1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Инспирација и мотивација

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од LanaSGirl, 15 јуни 2016.

 1. LanaSGirl

  LanaSGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2016
  Пораки:
  372
  Допаѓања:
  1.116
  Пол:
  Женски
  Hello! :D
  Пребарував на форумов и не најдов ваква слична тема никаде.Ако случајно има избришете ја мојава..
  Од што највише црпите инспирација и мотивација, од кого? Кој е вашиот инспиративен "лик" ?
   
 2. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.796
  Допаѓања:
  46.410
  Јaс немaм некoјa пoсебнa личнoст кoјa ми е инспирaцијa или пa мoтивaцијa. Ситни рaбoти или непoзнaти личнoсти кoи ги среќaвaме вo секoјдневиетo мoжaт дa ми бидaт дoстa гoлемa инспирaцијa.
   
  На jasna83, elimkd, Someonespecial и 5 други им се допаѓа ова.
 3. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.294
  Допаѓања:
  77.377
  Пол:
  Женски
  Инспирација ми се рандом личности од секојдневието. Еден постар колега од факултет ме инспирира да истражувам повеќе, да дадам шанса на некои работи на кои претходно не сум им дала, да размислувам повеќе и да создадам став за речиси секоја ситуација, да не дозволам да кажам дека нешто не знам или не ме интересира. Ова е само еден пример од многуте.
  Освен тоа, мотивација ми се моите родители, да ги направам горди, мојата фамилија, да видат дека јас можам, а потоа и на останатите да им покажам дека можам да бидам успешна. Ме мотивираат и личностите со кои не се сакаме и прават да бидам секогаш силна, за инает да не дозволам да ме видат на колена.
   
  На elimkd, Victorian и LanaSGirl им се допаѓа ова.
 4. Lotus-14

  Lotus-14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2014
  Пораки:
  372
  Допаѓања:
  663
  Пол:
  Женски
  Инспирација најчесто добивам од самата себе. Знаете од оние длабоки размислувања во себе. :)
   
  На resenska, Florenсе и Someonespecial им се допаѓа ова.
 5. InWonderland

  InWonderland Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2016
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  420
  Пол:
  Женски
  Инспирација најмногу добивам од оние кои биле "ништо" а денес се стварно луѓе цврсто застанати на нозе. Тоа ми се свиѓа многу, и ме поттикнува во основ на: Ако можеле тие можам и јас.
   
  На resenska, Космонаут и Florenсе им се допаѓа ова.
 6. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.834
  Пол:
  Женски
  Инспирација и мотивација за што поточно ?
  Ете јас понекогаш сама си се мотивирам си вика ајде ако правам тоа и тоа ќе испадне убаво ќе бидам среќна, ама не секогаш оди се по планот.
  Не сакам да идолизирам никого, во поглед на тоа што јас сакам да го постигнам и имам.
  Инспирација и мотивација имам за љубов само, си го фаворизирам Леонардо ди Каприо, а во многу наврати сум кажала и зошто.
   
 7. Paolita

  Paolita Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2014
  Пораки:
  254
  Допаѓања:
  150
  Пол:
  Женски
  Се трудам да сум инспирина и мотивирана. Зошто преубаво се чуствувам тогаш.Најчесто кога имам некаква непријатна ситуација за да се смирам и да си ги средам мислите барам инспиративни цитати на интернет најчесто на јутјуб. За мене како инспиративен лик би ја издвоила Ана Бучевиќ- хрватски мотиватор, има околу 400 видеа објавено на нејзиниот јутјуб канал за различни животни ситуации.Ми ја препорача една феминка кога се соочував со големи семејни проблеми.Мене Ана некако ме инспирира, увек ми е насмеана, ведра, позитивна, зрачи со некоја посебна енергија и сето тоа мене ми дава инспирација.
  Иако инспирација можат да бидат и рандом личности од секојдневието. Исто така јас кога сум инспирирана и мотивирана секогаш сум у добро расположение позитивно влијаам и на луѓето околу мене. Неколкупати рандом луѓе ми имаат кажано како сум им го разубавила денот со мојата ведрина и позитивност. И тоа мене уште повеќе ме инспирира - кога знаеш дека некому токму ти си му инспирација.
   
  На BabyStyle му/ѝ се допаѓа ова.
 8. lana666

  lana666 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2014
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  55
  Инспирацијата доаѓа кај мене од длабоките размислувања и инспиративни пораки. Доста инспирација црпам од книгите на Коста Петров.
   
 9. Cinderfakinrella

  Cinderfakinrella Популарен член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2016
  Пораки:
  957
  Допаѓања:
  7.434
  Пол:
  Женски
  Инспирација црпам од луѓето кои секој ден ги среќавам.
  Мотивација црпам од дешавањата што ми се случуваат...
   
  На Gushkalo му/ѝ се допаѓа ова.
 10. marchi-cool

  marchi-cool Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  6.931
  Допаѓања:
  14.287
  Пол:
  Женски
  Јака тема ама за жал неактивна. Искрено сметам дека на секој човек му треба инспирација и мотивација за да оди напред и да биде успешен.

  За себе баш штотуку се замислив.... прво најголема инспирација ми се децата. Заради нив и благодарение на нив вложувам труд во поголеми видици од секојдневието, Да знам многу повеќе за да им пружам многу повеќе, инспирација за секој ден ми се одредени теми ретко (ама имаат влијание) и социјалните мрежи и форумите (бидејќи секогаш ќе најдеме на некој кој знае повеќе од нас и од секого треба да учиме) . Некогаш туторијалите на Јутјуб со позитивни видеа и личностите со кои го делам секојдневието
   
 11. Srckata28

  Srckata28 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  4.639
  Допаѓања:
  22.102
  Пол:
  Женски
  Замислувам каков сакам да ми е животот и тоа ме инспирира... да правам работи што ќе ме доведат поблиску до тој живот.

  Мотивација е минливо нешто и не ја многу почитувам затоа што ме има разочарано многу пати - имам мотивација за нешто, се возбудувам и потоа истата гасне и ми пропаѓа целата идеја. Затоа инспирација добивам од големата слика и се обидувам да градам дисциплина за да ја постигнам.
   
  На marchi-cool му/ѝ се допаѓа ова.
 12. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  15.140
  Допаѓања:
  118.535
  Пол:
  Женски
  Се случува да се инспирирам од туѓ пример.
  Помал успех ме мотивира да постигнам поголем.
  Ама, ништо не е можно ако не се терам себеси.
   
  На marchi-cool му/ѝ се допаѓа ова.