1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Инстаграм биографија - која е вашата?

Дискусија во 'Слободно време' започната од Gosh, 31 август 2016.

 1. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  2.587
  Допаѓања:
  34.084
  Како гласи вашата Инстаграм биографија?

  Јас лично уште не сум активна на Инстаграм, па решив да започнам. Но ми треба инспирација за биографија. :lol: Имам нешто на ум, но би сакала да видам како тоа изгледа и кај вас...
   
 2. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  2.587
  Допаѓања:
  34.084
  Еве ја мојата, да си одговорам у темава...:rofl:

  [​IMG]
   
  На kikin му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.120
  Допаѓања:
  76.415
  Пол:
  Женски
  Инстаграм биографија? :^)
  Вреди бе за ова тема да има на форумов?
   
 4. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  2.587
  Допаѓања:
  34.084
  Е де,де, за шо се нема тема на форумов...:lol:
  Дали вреди - не...:!:
  Дали ми е гајле - исто така не....(highfive)
   
  На Згодно Момче, Oscar Lady, КикиМаус и 2 други им се допаѓа ова.
 5. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.577
  Допаѓања:
  155.693
  Пол:
  Женски
  "I have the throne of Lucifer."
  Веќе 5 години ова ми седи на старио твитер и две години на инстаграм.
   
  На biGirl, Morena.Roxy.Lina, Gosh и 2 други им се допаѓа ова.
 6. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.793
  Допаѓања:
  46.393
  Јас си имам пишано дека имам 16, дека сум вегетаријанец, дека фотографирам, дека сум стрелец во хороскоп, како сум на снеп и линк од портфолиото со слики(нешто ко блог ми е).
  Не сум многу по вакви текстови како што сте објавиле погоре. :lol:
   
  На BlackMistery, sweet-cherry, Ana Chio и 7 други им се допаѓа ова.
 7. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.577
  Допаѓања:
  155.693
  Пол:
  Женски
  ^моето со богата историја е :lol:
  На твитер паничеа сите демек крај на светот (2012) и си прам нека помини дено менвам дескрипшн дека стигнав кај шо треба сејфли :rofl: so yeah, i have the throne of Lucifer. :rofl:
   
  На Natali.3 и Ketchup им се допаѓа ова.
 8. LovelyGirl3

  LovelyGirl3 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јули 2013
  Пораки:
  1.351
  Допаѓања:
  10.447
  Пол:
  Женски
  Јас ништо поврзано со мене немам, цитат само
  “Music gives a soul to the universe, wings to the mind, flight to the imagination and life to everything.” ― Plato
   
  На mileystar, Joi, Gosh и 2 други им се допаѓа ова.
 9. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.089
  Допаѓања:
  163.461
  Пол:
  Женски
  Имав во опис колку години сум, што студирам и интереси, ама со темата ме инспириравте и пред некој ден си ставив и јас quote, едeн од омилените - сум го имала и како статус пред некој месец тука на профил :lol: :

  [​IMG]
   
  На Joi, Natali.3, Lady Phoenix и 6 други им се допаѓа ова.
 10. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  5.940
  Допаѓања:
  50.023
  Пол:
  Женски
  Немам нешто посебно само едно цветче па моето има и уште едно цветче и тоа.
   
  На Gosh му/ѝ се допаѓа ова.
 11. PrettyDramaQueen

  PrettyDramaQueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2016
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  4.192
  Пол:
  Женски
  Fear of rejection, want attention, crave affection and dream of perfection.
  Плус основни информации за мене :D
   
  На Joi и Gosh им се допаѓа ова.
 12. Nihan

  Nihan Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 март 2016
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  Remember why you started
   
  На Gosh му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Ники.

  Ники. Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2016
  Пораки:
  249
  Допаѓања:
  1.266
  Пол:
  Женски

  #Sometimes life is about risking everything for a dream no one can see but you..
   
 14. Lady Phoenix

  Lady Phoenix Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 мај 2015
  Пораки:
  2.033
  Допаѓања:
  58.306
  Пол:
  Женски
  Не практикувам да ставам мудри мисли.

  Ми стои името и првата буква од презимето, а после ми се само нафрлени пасиите заедно со емотикончиња до секоја. На крај ми стои со каков телефон и со каков апарат ми се правени сликите.


  Толку.
   
 15. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.118
  Допаѓања:
  2.917
  Пол:
  Женски
  Horoskopskiot znak emojino za night nebo so dzvezdi i macence :D imav bio napisano recenica od pesna na tove lo :D ama aj da ne se otkrijam koja sum :P
   
 16. Change.

  Change. Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2015
  Пораки:
  165
  Допаѓања:
  426
  Пол:
  Женски
  Live in the moment
   
 17. Cricket

  Cricket Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  1.074
  Пол:
  Женски
  Ништо посебно.
  Име и презиме и после само емотикончиња кои означуват хороскопски знак, колку години имам и дека имам дечко.
   
 18. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.793
  Допаѓања:
  46.393
  Некои пишуваат I follow back, само јас I unfollow back. :devil:
  Ме нервираат некои што ќе те заследат, колку да ги заследиш и после три дена те отследуваат. Ако некој го планира ова, нека си знаe. I am watching you. 8-|
   
  На martine, bokace, Joi и 16 други им се допаѓа ова.
 19. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  3.536
  Допаѓања:
  28.784
  Пол:
  Женски
  Хахах си се пронајдов со постот за unfollowнување. Имам апликација што ми покажува кој ме одследил, и јас го одлседувам :wasntme:
  И да не бидам офф топик јас имам години, место на живеење и некои општи ствари што ме опишуваат, меил и линк од блогот.
   
  На martine, Ketchup и QweenSM им се допаѓа ова.
 20. QweenSM

  QweenSM Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  3.933
  Допаѓања:
  30.767
  Пол:
  Женски
  И јас се пронајдов во unfollowнување. :D
  Ако веќе ми правиш follow, и јас сум ти направила назад, што е поентата за 1 ден да ми направеш unfollow?
  Има еден дечко што милион пати ми прави follow, јас ќе му вратам назад, за 1 ден пак ќе ми направи unfollow.. Like, wtf dude? :rofl:
  Not cool. |(
  Он топик - ништо посебно. Дека сум huge dog lover, и линк од фејзбук.
   
  На martine, theowndemon, Antolinaa и 2 други им се допаѓа ова.