1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Инсеминација

Дискусија во 'Бременост' започната од Maarina, 26 декември 2012.

 1. HeLenna

  HeLenna Популарен член

  Се зачлени на:
  5 март 2017
  Пораки:
  801
  Допаѓања:
  1.075
  Пол:
  Женски
  Девојче, сум ставала 5 минути пред да излезам од дома за на работа. Значи не доаѓало во предвид опцијата да станувам во 5, па да презаспијам, не ни помислив на таа опција. Што треба да си прими организмот, ќе си прими.
  Еве ме 36 недела сум.
   
  На Anyshka, Anifani и Маша2024 им се допаѓа ова.
 2. aaaaa

  aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  1.223
  Пол:
  Женски
  Направив уште два self clear, кога ги гледам од далеку како да гледам мн бледа втора линија, ептен бледа, не знам , не сум сигурна претходен циклус ми беше на 25. 05, и членката погоре ми кажа, ама нетрпелива сум.
   
 3. Маша2024

  Маша2024 Активен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2023
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  Кога ти беше овулацијата? И дали прими стоп инекција?
   
 4. aaaaa

  aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  1.223
  Пол:
  Женски
  Да примив стоп инекција, на 06.06 правев инсеминација, стоп инекцијата мислам дека беше на 04.06
   
 5. Elliana

  Elliana Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2024
  Пораки:
  411
  Допаѓања:
  729
  Пол:
  Женски
  Па на 06 ако си правела инсеминација, веќе треба да покаже на тестот.
   
  На aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 6. aaaaa

  aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  1.223
  Пол:
  Женски
  Според она што ми го напишале на извештајот, треба на 27.06 да правам тест, а денес ми е 13 ден од инсеминација, не знам додуша ни дали да го рачунам како 13 или 12 , поради тоа што четвртокот покасно ми беше инсеминацијата. И тоа на двата ми се гледаше како една пребледа линија. Дали си замислувам еве не знам
   
 7. Маша2024

  Маша2024 Активен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2023
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  Ако била инсеминацијата на 06.06, би требало да си денес 13 или 14 ден после овулуација, што значи би требало да покажи сега тестот. Јас мојата инсеминација ја правев на 14.06.
   
  На aaaaa и Elliana им се допаѓа ова.
 8. Elliana

  Elliana Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2024
  Пораки:
  411
  Допаѓања:
  729
  Пол:
  Женски
  Како бе на 27? Многу е тоа. За две недели по инсеминација веќе покажува. Сликај тестот да видиме (fingers)
   
  На aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Маша2024

  Маша2024 Активен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2023
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  Мене ми рекоја за 2 недели да се тестирам од инсем.
   
  На aaaaa и Elliana им се допаѓа ова.
 10. Elliana

  Elliana Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2024
  Пораки:
  411
  Допаѓања:
  729
  Пол:
  Женски
  6 инсеминации имам направено, секогаш на извештај ми пишувало тест за две недели.
   
  На aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 11. aaaaa

  aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  1.223
  Пол:
  Женски
  И двата ги фрлив, после пола саат не давал точни резултати. Ништо,ќе купам утре нов и ќе пробам пак.
  Да, ми рекоа да направам тест ден, два после задоцнување. А да , направив и Sure check ама на него немаше никаква бледа линија
   
  На Elliana му/ѝ се допаѓа ова.
 12. aaaaa

  aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  1.223
  Пол:
  Женски
  Да почекам уште два дена, доцна попладнето во четвртокот имав инсеминација, значи во петок да проверам пак?
   
 13. Elliana

  Elliana Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2024
  Пораки:
  411
  Допаѓања:
  729
  Пол:
  Женски
  А тебе кога треба да ти дојде?
  Shure check се катастрофа, земи си или Лабовик со прва мокрача или Self clear.
   
  На aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 14. aaaaa

  aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  1.223
  Пол:
  Женски
  Треба да (не)добијам на 25.06. Self clear се овие два како со ептен бледа линија а Лабовик не сум земала , ќе земам денес да пробам.
  Ќе покажат ли резултати со оглед на тоа што не е прва урина?
   
 15. Маша2024

  Маша2024 Активен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2023
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  Верувај сите сме нестрпливи кога чекаме. Сите ја имаме истата желба. Јас претходно имам 2 пати останато природно и завршило мн рано со спонтани:( и измеѓу овие 3 години незнам колку пари имам фрлено за тестови :) Опуштисе почекај ден два и направи пак тест ама со првата урина. Ко ќе сака да бидне ќе бидне. Стискаме палци ;)
   
  На aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Elliana

  Elliana Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2024
  Пораки:
  411
  Допаѓања:
  729
  Пол:
  Женски
  Не знам баш, Лабовик се повеќе за со прва мокрача. Штом имало линија па макар и бледа сигурно има нешто.
   
  На aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 17. aaaaa

  aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  1.223
  Пол:
  Женски
  Утре ќе проверам и ќе пишам што сум направила.
   
  На Elliana му/ѝ се допаѓа ова.
 18. aaaaa

  aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  1.223
  Пол:
  Женски
  И кај мене првиот пат заврши со спонтан. Ти посакувам за две недели да не израдуваш соо позитивен резултат :)
   
  На Маша2024 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Elliana

  Elliana Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2024
  Пораки:
  411
  Допаѓања:
  729
  Пол:
  Женски
  И бледа да е, во рана бременост секогаш покажува многу бледа.
   
  На aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 20. aaaaa

  aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  1.223
  Пол:
  Женски
  Се надевам, не верувам дека полудев штом гледам тооолку бледа линија :D првиот пат кога беше позитивен, проверив една недела откако ми доцнеше и линијата беше супер. Оваа ми е трета инсеминација, втората неуспешна,се надевам на трета среќа :D
   
  На Маша2024 и Elliana им се допаѓа ова.