааа им посакувам на сите да се упорни и никако да не се откажуваат.Поале еден миссед и 2 години неуспешно конечно ми се насмеа среќата ❤❤❤
   
  На Brpbrp, SummerGirl12, Thallia и 6 други им се допаѓа ова.