Инсеминација

Дискусија во 'Бременост' започната од Maarina, 26 декември 2012.

 1. Jetche

  Jetche Активен член

  Се зачлени на:
  26 март 2020
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  33
  Пол:
  Женски
  Zdr devojki, od mojata inseminacia nisto, samo sto dobiv a i ne ocekuvav predvreme da dobijam 4 dena, mislev od stimulantite ke mi zadocnat ama eve zdravje Boze nareden pat pozz.
   
  На Nana-Stefi му/ѝ се допаѓа ова.
 2. NoraMK

  NoraMK Активен член

  Се зачлени на:
  27 март 2020
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  79
  Пол:
  Женски
  Nema razocaruvanje, samo napred!
  I ovaa ke pomine se eden den!
  Ti posakuvam sto pobrzo da uspees!
   
 3. Jetche

  Jetche Активен член

  Се зачлени на:
  26 март 2020
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  33
  Пол:
  Женски
  Fala, ke pomine da, ne se predavam.
   
  На NoraMK му/ѝ се допаѓа ова.
 4. sandra.s.t.

  sandra.s.t. Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2017
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Здраво.дали знаете дали во систина почнаа со инсемнации?
   
 5. Krofna*

  Krofna* Активен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2019
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  197
  Пол:
  Женски
  Минатата недела кога бев на контрола, правеа
   
  На sandra.s.t. му/ѝ се допаѓа ова.
 6. sandra.s.t.

  sandra.s.t. Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2017
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Фала за одговорот. Ја добив и јас сега сестра Анита ама Лазаревски скоро цел јуни на одмор ке биде...
   
 7. venividivici

  venividivici Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2010
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
  Девојки, инсеминација правев во Петокот (22.05) во NewBorn кај др. Владимир, поминав океј, имав 20мм фоликул за кој во Четвртокот добив СТОП Инекција, па Петокот сабајлето ми направи инсеминација. Спермограмот беше ок дента... Ме буни тоа што јас болките како за овулација почнав да ги чувствувам поручекта после инсеминацијата... Имавме односи вечерта и утрото во Сабота. Ќе чекаме сега.. :)
   
  На tina2018, Krofna* и CareTee им се допаѓа ова.
 8. Inamya

  Inamya Активен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  So Gospod napred da si imas uspesna inseminacija, da se izdraduvas za 14 dena i da se pofalis i ovde, primas terapija sega?
   
 9. venividivici

  venividivici Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2010
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
  Фала ти и дај Боже!
  Да, пијам само Аспирин секој втор ден. Добретон сакаше да даде дополнително, ама од предходно искуство со него лошо ми делуваше, така да само Аспирин.
   
 10. venividivici

  venividivici Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2010
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
  Од мојата прва инсеминација - ништо :) Без никакви симптоми ни за циклус ни за бременост, вештерката си дојде по календарче и никому ништо
  Сакам да прашам, дали сега одма правам втора или чекам нареден месец?!
   
 11. Tinka1234

  Tinka1234 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2020
  Пораки:
  242
  Допаѓања:
  212
  Пол:
  Женски
  Ти посакувам следната да ти е последна и со убави резултати :hug::hug:
   
  На venividivici му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Thallia

  Thallia Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2013
  Пораки:
  2.247
  Допаѓања:
  15.227
  Ако после поднесуваш за ваучер за ивф, подобро е преку еден месец, така ги бараат од фонд
   
  На venividivici му/ѝ се допаѓа ова.
 13. venividivici

  venividivici Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2010
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
  Океј значи овој циклус паузирам, нареден (ако дојде) одам пак. Јасно :) Фала.
   
  На Thallia му/ѝ се допаѓа ова.
 14. venividivici

  venividivici Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2010
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
  Фала на поддршката. Ми треба богами денес :)
   
 15. Thallia

  Thallia Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2013
  Пораки:
  2.247
  Допаѓања:
  15.227
  Најдобро е да не ти дојде и да не мораш да го одиш тој пат, но, сепак за да не ти прават тогаш проблем, да ти враќаат документи од фонд и одново да мораш да чекаш па да правиш, затоа ти го дадов тој совет, најдобронамерно :)
   
  На venividivici му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Inamya

  Inamya Активен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Prva i neuspesna inseminacija, negativna beta, a vesterkata uste ja nema, tesko razocaruvanje....
   
 17. Nana-Stefi

  Nana-Stefi Нов член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2020
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Zdravo na site ve citam i resiv da se zaclenam!
  Pred 5dena bev na cistenje na kanalite no eve uste imam bleda krv..
  Imavme odnosi 2 dena po cistenjeto i mi kazaa ako ne ostanam bremena slednata menstruacija da odam na inseminacija..
   
 18. Inamya

  Inamya Активен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Daj boze da si ostanes bremena da ne odis po toj pat, no sepak i da dojde do inseminacija procesot voopsto ne e strasen. Ti posakuvam uspeh i realiziranje na sonistata
   
 19. Nana-Stefi

  Nana-Stefi Нов член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2020
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Fala vi! Daj boze taka da bide..
  Samo me plasi toa sto eve veke 7 den a jas uste koga se izbrisam imam krv nekogas potemba nekogas posvetla obicno navecer imam taka poveke od sabajle ne i sea neznam dali e od cistenjeto na kanalite ili e od cistata a voedno i veke mesec ipol pijam caj za cisti...
  Of be se seknav veke od ova se ne e eden mesec dce godini se nesto mora da ima samo bebce nema
   
 20. Inamya

  Inamya Активен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Prvite den- dva od hsg kafeavoto e od batadinot so koj se procistuvaat kanalite i e normalno da go imas, a stom veke imas i cista i krvarenje najverojatno doslo do pukanje na cistata so sto i prodolzilo krvarenjeto. Potpolno te razbiram site ovde sme so ista maka nekoj so poednostaven nekoj so po kompliciran problem, no sepak srekja nasa sto postojat institucii i metodi sto eden den so Gospod napred site da staneme majki. Patot e bolen i dolg ocigledno za nas ama ke ne pomiluva Gospod i ke uspeeme, do togas samo trpenie...
   
  На venividivici му/ѝ се допаѓа ова.