Инсеминација

Дискусија во 'Бременост' започната од Maarina, 26 декември 2012.

 1. Nana-Stefi

  Nana-Stefi Нов член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2020
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  I sega pukam od strav deka dzabe sum gi cistila kanalite koa krvaram pak mislam ke se zapusat pak a periodov okolku mene cudoooo site bremeni site samo jas ne kaj i da se svrtam bremena zena!
   
  На venividivici му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Fenix92

  Fenix92 Активен член

  Се зачлени на:
  2 март 2020
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  Девојки дали некоја од вас имала искуство како моето на мм спермограмот излезе Asthenozoospermia кај мене е се во ред е сега дали некој од вас правел инсеминација со ваква дијагноза
   
  На venividivici му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Martina@990

  Martina@990 Активен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2019
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  17
  Пол:
  Женски
  Здраво, ве молам за одговор, по направена инсеминација по колку дена сте правеле тест? Мене денес ми е 14 ден од инсеминација и ми е негативен
   
 4. Inamya

  Inamya Активен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  33
  Пол:
  Женски
  Na imsiminacija me se pravi obicen test, proverisi beta preku krv za 1-2 ke pokaze
   
 5. Martina@990

  Martina@990 Активен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2019
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  17
  Пол:
  Женски
  Blagodarammm
   
 6. Norah Jones

  Norah Jones Активен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2019
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  92
  Пол:
  Женски
  каков е тој ваучер? покрива ли нешто фондот за ова?
   
 7. Thallia

  Thallia Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2013
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  15.523
  Инсеминации не покрива, но кога поднесуваш за ваучер за ин витро,услов е инсеминациите 4 на број да бидат направени преку еден циклус.
  Можеш подетално да разгледаш на страната на фзо или во темата "Вонтелесно оплодување"
   
  На Norah Jones му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Norah Jones

  Norah Jones Активен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2019
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  92
  Пол:
  Женски
  разгледав и не се снајдов баш ама сигурна сум дека гинекологот знае како иде процедурава.
   
 9. bokace1

  bokace1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2020
  Пораки:
  208
  Допаѓања:
  857
  Пол:
  Женски
  Да се надоврзам , не бараат инсиминации доколку има машки стерилитет.
   
 10. Thallia

  Thallia Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2013
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  15.523
  Да, има многу исклучоци од правилата, и ако се непроодни двата канали кај жената исто така може да не бараат инсеминации, секој случај е за себе, но само генерално споменав за ваучерот без детали, не го знам случајот на членката што го постави прашањето :)
   
  На bokace1 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. venividivici

  venividivici Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2010
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  20
  Пол:
  Женски
  Да, јас го поставив прашањето :)
  Кај нас проодни канали, ок хормони, нешто послаб спермограм кој не би требало да биде проблем и за природно зачнување со малце повеќе труд на подолго време. затоа што помина кај нас скоро година ипол, па докторот предложи инсеминација за да ги зголемиме шансите. Во меѓувреме работа на подобрување на спермограм со суплементи, мед, ореви и позитивна мисла :)
  Дај Боже, да биде некоја наредна успешна :)
   
  На Inamya и Thallia им се допаѓа ова.
 12. venividivici

  venividivici Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2010
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  20
  Пол:
  Женски
  Ако не се лажам, да проверам за дијагнозата мислам иста е, секако значат и резултатите во неа (и да е иста), еве мене ми предложија дека има шанси и веќе една направив. :)
   
 13. Srcka28

  Srcka28 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Немој да се разочаруваш , ќе биде , нема откажување , самк позитивна мисла :) јас вчера правев трета по ред инсеминација , првата неуспешна , втората заврши со биохемиска бременост , да се надеваме сега трета среќа :)
   
  На NoraMK, CareTee, Inamya и 2 други им се допаѓа ова.
 14. Inamya

  Inamya Активен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  33
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам, ајде со Господ напред успешна да ти биде и тебе и на сите нас ❤❤
   
  На Srcka28 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. elena2003

  elena2003 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  2
  Devojki zdravo,
  Vo petokot na 12.06.2020 ja pravev svojata 2ra inseminacija... Vo New Born kaj dr. Trajkovski
  Me interesira dali nekoja od vas posle pomiati 10tina dena imala slicni simptomi kako bolki vo bradavici, naduenost vo predelot kaj matkata ,zapek i pospanost.
  p.s. Ovaa iui mi pomina bez nikakvi inekcii i dopolnitelni lekovi.
  Vi blagodaram na pomosta :) i stiskam palcinja za site da gi dobieme onie posakuvani 2 crtki na testot za bremenost
   
  На Meckicja и Tinka1234 им се допаѓа ова.
 16. ♥️Swatka♥️

  ♥️Swatka♥️ Нов член

  Се зачлени на:
  15 август 2019
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Zdravo srcki, sakam da ve prasam koi od vas imat praveno inseminacija vo Plodnost kaj Tase i kolku ve cinese? Pozzzz❤❤❤
   
 17. Brankapska

  Brankapska Активен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2019
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Zdravo feminki! dali moze so tri neuspesne inseminacije da se podnesat dokumenti za invitro ili mora cetri? Unapred hvala
   
 18. Meckicja

  Meckicja Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2017
  Пораки:
  4.564
  Допаѓања:
  6.288
  Пол:
  Женски
  Moze
   
 19. Bubce38

  Bubce38 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  5.619
  Допаѓања:
  113.702
  Пол:
  Женски
  Како го кажа ова - може!(facepalm)
  Може и да ја одбијат со три иуи.
  @Brankapska ако све ви е ок со спермограми и хсг, тогаш 4 иуи си бараат.
  Но некогаш може да прегледаат низ прсти
   
  На Thallia му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Thallia

  Thallia Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2013
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  15.523
  Зависи дали имате друга дијагноза, мене ми одобрија ваучер со три, но ние бевме и со тежок машки фактор плус