Инсеминација

Дискусија во 'Бременост' започната од Maarina, 26 декември 2012.

 1. Saba08

  Saba08 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2017
  Пораки:
  528
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  Се разбира и таа доза ти е и потребна, ама симптомите што ги имаш се несаканите ефекти од лекот, наведени се и во упатството и тоа се истите симптоми кои голем дел од нас ги имаме после овулација баш заради зголемување на нивото на прогестеронот.
   
 2. Sureja

  Sureja Нов член

  Се зачлени на:
  8 мај 2020
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Kaj mene e sosema poinaku
  Pritisakot mi e mnogu nizok i zatoa imam mnogu glavobolka i denes maticnata mi napomena da lezam da ja primam terapijata zasto normalno bilo toa vo mala bremenos
   
 3. princess5

  princess5 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.539
  Допаѓања:
  8.401
  Пол:
  Женски
  Докторот е одличен... ќе видиш кога ќе одиш што ќе те советува но нема да згрешиш што кај него ќе одите позз
   
  На venividivici и Sureja им се допаѓа ова.
 4. Sureja

  Sureja Нов член

  Се зачлени на:
  8 мај 2020
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Imav ubavo custvo uste procesot dodeka go pravese i se custvuvam pozitivno znam deka ima nesto vo mene ne mi e prv pat ova mi e treta bremenost posle 15 god
   
  На venividivici му/ѝ се допаѓа ова.
 5. NoraMK

  NoraMK Активен член

  Се зачлени на:
  27 март 2020
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  79
  Пол:
  Женски
  Na inseminacija se odi so polna besika ili toa nema vrska?
   
 6. Bubce38

  Bubce38 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  5.502
  Допаѓања:
  110.464
  Пол:
  Женски
  Нема врска.
  Никогаш ми немаат нагласено дали да е полна или празна.
  Пологично ми е да не ти е баш полна па да ти се примочка одма после иуи
   
  На NoraMK му/ѝ се допаѓа ова.
 7. NoraMK

  NoraMK Активен член

  Се зачлени на:
  27 март 2020
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  79
  Пол:
  Женски
  I jas taka mislam, stom nisto ne e naglaseno.. Falaa ti!
   
 8. Sureja

  Sureja Нов член

  Се зачлени на:
  8 мај 2020
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Mene ne mi naglasija dali treba da e polna besikata no jas pred da vlezam vo salata se isprazniv za da ne napravam nekoja belja a i podobro e za nas posto ne e ubavo posle toa da pojdes odma vo wc barem jas taka mislam
   
  На NoraMK му/ѝ се допаѓа ова.
 9. NoraMK

  NoraMK Активен член

  Се зачлени на:
  27 март 2020
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  79
  Пол:
  Женски
  Za isprakjanje na dopolnitelni dokumenti do komisijata, kako pisavte adresa tocno?
   
 10. Jetche

  Jetche Активен член

  Се зачлени на:
  26 март 2020
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  33
  Пол:
  Женски
  Zdr, jas napraviv inseminacia vo new born vo sreda, zadovolna sum samo sto jas pravev kaj dr. Tatjana se odluciv za kaj nea ali mislam deka ne si pogresila za doktorot toj e profesionalec, mi ostana sega samo da cekam, bev stimulirana so inekci i sledena sekoj 3 dena na eho za folikukite, ti posakuvam sreca od srce, mene prv pat mi bese iako nemam nikakva diagnoza samo nejke da bide toa e, pozz i se najdobro
   
  На Martina@990, venividivici, Sureja и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. LunaGrey

  LunaGrey Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2018
  Пораки:
  999
  Допаѓања:
  12.977
  Пол:
  Женски
  Секогаш кога се чепка вагинално, дал за брисеви или хсг или инсеминација се оди со празна бешика. Мене гинекологот секогаш ми вика да се измочам пред преглед. Независно што е различен отворот од кој излага мокрачата, замисли да ти се моча и да ти потече дур те чепкаат:D
   
  На NoraMK и Martka им се допаѓа ова.
 12. NoraMK

  NoraMK Активен член

  Се зачлени на:
  27 март 2020
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  79
  Пол:
  Женски
  Da, jasno mi e.
  Se zbuniv poradi toa sto na transferot bev so polna besika, a sepak me cepkaa dolu :)
   
 13. Inamya

  Inamya Активен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Zdravo devojki, idni mamicki. Ve sledam celo vreme i sega sum vo dilema a i neseonica skoro edna nedela. Del od vas se so iskustvo pa bi pobarala pomos za mojava situacija. Poradi losa morfologija na spermogram i zadocneta ovualacija po preporaka od dr. 5 dena ke pijam koamuflen (vekje 3 den) vo cetvrtok treba da otidav vo ordinacija do sega ja znaev cela procedura ali od ovde nataka se mi e nepoznato a treba prva inseminacija da pravam, ali sto ponataka posle koamuflenot? Dr. Ni merese folekuli pred da pocnam so apcinja ve molam za vaseto iskustvo. Vi blagodarm
   
 14. Jetche

  Jetche Активен член

  Се зачлени на:
  26 март 2020
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  33
  Пол:
  Женски
  Sega dr. Ke meri folikuli dodeka ja postignat potrebnata golemina i spored toa ke ti koga ke napravite inseminacia, mene mi padna na 15 den od menstruacia da napravam a koga bev na 13 den mi dade edna inekcia da se bockam sama doma vo stomak i toa bese se, samata procedura kako inseminacia skoro ne ja pocuvstvuvav bese mnogu lesno bezbolno za 3 min zavrsi se, daka da so sreks i na tebe, jas deneska sum 7 den posle inseminacia pa ke treba da cekam uste, daj Boze site sa postigneme uspeh.
   
  На venividivici и Inamya им се допаѓа ова.
 15. venividivici

  venividivici Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2010
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
  Кај докторот како за прв преглед и да видиме како сме што сме поминав одлично. Пијам сега Letrasan до Петок, па во Вторник сум на ехо да видиме до кај сме што сме со фоликули и најверојатно наредната недела ќе се случува :)
  Ти посакувам со лесно и со многу среќа да биде како треба. :*
   
 16. marijamarkoska

  marijamarkoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2017
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  371
  Пол:
  Женски
  Каде правите иуи? Прават ли на ГАК?
   
 17. Thallia

  Thallia Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2013
  Пораки:
  2.247
  Допаѓања:
  15.227
  Прават, јас сите инсеминации ги правев на ГАК, не знам сега поради актуелната состојба, но во редовни нормални услови, прават
   
 18. marijamarkoska

  marijamarkoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2017
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  371
  Пол:
  Женски
  Да за во редовни знам...мислев на сега со состојбава
   
  На Thallia му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Thallia

  Thallia Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2013
  Пораки:
  2.247
  Допаѓања:
  15.227
  Искрено за сега не знам да кажам :) извини :)
   
 20. Martina@990

  Martina@990 Активен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2019
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Ne pravat na gak momentalno
   
  На marijamarkoska му/ѝ се допаѓа ова.