Инсеминација

Дискусија во 'Бременост' започната од Maarina, 26 декември 2012.

 1. Nancy27*

  Nancy27* Активен член

  Се зачлени на:
  21 мај 2020
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  За мојата прва инсеминација, докторот ми препиша кломифен и цикло прогинова, само белите
   
  На ***Troja му/ѝ се допаѓа ова.
 2. ***Troja

  ***Troja Активен член

  Се зачлени на:
  4 јули 2020
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Kaj koj doktor bese? Jas sum vo Sistina kaj Ivanovski
   
 3. marijamarkoska

  marijamarkoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2017
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  572
  Пол:
  Женски
  Јас пиев исто. Нема никакви нус појави. Кога ми ги дадоа ми напоменаа да не читам има и зошто. Немој да читаш! Инаку се супер - подобри од кломифен. Поз и среќно.
   
  На ***Troja му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ***Troja

  ***Troja Активен член

  Се зачлени на:
  4 јули 2020
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Ti blagodaram mnogu sto mi davas poddrskami treba sega epten:)
   
  На marijamarkoska му/ѝ се допаѓа ова.
 5. mommy's love

  mommy's love Активен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2020
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  33
  Пол:
  Женски
  Јас ги пиев пред инсеминација и немав никакви нус појави.
   
  На ***Troja му/ѝ се допаѓа ова.
 6. ***Troja

  ***Troja Активен член

  Се зачлени на:
  4 јули 2020
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Ti blagodaram na odgovorot
   
  На mommy's love му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Nancy27*

  Nancy27* Активен член

  Се зачлени на:
  21 мај 2020
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  Првата Иу
  Prvata IUI ja praev vo Plodnost i bese neuspeshna. Sega naredna ke pravam vo Sistina kaj Ivanovski.
   
  На ***Troja му/ѝ се допаѓа ова.
 8. ***Troja

  ***Troja Активен член

  Се зачлени на:
  4 јули 2020
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Ti ja prakam celata sreka
   
  На Nancy27* му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Nancy27*

  Nancy27* Активен член

  Се зачлени на:
  21 мај 2020
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  Fala mnogu Kako si zadovolna od Ivanoski?
   
 10. ***Troja

  ***Troja Активен член

  Се зачлени на:
  4 јули 2020
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Dosega dva pati imam odeno kaj nego, profesionalec so eden zbor... Iskusen, odgovoren, znae kako da te opusti neli oti site nie odime epten stresirani, isplaseni... Godini nanazad gi citav iskustvata so nego i nemase slucaj nekoj da se pozali od nego;)
   
 11. Nancy27*

  Nancy27* Активен член

  Се зачлени на:
  21 мај 2020
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
   
 12. Nancy27*

  Nancy27* Активен член

  Се зачлени на:
  21 мај 2020
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  I jas go delam istoto mislenje, navistina e mnogu dobar kako doktor, a pred se kako licnost. Samo pofalni zborovi imam za Doktorot.
   
  На ***Troja му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Мишел*

  Мишел* Активен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2020
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  38
  Пол:
  Женски
  Денес трета инсеминација, некако губам надеж...

  Има ли уште некоја за друштво?! :sun:
   
  На Dance27 и ***Troja им се допаѓа ова.
 14. Inamya

  Inamya Активен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  37
  Пол:
  Женски
  Леле немој одма со негативни мисли... Стој цврсто и биди сигурна по патот што го одиш и ти и ние. Со позитивна мисла и со верба ќе успееме сите. Ете можеби и дај боже по трета нека ти биде среќата да си видиш позитивен резултат. Во наредните денови опушти се и уживај до денот кога треба да направиш тест. Ти посакувам успех :) :*
   
  На Мишел*, ***Troja и CareTee им се допаѓа ова.
 15. ***Troja

  ***Troja Активен член

  Се зачлени на:
  4 јули 2020
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Vcera pomina mojata vtora inseminacija... mi dadoa da pijam aspirin, metformin, folnata kiselina i plus antibiotik. Za prvata inseminacija vo new born ne mi dadoa antibiotik a sega vo sistina mi kazaa da oijam 3/4 dena... dali nekoja od vas posle imseminacijata piela?
   
 16. Nancy27*

  Nancy27* Активен член

  Се зачлени на:
  21 мај 2020
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  Ти посакувам успешна инсеминација. И мене во Систина ми дадоа антибиотик да пиеме со сопругот 3/4 дена, а во Плодност не. Кај кој доктор ја праеше?
   
  На ***Troja му/ѝ се допаѓа ова.
 17. ***Troja

  ***Troja Активен член

  Се зачлени на:
  4 јули 2020
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Kaj Mitko Ivanovski
   
 18. ***Troja

  ***Troja Активен член

  Се зачлени на:
  4 јули 2020
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Vie kaj koj doktor pravevte i koga? Mene i na soprugot ni dade da pieme tricef antibiotik no koga go pobarav vo aptekata mi kazaa deka bil jak i slicen na penicilin a jas sum alergicna na penicilin i zatoa zemav drug ( eritromicin)
   
 19. Nancy27*

  Nancy27* Активен член

  Се зачлени на:
  21 мај 2020
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
   
 20. Nancy27*

  Nancy27* Активен член

  Се зачлени на:
  21 мај 2020
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  И јас правев кај Митко Ивановски
  И мене ми даде Трицеф од 100 мг, 2 пати на ден да пиеме, но не можев да најдам во аптеките од 100 мг и пиев 1 на ден од 200 мг.
   
  На ***Troja му/ѝ се допаѓа ова.